Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja gazowa do silnika A4 B7 2.0 TFSI


procurator

Rekomendowane odpowiedzi

No to nie ma tragedii. Myślałem że droższe są te instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem, ale to wcale nie taka droga impreza. jeżeli dużo jeździsz szybko się zwraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No póki co to mogę powiedzieć że jest super, nic nie szarpie, płynne przełączanie, spadku mocy nie ma - bajka. Wielu kilometrów wprawdzie jeszcze nie przejechałem, ale zrobiłem jedną dłuższą trasę żeby przetestować nowy nabytek i naprawdę jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No póki co to mogę powiedzieć że jest super, nic nie szarpie, płynne przełączanie, spadku mocy nie ma - bajka. Wielu kilometrów wprawdzie jeszcze nie przejechałem, ale zrobiłem jedną dłuższą trasę żeby przetestować nowy nabytek i naprawdę jestem zadowolony

A pobiera Ci sam Gaz czy GAZ i PB też ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć zachowaną trwałość wtryskiwaczy PB to na pewno jest tam dotrysk benzyny. Pytanie tylko nie czy, a ile ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć zachowaną trwałość wtryskiwaczy PB to na pewno jest tam dotrysk benzyny. Pytanie tylko nie czy, a ile ;)

To zależy od instalacji jak ma fazę ciekłą nie musi pobierać benzyny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jaki koszt takiej instalacji gazowej do 2.0tfsi w fazie cieklej aby nie pobierało dotrysku benzyny,?

2. Jakie średnio spalanie wynosi gazu i benzyny Jazdy w mieście pod warunkiem że jest dotrysk benzyny?

Edytowane przez Dominik93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tu była rozmowa o instalacji z dotryskiem. Nie jestem pewny ale chyba jedyną opcją na bezpośredni wtrysk LPG (bo o tym mówicie) jest instalacja iCOM JTG HP - to była chyba jedyna uniwersalna instalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No póki co to mogę powiedzieć że jest super, nic nie szarpie, płynne przełączanie, spadku mocy nie ma - bajka. Wielu kilometrów wprawdzie jeszcze nie przejechałem, ale zrobiłem jedną dłuższą trasę żeby przetestować nowy nabytek i naprawdę jestem zadowolony

A pobiera Ci sam Gaz czy GAZ i PB też ??

85% gazu, 15% benzyny

1.jaki koszt takiej instalacji gazowej do 2.0tfsi w fazie cieklej aby nie pobierało dotrysku benzyny,?

2. Jakie średnio spalanie wynosi gazu i benzyny Jazdy w mieście pod warunkiem że jest dotrysk benzyny?

1. najlepiej będzie jeśli zapytasz bezpośrednio w warsztacie albo u producenta, tu masz na przykład listę silników do których pasuje Prins http://www.prinsautogaz.pl/oferta/direct-liquimax-2-0/direct-liquimax-2-0-available-list/

nie chcę Cię wprowadzić w błąd, bo moja wiedza w temacie jest znikoma, dlatego odsyłam do nich. z tego co się orientuję to koszt w granicach 9-10k

2. gazu wychodzi mi średnio ok. 9-10l, benzyny ok. 1-1,5l, ale to tak mniej więcej, muszę sprawdzić to jeszcze dokładnie jak uda mi się opróżnić bak. wszystko jest w zasadzie kwestią Twojego stylu jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jaki koszt takiej instalacji gazowej do 2.0tfsi w fazie cieklej aby nie pobierało dotrysku benzyny,?

2. Jakie średnio spalanie wynosi gazu i benzyny Jazdy w mieście pod warunkiem że jest dotrysk benzyny?

pamiętaj że jeśli chcesz iść w instalację w fazie ciekłej to musisz bardzo zwracać uwagę na jakość gazu, bo łatwo sobie rozwalić wtryskiwacze lipnym LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś tak ja ja ma silnik o kodzie BPG - to mogę polecić instalację Zenit pro direct od agcentrum. Ja montowałem w Warszawie w Autkogaz (na terenie AWF).

Instalacja jest zrobiona na dobrych częściach m.in. parownik KME Gold i wtryski Hana Green, pompa Landi Renzo. Na początku miałem obiekcje, ponieważ instalacja jest tańsza od EnergyGAZ i pracuje na dotrysku benzyny (moje średnie spalanie to 12l lpg i 2l pb na 100km - cykl mieszany, korki i przelotowa do 150km/h), ale nie miałem wyboru - koniec końców jestem zadowolony. Autko jeździ na gazie tak samo jak na samej benzynie.

Edytowane przez krismaster2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś tak ja ja ma silnik o kodzie BPG - to mogę polecić instalację Zenit pro direct od agcentrum. Ja montowałem w Warszawie w Autkogaz (na terenie AWF).

Instalacja jest zrobiona na dobrych częściach m.in. parownik KME Gold i wtryski Hana Green, pompa Landi Renzo. Na początku miałem obiekcje, ponieważ instalacja jest tańsza od EnergyGAZ i pracuje na dotrysku benzyny (moje średnie spalanie to 12l lpg i 2l pb na 100km - cykl mieszany, korki i przelotowa do 150km/h), ale nie miałem wyboru - koniec końców jestem zadowolony. Autko jeździ na gazie tak samo jak na samej benzynie.

Hej a jak wygląda sprawa chipa ?? Lub innych modów co do mocy ?? Można ? Jest jakiś limit ?? Czy tylko seria ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś tak ja ja ma silnik o kodzie BPG - to mogę polecić instalację Zenit pro direct od agcentrum. Ja montowałem w Warszawie w Autkogaz (na terenie AWF).

Instalacja jest zrobiona na dobrych częściach m.in. parownik KME Gold i wtryski Hana Green, pompa Landi Renzo. Na początku miałem obiekcje, ponieważ instalacja jest tańsza od EnergyGAZ i pracuje na dotrysku benzyny (moje średnie spalanie to 12l lpg i 2l pb na 100km - cykl mieszany, korki i przelotowa do 150km/h), ale nie miałem wyboru - koniec końców jestem zadowolony. Autko jeździ na gazie tak samo jak na samej benzynie.

Hej a jak wygląda sprawa chipa ?? Lub innych modów co do mocy ?? Można ? Jest jakiś limit ?? Czy tylko seria ??

Pozdrawiam

Jeszcze nie chipowałem (mam w planach), ale instalacja powinna się dostosować do mapy benzyny, ponieważ jest z nią zestrojona tzn. im większe obciążenie tym więcej gazu podaje. Generalnie to standardowy parownik da radę do 300KM,a można zamontować lepszy.

Przy takich modyfikacjach i tak najlepiej podjechać jeszcze później do speca od gazu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coraz więcej osób sie decyduje na dotrysk ?. Śledzę temat na przyszłość i tak się zastanawiam. Kuna niech spali 10 lpg + 2 pb to tak jakby spalił 15 lpg (tak na szybko). Z tego co piszecie bezproblemowo. Mój no fakt dłubnięty 1.8 TQ zżera 13 lpg a i tak trzeba pohulać na pb. Naprawdę nie ma tragedii! Aaaa i mocniejszy. Jakby dłubnąć i niechby trochę wzrosło to i tak jest dobrze

Edytowane przez grubcio1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...