Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przyspieszenie 2.5 v6 180 km


Orayle

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , zastanawiam się jak zbierają się wasze audi z tym silnikiem. Moja z tiptronikiem od 0 do 100 około 10.5 sek. Strasznie muli poniżej 1800 obrotów , potem jest ok . kiepsko raczej nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 7.3 jest niemożliwe. Sam mam 205 koni w tym silniku wymienione walki wtryski po regeneracji i nie widzę tych 7.3 sek .

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mierzyłem, ale z ciekawości sprawdzę. Wydaje mi się, że mniej jak 10 sekund, z tym że mam podniesioną moc przez ABT do 204KM (ile ich tam zostało ciekawe) i bardzo ładnie się zbiera od początku, nie ma tego muła do 2000 obrotów, jak fabryczne. Jak mierzycie czas? Stoper? Nagranie? Jakieś apki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat, szczególnie już trochę zużyty, może mieć gorszy start z racji strat mocy na sprzęgle hydrokinetycznym. Seryjne 180 w ogóle do 1800 obrotów idzie bez rewelacji, później jak turbo się rozdmucha to zaczyna iść.

Manual w serii robi jakieś 8-9 sekund do setki, ale w praktyce przy sprincie do 100 mogą być rozbieżności w zależności od kierowcy, dużo traci się na przepinaniu pierwszych dwóch, idiotycznie zestopniowanych biegów.

Edytowane przez majkel_majki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne 180KM jedzie tylko jak sie przesiada ktos ze słabszego auta a i to niespecjalnie...zabawa zaczyna sie jak sie napompuje tak około 2300rpm..

Po sofcie jest duzooo lepiej ale nie mierzyłem czasu...ja jeszcze wymieniłem geometrie turbiny bo moja była dosc mocno zapieczona i dodatkowo miało to wpływ na przyspieszenie...

Edytowane przez kkrawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...