Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupno nowej kosiarki spalinowej - co wybrać ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Rozglądam się za nową kosiarką spalinową...

Ta którą aktualnie używam jest "wspólna" na 3 domy... kosi dwie działki, i drogę w polu....

Jest już mocno wyeksploatowana..

Jest to kosiarka AL-KO na silniku Briggs&Stratton.

Szukam czegoś bez fajerwerków ale w miarę solidnego.

W cenie najlepiej do 1200zł.

Coś nie dużego...

Moja aktualna kosiara...

4442752100_1462126023_thumb.jpg 8793854400_1462126025_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj właśnie kosiarki z silnikiem Briggsa. Słyszałem że to jest najlepszy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kosiarkę firmy Murray podobna jak ta http://www.kammar24.pl/murray-kosiarka-spalinowa-z-napedem-48cm-4-5km-bs-500-e-series-140cc-mx500e-p-40694.html

Edytowane przez udiyane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem w zeszlym roku stige z tym silnikiem za 1000zł i chodzi dobrze

co do kosiarki to dobrze Ci koledzy radza kupuj z silnikiem brigsa

jedyny minus to taki ze wybrałem za mały silnik i jak zostawie trawe zeby urosła ponad 20cm to ma ciezko

lepiej dolozyc te pare groszy i kupic wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj stigę z silnikiem brigsa ,u mnie chodzi 17 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę siedzę w sprzętach ogrodniczych (hobbystycznie) i o ile stare konstrukcje Briggsa były godne polecenia, o tyle w tym segmencie cenowym jaki podałeś silniki tego producenta są totalną porażką. Oszczedność na materiałach zwłaszcza widać po wadze- nowe silniki są dużo lżejsze od tych dziesięcioletnich, nagminna jest obecność plastików w budowie silnika. Ze swojej strony bardzo polecam Oleo- Mac GV 53 TK. Sam posiadam od 1,5 roku. Kosiarka dość ciężka, ale solidnie wykonana. Silnik z żeliwną budową. Cicha, mało pali, bardzo mocna, solidne zawieszenie i obudowa. Wady - wspomniana wczesniej waga. Jezeli szukasz coś lekkiego w manewrowaniu obejrz Stiga combi 48 sqb- kosiarka lekka, bardzo fajnie wyważona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz coś w Eslajnie

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kosiarkę nac z silnikiem brigsa. Moc dobierasz do powierzchni koszenia. Jest u mnie 3 lata zero problemów. Tylko wymiana oleju filtra powietrza i świecy. Jak dobrze ekspooatujesz kosiarkę to kilka lat spokojnie pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj brigsa bo to porażka. W tej cenie poszukaj GV 53 TK Allroad 4 Oleo-Mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taką samą drugi sezon chodzi dobrze tylko zauważyłem że ma miekki nóż jest już mocno wypiaskowany na końcówkach. Najważniejsze żeby kosiarka miała napęd i mielenie żeby nie trzeba było latać z koszem:) No i najlepiej silnik brigsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie kupuj brigsa bo to porażka

Nie wiem jak te nowe ale mam 2 stare silniki i powiem ,że są na prawdę dobre.

Parę złotych w reanimację włożyłem ale te nowe chińczyki się chowają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stiga na silniku Briggsa - polecam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stiga na silniku Briggsa - polecam :-)

Polecam zapoznać się z tym tematem:http://e-kosiarki.net/topics38/stiga-combi-48-sq-b-jaki-tam-jest-w-koncu-silnik-vt2989.htm

Briggs niestety nastawił się ostatnio na duże cięcie kosztów, stare Briggsy były super, sam mam 10-letnią Vega Biomulcher na starej serii Briggs i kosiarka bezawaryjna do dziś. Natomiast nowe silniki - oprócz najwyższej serii porażka jakościowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się tego obawiam... że B&S tak jak wszystko nastawił się na ekonomie :)

Być może najwyższe serie są w porządku.. ale podstawowe i niszowe pozostawiają wiele do życzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się tego obawiam... że B&S tak jak wszystko nastawił się na ekonomie :)

Być może najwyższe serie są w porządku.. ale podstawowe i niszowe pozostawiają wiele do życzenia...

Zobacz polecanego tutaj oraz na forach ogrodniczych Oleo Mac GV 53 TK Allroad 4. Silnik na żeliwnych tulejach, 6,5 KM ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 3 lat kosiarkę STIGA i polecam z czystym sumieniem. Porządna marka i sprzęt chodzi jak należy. Kupowałem w Stihlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kosiarka John Deere?

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xBladex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sam rozglądam się za kosiarką, więc pozwolę sobie podpiąć się po temat :hi:

A co powiecie na ofertę tego typu ? http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-honda-hrg-465-c-sprzeglo-japan-i6169267834.html

Oczywiście jest to sprzęt używany, ale :

1. Cena niższa niż cena gorszej firmy ( typu NAC) nowy sprzęt ( oraz jakieś 40% kwoty, którą trzeba szykować na nowy sprzęt marki Honda)

2. Znana marka

3. Nie najmniejsza moc

4. Faktura VAT

Sprzedawca przez telefon wspomniał, że to model jeszcze z lat, kiedy Honda była Hondą Made in Japan, a nie Made in NIEWIEMGDZIE i nie oszczędzano na materiałach.

Ciekaw tylko jestem jak z dostępnością części eksploatacyjnych do tego sprzętu ??

Ma ktoś lub miał okazję użytkować ?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie :wink:

Edytowane przez filip1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...