Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pompy paliwa 1.8 Turbo quattro


azure

Rekomendowane odpowiedzi

To jest oryginalny wkład VDO czy jakiś zamiennik...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po awarii pompy założyłem używkę z silnika 3.0 i wszystko gra.Wkład z vdo o nr 228-228-008-001Z jest dostępny lecz poco przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega powyżej, po tym jak pompa postanowiła przestać działać wymieniłem na używkę od A4 b6 3.0. Miałem kupić SKV ale po wyjęciu mojej okazało się całkiem co innego. Ja wymontowałem pompę i pojechałem szukać odpowiedniej. Zdjęcie kosza i pompy od 1.8t avj poniżej

6ed81658842bafdemed.jpg

 

fa0026eb07227ba7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim 1.8 t quatro tez padla pompa. Wymienilem wlasnie na skv 02skv272 i problem jest taki ze auto po postoju nie odpali za pierwszym razem. Pompa na reklamacje czy szukac problemu gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz bledy, wykasuj 2 razy bledy nawet jak ich nie masz, moze korekty Ci sie jakies dziwne zrobily, sprawdz czujnik temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie odpala po nocy to musisz wymienić weżyki od dekla do pompy tam robi się nieszczelność i nie pali na raz. A pompy skv to shit mam taką w piwnicy po nieuwzglednionej reklamacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mialem szczescie co do skv, zamontowalem 4 lata temu albo lepiej i chodzi bez zarzutu

w drugim aucie zamontowalem magnetti marelli i glosna jak cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wymieniłem pompę paliwa na zamiennik firmy Meteor do tego filtr Mann dwa podejścia bo gościo w sklepie (wcześniej miałem Knecht), najpierw sprzedał mi do ośki, co powodowało niemiłosierne wycie, następnie znalazłem gdzieś na forum ze do Q idzie Mann z końcówką - 5 i oto efekt załączony w filmiku, zdaje mi się ze pompa jest wadliwa, a raczej jej wirnik, powodując takie pyrkanie proszę poprawcie jeśli sie myle, jutro idę składać reklamacje w sprawie pompy. Co byście poleci jako zamiennik , a może or używka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w tamtym roku z ori wymienilem na skv i padla po roku i teraz na szybko kupowalem i jedyne co znalazlem w okolicy to skv... przed wymiana do poki tamta dzialala wszystko bylo ok z odpalaniem. Po postoju godzine trzeba juz dluzej krecic. Po kilku godzinach juz jest loteria za ktorym razem odpali. Kupie inna ta oddam na reklamacje...swoja droga bardzo malo jest dostepnych samych wkladow i nie bardzk jest z czego wybrac a z calym koszem za 1200 nie widzi mi sie kupowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemo c napisał:

Witam wymieniłem pompę paliwa na zamiennik firmy Meteor do tego filtr Mann dwa podejścia bo gościo w sklepie (wcześniej miałem Knecht), najpierw sprzedał mi do ośki, co powodowało niemiłosierne wycie, następnie znalazłem gdzieś na forum ze do Q idzie Mann z końcówką - 5 i oto efekt załączony w filmiku, zdaje mi się ze pompa jest wadliwa, a raczej jej wirnik, powodując takie pyrkanie proszę poprawcie jeśli sie myle, jutro idę składać reklamacje w sprawie pompy. Co byście poleci jako zamiennik , a może or używka??

Moim zdaniem pompa walnieta. A so pytania o pompe rowniez sie dolaczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze komus pomoze. U mnie okazal sie dziurawy waz przy opasce na wezu i gubilo cisnienie po wymia ie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem nową pompę marki SKV i o dziwo działa :) nic nie buczy, ani pryka jest cichutko, chociaż z tego co wyczytałem kilka osób skarżyło się na poprawne działanie tej pompy. Wg mnie nie ma reguły wcześniej kupiłem nową marki Meteor, która była walnięta, więc miałem pewne obawy co do kolejnego zamiennika, lecz  mam nadzieję że SKV się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...Panowie a jeśli pompa paliwa jest cicha (nie wyje), ale było zmierzone ciśnienie na listwie wtryskowej o okazało się ze ma 2,5 bara?? Wina będzie w pompie, czy jakiś wężyk się poddał.  Pytanie jeszcze czy pompa w ośce będzie inna jak, w quattro??

Dodam, że mam AVJ w ośce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam znowu wymienic pompe paliwa poniewaz na listwie nie ma cisnienia a wymiana filtru nic nie dala. I mam pytanie mial ktos doczynienia z pompa takiej firmy jak meat&doria? Cos takiego:https://m.czesciauto24.pl/meat-doria/12886571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu urodzin autko zrobiło mi niespodziankę padła pompa paliwa założona w grudniu.Używek nie za wiele w sieci więc pewnie kupię skv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę już prawie miesiąc na pompce skv i wydaje się być ok. Nie hałasuję , auto pali bardzo dobrze.Na dniach zrobię logi . Starą pompę rozebrałem i skończyły się szczotki oraz komutator. 

20180925_104545.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją od góry na tokarce rozciąłem ale jak by tak rozfelcować zagięte fabrycznie miejsce to dało by się to rozebrać i potem poskładać. Jakiś czas temu wysyłąłem do Brzegu pompę z bmw e46 330xd do regenercji i działa ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2018 o 12:45, danaks87 napisał:

witam...Panowie a jeśli pompa paliwa jest cicha (nie wyje), ale było zmierzone ciśnienie na listwie wtryskowej o okazało się ze ma 2,5 bara?? Wina będzie w pompie, czy jakiś wężyk się poddał.  Pytanie jeszcze czy pompa w ośce będzie inna jak, w quattro??

Dodam, że mam AVJ w ośce.

 

Ja mam prawie 4 bary u siebie więc twoja jest dość słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...