Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pompy paliwa 1.8 Turbo quattro


azure

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tej pompie musisz wymienić cały wkład, nie da rady samego silniczka. Ma ona od spodu zespolony smok/sitko które uniemożliwia wyciągnięcie samego silniczka. Szukaj pompy z Continental, bo VDO należy teraz do nich, mnie udało się kupić cały wkład za 780 zł, na pompie logo Audi zeszlifowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

Przy tej pompie musisz wymienić cały wkład, nie da rady samego silniczka. Ma ona od spodu zespolony smok/sitko które uniemożliwia wyciągnięcie samego silniczka. Szukaj pompy z Continental, bo VDO należy teraz do nich, mnie udało się kupić cały wkład za 780 zł, na pompie logo Audi zeszlifowane.

?czyli muszę kupić cały wklad? Masakra? A ty Langista skąd dorwałeś pompę allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szrocie mają za 250zl niby taka sama. Chciałem porównać i wyjąć swoją ale za nic nie mogę jej wyciągnąć z koszem ze zbiornika. Nie mogę otworzyc zdjęć autora tematu bo podobno jakiś klucz skonstruował. Ma ktoś zdjecie tego klucza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają różnie :

s-l1600.jpg

4850.jpg

t40068_.jpg

 

Ogólnie nie polecam wyciagać pompy ze szrotu, stała mega długo z syfem w środku, załatwisz sobie cały układ.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ja wymieniałem to poradziłem sobie bez klucza do pomp paliwa. Wziąłem otwarty klucz 17x2 i zaparłem je o trzpienie:IMG_20210803_163753.jpg

Wyszło bez najmniejszego problemu, oczywiście wcześniej próbowałem inaczej i widać zaraz obok klucza jaki kawałek plastiku pływa sobie w baku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zamówiłem pompę vdo continental za 730zl niby ori. Ale do rzeczy otrzymałem pompę zamontowałem trwało to 10 minut i auto dziala?????

Dodam tylko że stara pompa była cichutka nie było jej słychać, nowa jest.tak samo cicha wogole nie słychać żeby coś tam bzykalo?. Ogólnie jak wyciągnęłam starą pompę i sprawdzałem na krótko to zawsze dzialała? poprostu zamontowana w zbiorniku zawieszała się i dlatego nie chciało auto zapalać na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał tańszego i wydajniejszego rozwiązania niż VDO to polecam np wkład Walbro255. Po lekkiej modyfikacji układu paliwowego zamkniemy się w 500zl z układem paliwowym baardzo przyszłościowym. Później  niemałe oszczędności na filtrach paliwa oraz bez ryzyka że kupimy trefny co się bardzo często zdarza. Przy takim zabiegu przechodzimy na zwykły filtr za 30zl.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i mnie czeka wymiana pompy paliwa. Przejrzałem już kilka tematów i jedni piszą że da się wymienić sam wkład a w innych się nie da i teraz mam pytanie czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy do mojego bfb z 2007 rok ośka, da się sam wkład czy muszę szukać całej z koszem? Czy jakoś po vinie da się to ewentualnie zweryfikować? Bo w swojej etce nie widzę w ogóle samego wkładu tylko całą nr 8E0919051CJ.

A wolałbym się wczesniej zaopatrzyć zanim zacznę rozbierać.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie w każdej da się wymienić sam wkład, tyle że w niektórych jest zwyczajnie łatwiej, zaś niektóre są zatopione w obudowie i jedyna opcja to cięcie tej obudowy. Musiał byś odkręcić dekiel i samemu sprawdzić, innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to będę rozkręcał w najbliższym wolnym czasie o zobaczę co tam siedzi. A jeszcze tak zapytam czy da radę gdzieś zmierzyć ciśnienie paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pieterb napisał:

Ok, no to będę rozkręcał w najbliższym wolnym czasie o zobaczę co tam siedzi. A jeszcze tak zapytam czy da radę gdzieś zmierzyć ciśnienie paliwa?

Normalnie wymieniasz sam wkład, pompa ma przyłącze na klipsa i takiej szukaj ewentualnie zwykła też pasuje tylko wtedy trzeba kawałek przewodu paliwa obciąć i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pieterb napisał:

A jeszcze tak zapytam czy da radę gdzieś zmierzyć ciśnienie paliwa?

Da radę, na listwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pelonek1 napisał:

Da radę, na listwie.

Ale to trzeba sobie jakąś przejściówkę naszykować pewno, no ale coś pokombinuję.

krzysiekml Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozumiem że tu jest pomiar ciśnienia paliwa, tylko jak by ktoś powiedział co tam za końcówkę trzeba mieć. Mam manometr taki uniwersalny ale przejściowej takich tam nie mam, tym bardziej że tu jest jakiś zaworek chyba jeszcze.

IMG_20221027_174621.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...