Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pompy paliwa 1.8 Turbo quattro


azure

Rekomendowane odpowiedzi


Napisano dziś, 13:44
mirasekvip, dnia 04 Paź 2016 - 11:41, napisał:

Krystianek10, dnia 01 Paź 2016 - 17:23, napisał:

Napisano 01 październik 2016 - 17:23
witajcie , mam problem po wymianie filtra paliwa coś zaczeło mi buczeć w baku.. ( wycie) nie za każdym razem ale ostatnio częsciej to słychać.. co to może być?
miałem podobny problem po wymianie, zamontowałem filtr Manna i też mi sporadycznie buczało, więc zmieniłem filtr na Knechta odpowiednik oryginału i od tamtej pory buczenie ustało

nie znam firmy filtra bo mechanik zmieniał.. podjade na dniach do niego żeby zmienił na ten co Ty Piszesz . Od paru dni nie słychać buczenia wogóle ;/ raz buczy raz nie dziwne to...

filtr Manna oddałem do sklepu w ramach reklamacji, która została później pozytywnie rozpatrzona, więc mogę polecić tego Knechta, od tamtej pory mam spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje z bmw 520 lub 530

Pompa czy filtr :-)? Jak pompa to warto byłoby zgłębić temat.

Dzisiaj zlogowalem auto. Pompa daje radę w seryjnym BEXie. Przebieg wprawdzie niewielki (kilka kkm), po dłuższym postoju lekko zahuczy, ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje z bmw 520 lub 530

Pompa czy filtr :-)? Jak pompa to warto byłoby zgłębić temat.

Dzisiaj zlogowalem auto. Pompa daje radę w seryjnym BEXie. Przebieg wprawdzie niewielki (kilka kkm), po dłuższym postoju lekko zahuczy, ale działa.

Pompa, ma bardzo podobne wymiary ale ma 3.5bara z tego co znalazłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje z bmw 520 lub 530

Pompa czy filtr :-)? Jak pompa to warto byłoby zgłębić temat.

Dzisiaj zlogowalem auto. Pompa daje radę w seryjnym BEXie. Przebieg wprawdzie niewielki (kilka kkm), po dłuższym postoju lekko zahuczy, ale działa.

Pompa, ma bardzo podobne wymiary ale ma 3.5bara z tego co znalazłem...

No to nie nadaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ta pompa którą użyliście w tutorialu jest od quattro a czy można jej użyć do FWD? Szukam na stronie produktów skv ale tam nie znalazłem odpowiednika do mojego silnika bfb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z pompami do Audi b6 i wyzszych jest matrix, strasznie ciezko dobiera się je po katalogu.

Przyznam szczerze, my mimo , że jesteśmy dostawcami do Katalogu TECDOC czyli encyklopedii czesci samochodowych i mamy wewnętrzne narzedzia od TECDOC to nie jestesmy zawsze w 100% powiedzieć jaki jest model pompy w danym aucie.

Zachecam do zadawania pytań na temat pomp paliwa- jest to jedna z naszych głownych lini towarowych i będąc nieskromnym wiemy o nich naprawdę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie tanie pompy są marnej jakości ,głośne oraz szybko kończą żywot. Lepiej coś droższego na vemo lub bosch. Co do skv to już ich produkty montowałem i złe nie były.

Edytowane przez roger18sx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeraszam ze odmawiam temat ale mam problem z pompka paliwa. Historia rozpoczęła sie jak padła ori pompka. 3 ostatnie dni pracowała głośno przy odpaleniu po za tym cisza. Zmieniłem wiec na szybko pompę paliwa na Energy, tylko ta była od reki i filtr MANNa. Niestety pompka głośno pracowała. Wiec zmieniłem na SKV numery z postu. Kolejna pompka brzeczy. Czy zmieniać kolejna pompke czy zmienić filtr? Silnik 1.8T BFB w quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel190 napisał:

Witam. Przeraszam ze odmawiam temat ale mam problem z pompka paliwa. Historia rozpoczęła sie jak padła ori pompka. 3 ostatnie dni pracowała głośno przy odpaleniu po za tym cisza. Zmieniłem wiec na szybko pompę paliwa na Energy, tylko ta była od reki i filtr MANNa. Niestety pompka głośno pracowała. Wiec zmieniłem na SKV numery z postu. Kolejna pompka brzeczy. Czy zmieniać kolejna pompke czy zmienić filtr? Silnik 1.8T BFB w quattro.

u mnie był problem z filtrem, po wymianie na filtr Manna, zaczęła mi głośniej pracować pompka, więc zmieniłem na Knechta, buczenie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tyg zmienie i potwierdzę czy pomogła zmiana. Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu i u mnie pompka piszczy coś takiego jak na filmiku. tam pod filmikiem w komentarzach tez jak wyżej piszą ze cos z filtrem nie tak. filtr wymieniałem (marka filtra - filtron) w lipcu ubiegłego roku jak kupiłem auto. do tej pory zrobiłem jakieś 4 tys. nie pamiętam dokładnie czy przed wymiana tez był taki paskudny dźwięk, ale chyba coś piszczało. teraz najgłośniej mi piszczy jak zaleje do pełna, przy połowie zbiornika - mniej. Prawdopodobnie wymieniłbym filtr tak jak piszą w komentarzach gdyby nie pewna sytuacja. bylem na trasie, jadąc w pewnym momęcie zaczęło szarpać i brakło gazu (tak jakby brakowało paliwa) na wskaźniku paliwa 1/4 baku  komputer pokazywal ze jeszcze można ok 220 km przejechac, auto mi stanęło - dobrze ze bylo blisko domu to znajomy przyjechal z 5 tka benzyny dolalem odpalil i pojechalem. Bak paliwa w quattro ma jakies 66 l pojemnosci, wiec pomyslalem ze skoro nie ma paliwa to powinienem wlac ok 60, a wlalem pod korek ok 40 - wychodzi na to ze wskaznik pokazuje dobrze (sytuacja miala miejsce w grudniu). Teraz pilnuje zeby mi nie schodzilo do poziomu 1\4 baku i tak jezdze kilka miesiecy, ale w końcu przydałoby się coś z tym zadziałać. I tu pytanie czy filtr paliwa może być przyczyna? czy to coś z pompka? ale co konkretnie? PS: jeśli napisałem post w złym miejscu to przepraszam i proszę o przeniesienie.pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeje temat. Chyba czeka mnie wymiana pompy. A mianowicie zapalił Mi się check engine.

Komputer wykazał taki błąd P1136 Regulacja długo okresowa paliwa, bieg jałowy, rząd cylindrów 1 - mieszanka za uboga.

Dodam że pompa paliwa jest słyszalna przy odpalaniu i czasem w trakcie jazdy.

Filtr paliwa nowy świece nowe. Czy to na pewno pompa do wymiany? Jeśli tak to jaką polecacie?

1,8T BEX 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi na benzynie to bedzie wiadomo a jeszcze lepiej manometr w układ i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciał bym podziękować, bardzo przydatny temat, dobrze wytłumaczone i pokazane. Dziś na podstawie tego posta zrobiłem pompę w 1.8 ADR i w sumie to przez przypadek okazało się że pompka tej samej firmy co w poście i u mnie zawitała :D Dzięki jeszcze raz, Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki gdzie kupowaliście tą pompkę z 1 postu 02SKV272 patrząc po sklepach internetowych to wszędzie brak dostępności jest. Te na allegro nie wyglądają mi na skv. Pomocy bo pompka siadła i trzeba awaryjnie na LPG odpalać

Wysłane z mojego HTC Desire 816 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, majlet napisał:

Chłopaki gdzie kupowaliście tą pompkę z 1 postu 02SKV272 patrząc po sklepach internetowych to wszędzie brak dostępności jest. Te na allegro nie wyglądają mi na skv. Pomocy bo pompka siadła i trzeba awaryjnie na LPG odpalać

Wysłane z mojego HTC Desire 816 przy użyciu Tapatalka
 

Patrzyłeś na esen.pl? Jak tam nie ma to spróbuj pisać do @Dystrybutor SKV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W esen mają brak dostępności, kontaktuje się już z tym dystrybutorem SKV

 

Dodam że w 1.8T AVJ quattro jest identycznie jak na fotostory

 

podziękowania dla azure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...