Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pompy paliwa 1.8 Turbo quattro


azure

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Krzysiek, zawsze to jakaś alternatywa ale 350zł za pompkę płacić mi się nie uśmiecha gdyż i tak w większości przemieszczam się na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem pompkę skv dzisiaj i normalnie trzeszczy niemiłosiernie.... niby chodzi nie odcina. Na postoju nawet jak przegazuje to jest jednostajnie, ale jak się rozpędze to tak jakby chciała odlecieć... to nie jest buczenie tylko trzeszczy tak jakby tam dużo powietrza przepływalo Nie trzeba jakoś odpowietrzyć układu ? Dramat...

Wysłane z mojego HTC Desire 816 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, majlet napisał:

Założyłem pompkę skv dzisiaj i normalnie trzeszczy niemiłosiernie.... niby chodzi nie odcina. Na postoju nawet jak przegazuje to jest jednostajnie, ale jak się rozpędze to tak jakby chciała odlecieć... to nie jest buczenie tylko trzeszczy tak jakby tam dużo powietrza przepływalo Nie trzeba jakoś odpowietrzyć układu ? Dramat...

Wysłane z mojego HTC Desire 816 przy użyciu Tapatalka
 

Dodam od Siebie że nie tylko wymiana pompy czy filtra a poprawienie opasek na plastikowych przewodach ktore idą od pompy do górnej podstawy koszyka trzeba poprawić. U mnie to pomogło bo prawdopodobnie gdzieś była nie szczelność a te przewody są dosyć twarde. Wcześniej wymieniałem pompę(2 razy) i filtr i dalej było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od Siebie że nie tylko wymiana pompy czy filtra a poprawienie opasek na plastikowych przewodach ktore idą od pompy do górnej podstawy koszyka trzeba poprawić. U mnie to pomogło bo prawdopodobnie gdzieś była nie szczelność a te przewody są dosyć twarde. Wcześniej wymieniałem pompę(2 razy) i filtr i dalej było to samo.
Opaski dałem nowe i nowy filtr paliwa knecht.

Czy podczas jazdy na LPG mogę zrobić sobie odcięcie pompy benzyny ? Czy ona musi pracować cały czas ?

 

 

Takie urządzenie sobie zrobiłem do odkręcenia kosza pompy: f0e92b113cc237e5ce38040955b0066d.jpg

 

 

Wysłane z mojego HTC Desire 816 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez majlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 dniach od złożenia reklamacji do firmy Esen dostałem nową pompkę, niestety nie mam czasu jej założyć (ślub itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10kkm od wymiany, pompa coraz częściej złowrogo wyje, nie tylko przy porannym starcie, ale i przy normalnym rozruchu cieplego silnika. Stan paliwa zawsze w okolicach polowy baku. 

Czas zacząć szukac innej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2017 o 15:09, majlet napisał:

 

Czy podczas jazdy na LPG mogę zrobić sobie odcięcie pompy benzyny ? Czy ona musi pracować cały czas ?

 

 

 

 

 

 

Przecież pompa nie pracuje cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, erchi napisał:

Zdejmował nie będę, pytam tylko jak to działa.

Przy pracy na LPG pompa paliwa pracuje cały czas. Cały czas utrzymuje ciśnienie na listwie PB ale ma zaworek przez który wraca paliwo do baku. I tak krąży aż pompa zaczyna wyć ;p

 

Ja swojej jeszcze nie wymieniłem na tą po reklamacji... brak czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Odświeżam temat.

Zaczęła mi niedomagać pompa. Czytam i szukam i czytam i szukam i nigdzie nie ma konkretnej odpowiedzi.

Jak to jest z tą pompą, bo VDO kosztuje ponad 2 tysie...

Jak i co wymieniać? Na co?

 

Pomóżcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad masz te ceny. ja kupilem
https://m.czesciauto24.pl/vdo/7489666
i zapitala az milo

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z kolegow posiada a4 1.8t w Q i ma ponad 250KM i zmienial pompe w oryginalny kosz? filtr paliwa z regulatorem (4 krucce)

potrzebuje wymienic bo moj zamiennik QAP nie dostarcza wystarczajaco paliwa, dzis zmienilem na magnetti marelli 313011300067 i jest jeszcze gorzej (parametry niby 4 bary 110l/min)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pompa żyła do wczoraj. Auto zaczęło szarpać i strzelać w wydech więc uruchomiłem vcdsa , błędów brak lecz po logach widzę że brakuje benzyny.Dziś już nie usłyszałem pompy więc ją wyjąłem i się zdziwiłem bo ją rozsadziło. Zamienników brak więc będzie używka. Ażeby jeździć na lpg  włożyłem chwilowo pompę z leona 1.8 20v.

20171219_082521.jpg

20171219_083125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...