Jump to content

Wymiana pompy paliwa 1.8 Turbo quattro

azure
 Share

Recommended Posts

Przy tej pompie musisz wymienić cały wkład, nie da rady samego silniczka. Ma ona od spodu zespolony smok/sitko które uniemożliwia wyciągnięcie samego silniczka. Szukaj pompy z Continental, bo VDO należy teraz do nich, mnie udało się kupić cały wkład za 780 zł, na pompie logo Audi zeszlifowane.

3 godziny temu, Langista napisał:

Przy tej pompie musisz wymienić cały wkład, nie da rady samego silniczka. Ma ona od spodu zespolony smok/sitko które uniemożliwia wyciągnięcie samego silniczka. Szukaj pompy z Continental, bo VDO należy teraz do nich, mnie udało się kupić cały wkład za 780 zł, na pompie logo Audi zeszlifowane.

😲czyli muszę kupić cały wklad? Masakra😪 A ty Langista skąd dorwałeś pompę allegro?

Czysty fart, szukałem i znalazłem pojedynczą aukcję.

Na szrocie mają za 250zl niby taka sama. Chciałem porównać i wyjąć swoją ale za nic nie mogę jej wyciągnąć z koszem ze zbiornika. Nie mogę otworzyc zdjęć autora tematu bo podobno jakiś klucz skonstruował. Ma ktoś zdjecie tego klucza?

Wyglądają różnie :

s-l1600.jpg

4850.jpg

t40068_.jpg

Ogólnie nie polecam wyciagać pompy ze szrotu, stała mega długo z syfem w środku, załatwisz sobie cały układ.

Kolego Langista dzieki za pomoc a co powiesz o tej aukcji?

ALLEGRO.PL

Wygląda ok, moja przyszła oryginalnie zaplombowana, ta też powinna.

Dzisiaj ja wymieniałem to poradziłem sobie bez klucza do pomp paliwa. Wziąłem otwarty klucz 17x2 i zaparłem je o trzpienie:IMG_20210803_163753.jpg

Wyszło bez najmniejszego problemu, oczywiście wcześniej próbowałem inaczej i widać zaraz obok klucza jaki kawałek plastiku pływa sobie w baku 🙃

No zrobiłem podobnie i też kawałek plastiku sobie plywa🤣

A więc zamówiłem pompę vdo continental za 730zl niby ori. Ale do rzeczy otrzymałem pompę zamontowałem trwało to 10 minut i auto dziala😀😀😀😀😀

Dodam tylko że stara pompa była cichutka nie było jej słychać, nowa jest.tak samo cicha wogole nie słychać żeby coś tam bzykalo😀. Ogólnie jak wyciągnęłam starą pompę i sprawdzałem na krótko to zawsze dzialała🤔 poprostu zamontowana w zbiorniku zawieszała się i dlatego nie chciało auto zapalać na benzynie.

Jakby ktoś szukał tańszego i wydajniejszego rozwiązania niż VDO to polecam np wkład Walbro255. Po lekkiej modyfikacji układu paliwowego zamkniemy się w 500zl z układem paliwowym baardzo przyszłościowym. Później  niemałe oszczędności na filtrach paliwa oraz bez ryzyka że kupimy trefny co się bardzo często zdarza. Przy takim zabiegu przechodzimy na zwykły filtr za 30zl.