Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie spalanie 2.0T w quattro


koszyk

Rekomendowane odpowiedzi

Ok zaczynam działać i opiszę ten przypadek :) super autko i nie chce się pozbywać ;)

Komputer czysty jest. Komputer pokazuje spalanie w normie ale z baku ubywa znacznie więcej paliwa. Wlalem 50 l przejechałem 70 km i pół zbiornika pokazuje. Jazda całkowicie spokojna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego sie spodziewac po cyferkach ktore widzisz na liczniku- to ma fajnie w katalogu wygladac...

chcesz sie dowiedziec ile faktycznie spala to zatankuj pod korek,przejedz min 100 kilometrow i znow zalej i bedziesz wiedzial jakie masz spalanie.

nie oczekuj od tego wozidelka zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik pali przy spokojnej jeździe w cyklu mieszanym 9-10l. Ja deptając nie mam takiego spalania. Gdzieś jest problem, redjasper Cię nakierował warto sprawdzić to. Przez forum nikt Cie tego nie zdiagnozuje bo przyczyn może być 100. Od nieszczelnego układu paliwowego, po lejący wtrysk czy uwalony któryś z czujników i błędne dobieranie mieszanki paliwowej. Podjedź do ogarniętego mechanika, od siebie polecę gregora 10 w celu diagnozy tfsi nie znam lepszego speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta użytkowników widać ma normalne spalanie. U mnie pod 20l dochodzi przy spokojnej jeździe. Katalog jest naciagany jasne.. ale nie 2,5 razy więcej jak u mnie ;)

Arek_cccp dzięki! Zaczynamy od sond, filtra paliwa, wtryskiwaczy i przeplywki. Silnik bardzo się grzeje więc chyba sporo paliwa dostaje. Przy cisnieciu to spalanie wcale wiele się nie zmienia. Pod 20 i koniec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal strzelam, że to któraś sonda

jeśli ta za katem, to nie jest tak łatwo ją odkręcić z powodu braku miejsca i samo odkręcenie, przez zapieczoną śrubę, też nie należy do przyjemnych

nie zaszkodzić spryskać zamrażaczem, żeby gwałtownie zmienić temperaturę i śruba/sonda powinna ruszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redjasper okazało się że od nowości przy 49 tys km przebiegu nic nie było wymienione z filtrów :/ wszystko już nowe i po wymianie filtra paliwa który był fabryczny dużo się zmieniło. Środek na przeczyszczenke wtryskiwaczy i dobre paliwo na shell. Opiszę różnice ale komp pokazuje już 15l przy korkach i odcinki do 5 km ;)

Po wszelkich wymianach filtrów i płynów spalanie spadło do 15/16 miasto krótkie odcinki. Od dwóch dni pracuje inaczej. 4ty komputer pokazał błąd ciśnienia listwy wtryskowej oraz błąd sondy lambda za katalizatorem. Także Redjasper miałeś rację. Dziękuję. Dziwie się że dopiero teraz to wyszło na kompach :) Może ktoś doradzić najlepszy wybór sondy drugiej do 2.0 T? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redjasper okazało się że od nowości przy 49 tys km przebiegu nic nie było wymienione z filtrów :/ wszystko już nowe i po wymianie filtra paliwa który był fabryczny dużo się zmieniło. Środek na przeczyszczenke wtryskiwaczy i dobre paliwo na shell. Opiszę różnice ale komp pokazuje już 15l przy korkach i odcinki do 5 km ;)

Po wszelkich wymianach filtrów i płynów spalanie spadło do 15/16 miasto krótkie odcinki. Od dwóch dni pracuje inaczej. 4ty komputer pokazał błąd ciśnienia listwy wtryskowej oraz błąd sondy lambda za katalizatorem. Także Redjasper miałeś rację. Dziękuję. Dziwie się że dopiero teraz to wyszło na kompach :) Może ktoś doradzić najlepszy wybór sondy drugiej do 2.0 Tt

Tradycyjny bład z listwą w 2.0TFSI, albo padł czujnik albo pompa w baku już nie domaga. Nie pojawił Ci się on przypadkiem gdy miałeś stan baku poniżej 1/4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy się trochę skomplikowały. Błędów nie ma ale odkryłem lewe powietrze przez odme także tym pierw się zajmę. Moja a4 była użytkowania 2 tys km rocznie przez kobietę i teraz przy moim codziennym użytkowaniu wychodzą kwiatki. Pierw powietrze lewe naprawie a następnie zobaczymy co będzie:)

Redjasper okazało się że od nowości przy 49 tys km przebiegu nic nie było wymienione z filtrów :/ wszystko już nowe i po wymianie filtra paliwa który był fabryczny dużo się zmieniło. Środek na przeczyszczenke wtryskiwaczy i dobre paliwo na shell. Opiszę różnice ale komp pokazuje już 15l przy korkach i odcinki do 5 km ;)

Po wszelkich wymianach filtrów i płynów spalanie spadło do 15/16 miasto krótkie odcinki. Od dwóch dni pracuje inaczej. 4ty komputer pokazał błąd ciśnienia listwy wtryskowej oraz błąd sondy lambda za katalizatorem. Także Redjasper miałeś rację. Dziękuję. Dziwie się że dopiero teraz to wyszło na kompach :) Może ktoś doradzić najlepszy wybór sondy drugiej do 2.0 Tt

Tradycyjny bład z listwą w 2.0TFSI, albo padł czujnik albo pompa w baku już nie domaga. Nie pojawił Ci się on przypadkiem gdy miałeś stan baku poniżej 1/4?

Szczerze to samochód zaczął inaczej pracować i podłączyłem go do kompa. Wtedy dwa błędy listwy i sondy. U mechanika już błędów komp jego nie widział tylko lewe powietrze przez odme. Od tego zaczniemy :)

Edytowane przez Kickandfun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie.

Najwyższe zanotowane średnie spalanie: 12l/100km, trasa Rzeszów - Solina z przyczepą kempingową.

Najniższe zanotowane średnie spalanie:  6.5L/100km, trasa Witów - Lubień.

Natomiast średnia od tankowania do tankowania zawsze troszkę poniżej 10L/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi średnio pali w mieście 11. Ale kiedyś testowałem na trasie a2 Łódź- Warszawa jechałem 25 min i spalanie 18 l w trasie.  Prędkość 230-240. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnia z kompa z ostatnich 9000 km (prawie roczny przebieg) pokazuje 11,3 litra.

70% miasto / 30 % trasa - głównie krótkie odcinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie spalanie w okolicach 9,5 litra, przebieg 60/40 - trasa/miasto. W sierpniu obleciałem Chorwację w te i na zad, średnie 8,2l przy 140-160 na autostradzie.  Wiec jestem bardzo zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie 10L po 4kkm
Przy jeździe na Janusza koło 7L
Ze znajomymi późnym wieczorem 20L

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslicie ze 15 litrow w miescie przy normalnej jezdzie to troche nie za duzo ? co prawda mieszkam we wroclawiu a tu jest taki sam meksyk jak w warszawie albo i gorzej jesli chodzi o korki ... wiec z jednej strony tak sie zastanawiam czy to normalne przy quattro i tipie w korkach czy jednak cos za duzo bierze ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy wrocławskich korkach takie spalanie nie jest niczym nadzwyczajnym. Ja swoją zrobiłem w nieco ponad pół roku 15kkm ale większość (ok. 70%) to trasy po autostradzie lub "krajówki". Mam 19" i opony 235/35. Średnie spalanie z tych 15kkm to ok. 10l. Czasami przy jeździe na emeryta uda się zrobić 8l. W mieście, na krótkich odcinkach i korkach ciężko mi zejść poniżej 13l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2017 o 15:42, KubiaK napisał:

myslicie ze 15 litrow w miescie przy normalnej jezdzie to troche nie za duzo ? co prawda mieszkam we wroclawiu a tu jest taki sam meksyk jak w warszawie albo i gorzej jesli chodzi o korki ... wiec z jednej strony tak sie zastanawiam czy to normalne przy quattro i tipie w korkach czy jednak cos za duzo bierze ??

 

 

Na Twoim miejscu zerknąłbym na obie sondy - u mnie wadliwie działała ta za katalizatorem i nie mogłem w Krakowie zejść poniżej 15l/100. Warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Redjasper napisał:

Na Twoim miejscu zerknąłbym na obie sondy - u mnie wadliwie działała ta za katalizatorem i nie mogłem w Krakowie zejść poniżej 15l/100. Warto sprawdzić.

Jakies konkretne kodowania w vagu ? Bo bledow BRAK . Jakies dynamiczne logowanie czy jak sprawdzic poprawne dzialanie sad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dynamicznie sprawdzić i zobaczyć jak zachowują się dane pochodzące z sond - nie znam się, robił to mechanik parę lat temu.

U mnie sonda za katalizatorem zachowywała się dziwnie i została wymieniona. Spalanie spadło, ale nadal w Krakowie to ponad 13 w zimę i około 12 w lecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...