Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie spalanie 2.0T w quattro


koszyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że planuje zakup a4 w 1.8t lub 2.0t mam pytanko czy spalanie w wersji quattro dużo odbiega od wersji tylko z przednim napędem,

nie wiem czy jest sens kupna jak jeżdżę w 99% tylko po mieście...

z pozdrowieniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja osobiście uważam,że nie ma sensu kupować auta z tymi silnikami skoro będzie jeździć tylko w mieście najlepszy wybór to 1.6 i ewentualnie lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w 99 procentach jeździsz po mieście to quattro raczej Ci się nie przyda. W mieście raczej nie ma miejsc gdzie wjechał byś z napędem na 4 koła a nie wjechał ośką. Moim zdaniem quattro powinno bardziej interesować ludzi mieszkający na wsi, którzy do domu dojeżdzają kilka km nie zawsze odsniezoną drogą szutrowa... jezdzacych gdzies w gorach czy trudnych terenach.

Poza tym uważam że przy wyborze quattro/ośka spalanie to ostatnia rzecz na którą powinieneś zwracać uwagę. Różnice będą raczej niewielkie. Kolega napisał, że pali jakiś litr więcej. Zważywszy, że prawie każdy jeżdzi na LPG to wyjdzie Ci 1,60zł/100km drozej. Raczej na emeryture z tego nie odłożysz...

Sam mam quattro "bo sie trafiło". Zimy mamy takie cienkie, że w sezonie 2015/2016 nawet nie było kiedy się tym quattro "pobawic".

Co do spalania. W moim B6 1.8tQ 150km w mieście pali jakieś 12 -13 litrów gazu a nogę mam ciężką.

W trasie na PB 100 udało mi się uzyskać wynik 6,7 przy dziadkowej jeździe (trasa Olsztyn - Gdańsk). Na PB 95 7,4l (ta sama trasa)

Po założeniu gazu sprawdziłem sobie tą samą trasę i wyszło mi 7,5l. Ale to tak na marginesie...

Osobiście podchodziłbym do tego tematu tak: "jak sie trafi to Q to będe miał Q".

To są moje przemyślenia jako posiadacza Quattro. Ale decyzja naezy do Ciebie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w 99 procentach jeździsz po mieście to quattro raczej Ci się nie przyda. W mieście raczej nie ma miejsc gdzie wjechał byś z napędem na 4 koła a nie wjechał ośką. Moim zdaniem quattro powinno bardziej interesować ludzi mieszkający na wsi, którzy do domu dojeżdzają kilka km nie zawsze odsniezoną drogą szutrowa... jezdzacych gdzies w gorach czy trudnych terenach.

Poza tym uważam że przy wyborze quattro/ośka spalanie to ostatnia rzecz na którą powinieneś zwracać uwagę. Różnice będą raczej niewielkie. Kolega napisał, że pali jakiś litr więcej. Zważywszy, że prawie każdy jeżdzi na LPG to wyjdzie Ci 1,60zł/100km drozej. Raczej na emeryture z tego nie odłożysz...

Sam mam quattro "bo sie trafiło". Zimy mamy takie cienkie, że w sezonie 2015/2016 nawet nie było kiedy się tym quattro "pobawic".

Co do spalania. W moim B6 1.8tQ 150km w mieście pali jakieś 12 -13 litrów gazu a nogę mam ciężką.

W trasie na PB 100 udało mi się uzyskać wynik 6,7 przy dziadkowej jeździe (trasa Olsztyn - Gdańsk). Na PB 95 7,4l (ta sama trasa)

Po założeniu gazu sprawdziłem sobie tą samą trasę i wyszło mi 7,5l. Ale to tak na marginesie...

Osobiście podchodziłbym do tego tematu tak: "jak sie trafi to Q to będe miał Q".

To są moje przemyślenia jako posiadacza Quattro. Ale decyzja naezy do Ciebie.

Pozdrawiam

MIT nr 1. quattro w mieście przyda się częęęęsto, szczególnie jak jest mokro/ślisko. Każde ruszenie to pewność, że się odbijesz i pójdziesz do przodu, a nie cała para pójdzie w gwizdek.

MIT nr 2. 2.0TFSI - tutaj nie każdy lata na LPG, wręcz chyba nieliczni...

MIT nr 3. 7.5l LPG na 100km... perpetum mobile.

MIT nr 4. "jak sie trafi to Q to będe miał Q" - kupno Audi bez quattro uważam za totalny bezsens... już lepiej kupić kilka lat młodsze auto innej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ośkę i trochę żałuję że nie mam quattro, moc ponad 200 KM i 320 NM więc na jedynce strasznie mieli kołami nawet na suchym dopiero na dwójce da się jechać. Napęd na 4 przydaje się nawet w mieście gdzie np. trzeba się dynamicznie włączyć do ruchu, zmienić pas itp. Chyba że jeździsz jak ślamazara to quattro Ci nie potrzebne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w quattro jeśli budżet pozwala bo i w mieście i poza nim przydaje się bardzo często 1-3 bieg quattro robi robotę wszędzie potem oska na przewagę . Spalanie praktycznie bez większych różnic więc tutaj oszczędności nie szukaj. Chcesz tanio to 1.6lpg 2.0tfsi i gaz , instalacja droga i moim zdaniem szkoda się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzisz praktycznie tylko po mieście to quattro nie byloby warunkiem niezbednym przy kupnie chociaz jak sie trafi to bierz bo to fajna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako właściciel Quattro 2.0T w automacie wypowiem się króciutko. Codzienna jazda po Łodzi generuje spalanie na poziomie 13 litrów ( dużo świateł, automat ma co robić :) ). W trasie przy jeździe 100 -120 km/h 8-8,5 litra, przy dziadkowej jeździe lekko poniżej 8. Z kolei okolice 150 km/h to konsumpcja na poziomie 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój avant 2.0t Quattro tiptronic po wirusie miasto 12-14,trasa 8-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako że planuje zakup a4 w 1.8t lub 2.0t mam pytanko czy spalanie w wersji quattro dużo odbiega od wersji tylko z przednim napędem,

nie wiem czy jest sens kupna jak jeżdżę w 99% tylko po mieście...

z pozdrowieniami...

Na mokrym depniesz i jedziesz, na śniegu (nawet małym) depniesz i jedziesz, lepiej w zakrętach (nawet na suchym).

I tyle. Spalanie w granicach 1-1,5 litra więcej raczej nie zauważalne w ogólnej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quattro miasto Warszawa:

bez korków ale dużo świateł: 10 litrów przy jeździe bardzo spokojnej bez wyprzedzania, max do 12

przy korkach i ostrej jeździe od 12 do maksymalnie 15

trasa jazda emerycka można zrobić te 7,5 litra na 100km (tempomat, ekspresówka bez wyprzedzania), poniżej 7 litrów nie wiem czy jest to możliwe, przy dynamicznej jeździe czyli wyprzedzamy dość często ok 9 litrów.

Ogolnie jak lubisz zredukować i pocisnąć czasami to spalanie bardzo szybko wzrasta.

Audi pali normalnie, moim zdaniem jest ok, znam auta które mają 140KM pod maską, napęd na przednią oś i palą podobnie :P

Edytowane przez Lorence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TFSI quattro jeszcze seria,to wygląda mniej więcej tak: miasto 9,5 - 15 zależy od nogi :decayed: trasa 6,7- 8 wszystko zależy jak się jedzie.Autostrada tempomat na 120km/h to wyszło te 6,7 czasem 6,5,a drogi bardziej lokalne przy wyprzedzaniu redukcjach itp 7,9 - 8 choć o te 8 to się muszę trochu już postarać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po mieście (90% mojego rocznego przebiegu) wychodzi gdzieś ok. 11-12L w zależności od korków, itp. Silnik po wirusie, ale przed wirusem było praktycznie to samo. Trasa to tak jak chłopaki wyżej piszą. Najmniej chyba mi wciągnął coś ok. 6,7L ale to była typowo emerycko-chillout'owa jazda przez Bieszczady. Na autostradach wychodzi ok. 8-9L w zależności od pogody (czyt. na ile sobie można pozwolić z prędkością).

Edytowane przez Yuri22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda w miescie z wlaczona klimą ,komputer pokazuje 12.8-12.9 ,Na 13 jeszcze nie wskoczylo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem teraz trasę z Katowic do Karwii, 3 osoby w aucie, pełny bagażnik - trasa 8.3 l na temopacie 140-150 km/h, miasto spokojnie od 9 l wzwyż. Ale przyczepność w quattro bajeczna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100km/h na tempomacie kolo 6 litrow, 140 kolo 8 , 200km/h przez 50km okolice 14litrow ,srednio 10 ale spokojnie mozna zejsc i na 7 litrow przy predkosciach patrolowych (400km po polsce predkosc do 100 srednio mialem 6.7l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada, prędkość przelotowa 140~150 km/h, na dystansie 1100km spalił 8.4l.

Inne drogi, przy spokojnej jeździe udało się zejść do 7.9l natomiast przy dynamicznej max 9.8l.

Po mieście jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Panowie moje 2.0 T quattro pali 18/19 l w mieście. Autko ma przebieg 50 tys i jeździła nim kobieta. Jak widzę po Waszych wpisach to gdzie mogę mieć problem? Komputer 0 błędów. Sonda lambda? Przepustnica? Mam ją 2 tyg i jeżdżę godnie nie ściągam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek - różnica jednak w spalaniu, bo maks 15 litrów. Padła sonda za katem.

Brak błędów. Dopiero sprawdzenie dynamiczne pokazało, że się wiesza co chwilkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...