Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 Avant - Lusterka fotochromowe nie działają


MilUl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Audi a4 B6 Avant 2003r. i nie działa opcja przyciemnianie lusterek. Lusterko wsteczne ładnie się przyciemnia i pali się żaróweczka, natomiast prawe i lewe lusterko już nie. Nie wiem w czym szukać usterki, więc Drodzy Forumicze, jeśli ktoś miał miał taki problem albo wie jak rozwiązać lub w czym szukać usterki niech pomoże :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy masz prad na kablach w lusterkach zewnetrznych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej... jak dostać sie do kabelków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej... jak dostać sie do kabelków ?

wyciągnij wkłady lusterek odepnij kostkę od fotochromu od wkładu i sprawdź czy na tej kostce pojawia się napięcie w przypadku przyciemnienia lusterka wewnętrznego. jeżeli jest napięcie to uszkodzone wkłady, jeżeli nie ma napięcia to instalacja lub lusterko wewnętrzne.

Tu masz opisane jak wyciągnąć wkład lusterka http://a4-klub.pl/index.php?/topic/32087-montaz-podgrzewanych-zewnetrznych-lusterek-a4-b6-b7/?hl=podgrzewanych

U ciebie z tyłu wkładu będzie jeszcze taka czarna kostka do której będą szły dwa przewody do nich podłączasz miernik i sprawdzasz czy pojawia się napięcie na kostce podczas przyciemniania lusterka wewnętrznego.

I najważniejsze, jesteś pewny że masz przyciemniane zewnętrzne lusterka? Tzn. działały wcześniej i przestały działać?

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokarz wklad jak wyglada od strony lustra?ma ramke czarna lub niebieski pasek wokolo wkladu,

tak jak wyrzej sprawdz czy masz tam napiecie jak dobrze pamietam to 4v nie wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po prostu nie masz fotochromatycznych lusterek zewnętrznych.

Ja mam fotochromatyczne lusterko wewnętrzne ale zewnętrzne są normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2z6whr9y.jpg g6gjb9mk.jpg jest pasek w lewym lusterku od kierowcy jak widać na zdjęciu, natomiast w prawym już nie ma takiego paska. Nie jestem pewny czy lusterka zewnętrzne posiadaj fotochrom. Po czym to poznać czy jest czy nie ?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie dochodza 4 kabelki do wkladu nie masz fotochromu zewnetrznego

jezeli masz sprawdz napiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widać idą dwa kabelki, więc nie ma co dalej szukać. Jeśli mam wewnętrzne fotochrom to dużo jest roboty aby zrobić zewnętrzne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w slupku A na dole czy masz kostke pomaranczowa i czy dochodza kable do niej ,jezeli nie to mosisz pociagnac z lusterka wewnetrznego po dwa kable do lusterek zewnetrznych

dwie mozliwosci

albo sam pociagniesz dwa kable sam do lusterka i polaczysz albo mosisz kupic lusterka z fotochromem i wymienic

jak bys potrzebowal fotochromy zewnetrzne to pisz pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

podepnę się jeśli można :hi:

sytuacja w B7 - mam wew. ori fotochrom, na zew. dołożyłem nowsze (bez czarnych ramek) i ku mojemu zdziwieniu w obudowach było podłączenie p&p,,, od razu miska się ucieszyła że nie będzie rezania (fajnie że w fabryce o tym pomyśleli).

ale oczywiście nie banglają :kwasny: miernik nie wskazuje żadnego napięcia :facepalm: no to zaczęło się... okablowanie z lustra idzie do kostki pomarańczowej ale wydaję mi się że dalej już nie wychodzi...czy ktoś może dysponuje wiedzą w zakresie jak to poogarniać? czy celowo nie jest to podłączone z uwagi na zwykłe lustra? za cholere nie wiem jak to ruszyć, proszę o pomoc...

ktoś coś?

Edytowane przez biggVv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ktoś coś?

po dwa kabelki od wewnętrznego lusterka fotochrom do zewnętrznych i będzie działać. jam masz wiązki w drzwiach to i tak spore ułatwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś coś?

po dwa kabelki od wewnętrznego lusterka fotochrom do zewnętrznych i będzie działać. jam masz wiązki w drzwiach to i tak spore ułatwienie.

nie no spoko, ale z lustra wewnątrz idą dwa kabelki, bodajże rozchodzi się o 6ciopinową kostkę, pin 5 i 6 czyli że gdzieś mają swój koniec ale za cholere nie wiem gdzie...zastanawiam się czy do centralnego modułu nie idą i stamtąd dopiero na drzwi w innym kolorze już :mellow: - inny kolor przewodów jest przy wewnetrznym i inny przy zewnętrznym dlatego taki galimatias mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slupek a kierowcy na dole pomaranczowa kostka ,tam dochodza od lusterka wewnetrznego .

Od tamtad do sterownika drzwi poprowadz po dwa kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slupek a kierowcy na dole pomaranczowa kostka ,tam dochodza od lusterka wewnetrznego .

Od tamtad do sterownika drzwi poprowadz po dwa kable

super, to już coś wiem :hi:

czy bez problemu znajdę tą kostkę w gąszczu okablowania na dole słupka? czy to chodzi o tą kostkę, z której z wewnątrz auta wychodzą kable na zewnątrz do drzwi?

rozumiem że jest to na pinach, od razu bym prosił info jakie to są piny :hi:

a finałowe pytanko - jak już wyprowadzę +/- do drzwi do pomarańczowej kostki w module drzwi to gdzie mam się wpiąć? - bo w kostkę wchodzą 2 kabelki idące od luster więc też tam musi być miejsce nag sygnał z fotochrom wewnętrzny....ehhh Panowie litości, wiem jak to się czyta :grin: nie bijcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to inna kostka niz ta od przejscia drzwi

powinienes znalesc bez problemu jest tam tylko jedna taka kostka pomaranczowa umiejscowina na dole

do tej pomaranczowej dochodza tylko dwa kable i to sa od fotochromu wewnetrznego z kostki 6 pinowej

jak juz przejdziesz z kablami przez drzwi to mozesz bezposrednio za kostka w kable od fotochromu sie wlotowac (ja tak mam i dziala pieknie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

królu złoty :hi: piękne dzięki i wielkie gratki :thumbup1:

Edytowane przez biggVv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...