Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Szary Avant / Prawie wszystko mający ALTek ? :)


MaTeo85

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.09.2017 o 21:34, kamil-vag napisał:

To się nazywa serwis klimy :thumbup1: Szarpnęło po kieszeni, ale będzie na lata ;)

 

Oj szarpnęło, ale udało się zmieścić w 2000 zł ze wszystkim więc nie ma dramatu ( serwis za to samo chciał 3000 zł) więc i tak udało się 1000 zł zaoszczędzić. No i o klimie w B6 wiem już chyba wszystko :) a przynajmniej dużo

 

Poniżej log z przed chwili... klima odpalona na dosłownie 3 minuty, ustawiona na LO i nawiew na maxa prze kratki. Temperatury są bardzo dobre :) a w samochodzie zimno jak w lodówce.

klima log1.jpg

Edytowane przez MaTeo85
dodany screen z vcds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym na licznik wskoczyło 200000 tysięcy kilometrów przebiegu.

Poza tym w ostatnim czasie zawitały uchwyty isofix na tylnej kanapie (Przygotowania pod córę), w miedzy czasie zbieram zabawki do nowej kierownicy z B8 z MF. Brakuje już tylko poduszki i będzie można założyć na auto.

WP_20171119_13_29_53_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kierownice z B6 które są na necie w sprzedaży są zjechane jak koń po westernie, a udało się kupić fajną z B8 od kolegi Bigmana w niezłej cenie więc idę w nowoczesność. Martwiła mnie trochę ta poducha z dwoma zapalnikami ale poczytałem i wiem że działa więc będzie dobrze. 

Niestety przyoszczędziłem na module kierownicy jak montowałem tempomat i musiałem zaopatrzyć się w nowy Q więc jak coś mam na sprzedaż ten z auta z literą L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2017 o 12:47, MaTeo85 napisał:

A co do dekorów to fakt Black Piano mi się mega podoba ale dostać takie w dobrym stanie i dobrej cenie... kto wie może kiedyś... druga opcja to zabawić się w lakierowanie tych co mam ale trochę mi ich szkoda bo są naprawdę zadban

Kup najtańszy komplet soul na allegro i pomaluj w piano. Ja tak zrobilem i efekt jest mega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się tylko podzielę z Wami...

Wczoraj urodziła mi się córeczka :) zostałem tatą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :)

Wysłane z mojego BTV-DL09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem chwilę ponownie pogrzebać przy aucie.

Zająłem się wymianą uszczelki pokrywy zaworów bo niestety leciało już bokiem i do świec... Uszczelkę kupiłem ori przez kolegę m1chal cena 100zł więc ani tanio ani ekstremalnie drogo, silnik pod pokrywą ładny i czysty. Dodatkowo wymienione świece bo na poprzednich już z 17 tysięcy km zrobione było. Świece wpadły znowu Denso K16TT nie mam z nimi problemu i do gazu bardzo fajnie się sprawdzają.

 

Dodatkowo zabrałem się za montaż kierownicy MF z B8 jednak po zdjęciu starej kierownicy okazało się że mam taśmę 6 pinową zamiast 12 pinową (wydawało mi się podczas dodawania rączki tempomatu że mam 12 pin) no ale nic, taśma już zamówiona może dojdzie w poniedziałek. Moduł Q, kierownica 4 ramienna z B8 i poducha z wiązką czekają, myślę że w najbliższych dniach wszystko zagości w samochodzie.

Do tego wszystkiego podmieniłem bebechy w lampce podsufitki na takie z Exeo. Moja lampka nie była przystosowana do lustra fotochromowego i po zapaleniu światła w czasie jazdy lustro się ściemniało. Od dzisiaj taki efekt nie będzie miał miejsca :)

 

WP_20180130_20_40_07_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze jestem uczulony na wycieki :P Wręcz nienawidzę, także good job z tą pokrywą :thumbup1:

Powoli do przodu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu się udało zakończyć temat kierownicy MF z B8. Dzisiaj dotarła paczka z taśmą i kierownica z nowym modułem zagościła na pokładzie.

działa książka telefoniczna, zmiana stacji radiowej, głośność i SDS pomimo tego że nie kodowałem SDSa. Nie obyło się bez małego problemu, po zmianie modułu kierownicy kodowanie stracił moduł ABSu, jednak nowe kodowanie i kalibracja czujnika skrętu poszła bez problemów. Dodatkowo z własnej głupoty i pośpiechu rozkręciłem przez nieuwagę całą rączkę tempomatu i chyba coś źle złożyłem bo wywala błąd. Będzie trzeba się tym zająć na dniach.

WP_20180206_20_46_28_Pro.jpg

WP_20180206_20_46_12_Pro.jpg

WP_20180206_15_09_44_Pro.jpg

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz radio Concert jak ja. Jakim cudem działa Ci przełączanie stacji w lewym przełączniku na kierownicy, co ustawiałeś w VCDs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa bo mam concerta ale takiego jak w b7. Bo moje auto jest z końca produkcji i dostałem takiego bonusa od fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że ostatnio zauważyłem że zacisk w lewym tylnym kole się czasem blokuje to postanowiłem zainwestować nie w regenerację tego, a w coś większego. Obecnie mam 288/245 i czasami brakuje skuteczności. Żeby było jak najmniej inwazyjnie i jak najbardziej P&P postanowiłem że wsadzę zestaw 320/288 i tak oto wczoraj udało mi się zrobić duże zakupy u kolegi @Dev.  Zakupiłem kompletny zestaw na swapa, każda śrubka, osłony, tarcze, klocki, itp.

Z małych minusów wczorajszego dnia to podczas wyprawy do Deva strzelił mi kamień w przednią szybę i niestety szyba nadaje się do wymiany :( zastanawiam się czy robić ją z AC czy z własnej kieszeni...

 

Jak zamontuje zestawik na auto to zapodam foty :)

 

320-288 b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno Mati. Będziesz zadowolony z efektu nie tylko wizualnego ale hamowanie o niebo lepsze. 

Co do szyby w tamtym roku wymieniałem z ubezpieczenia i w tym doliczyli mi za OC bo oni traktują to jako zgłoszenie szkody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wiem a ile % Ci zabrali ? bo może warto... mam opcję że z AC tylko na ori częściach więc jak już to nówka z ASO by wpadła... i może dopłata do ubezpieczenia na kolejny rok nie była by taka zła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile % w porównaniu do poprzedniego roku zapłaciłem koło 300zl więcej za ubezpieczenie i nie wnikałem zbytnio no bo i tak trzeba zapłacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wsadzić heble 320 na przód. robota poszła sprawnie i szybko sam montaż na aucie zajął ok. 3h do tego złożenie zacisków do kupy i czyszczenie całości z kurzu ok 2h. teraz czekam na chwile wolnego żeby wsadzić 288 na tył.

 

20180616_132221-1548x2064.jpg

20180617_145655-2064x1548.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...