Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto tankować Pb98?


moonru5h

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, myślę że zatankuję na próbę 98 i sprawdzę jak się zachowa podczas jazdy autostradowej.

Edytowane przez moonru5h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowszych benzyniakach chyba nie ma sensu lac 98 skoro producento mowi 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki - co by się stało, gdybym zatankował PB 92? :D często jestem na Ukrainie i tam jest takie paliwo.

skoro do 1.8T producent zaleca min. 91...

Edytowane przez sprat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na polskich stacjach benzynowych nie jest już tak źle, jak bywało jeszcze kilka lat temu. Od dawna nie słyszałem, aby ktoś miał problem z autem wynikający ze złej jakości paliwa. A obecne silniki są dużo bardziej wrażliwe niż poprzednie generacje.

Edytowane przez moonru5h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowszych benzyniakach chyba nie ma sensu lac 98 skoro producento mowi 95

Na klapce od wlewu paliwa pisze RON 95 Super, Premium. Na orlenie benzyną premium jest verva 98, jeśli dobrze pamiętam to benzyna premium/super w stanach ma oznaczenie 93 AKI, pozatym stronę wcześniej konrad_1 piszę że audi wręcz zaleca 98 do tfsi

Dostałem oficjalną odpowiedź z Audi, że nie ma problemu z 98, a wręcz zalecają taką benzynę do TFSI.

Edytowane przez zabiello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sam zacząłem jeździć na 98 i w porównaniu do 95 zauważyłem spadek spalania o około 1l/100km w jeździe głownie miejskiej. Jazdę autostradową muszę jeszcze sprawdzić ale przypuszczam, że też będzie lepiej. Silnik pracuje na pewno ciszej. Na chwile obecną widzę same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zatankowałem Pb98 i zaczynam testować. Trochę poobserwuję i podzielę się wnioskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi ktoś mówił że różnicy wielkiej nie ma przynajmniej nie w mocy silnika no chyba że ma sie wirusa pod 98 wtedy tylko to paliwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie ? Przez ten czas zaliczyłem 3 pełne tankowania na Pb98. Jazda autostradowa, miejska i podmiejska - cały przekrój. Wniosek: absolutnie żadnej różnicy w stosunku do Pb95! Spalanie identyczne, w osiągach nie odnotowałem zmian. Podsumowując nie widzę uzasadnienia dla Pb98, przynajmniej w wypadku tego silnika. Pozdrawiam!

Edytowane przez moonru5h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie widzę uzasadnienia dla Pb98

Napewno ta benzyna którą tankowałeś miała mniej 98 w 98 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zakupu zrobiłem 5000 km - pierwsze 2000 -przejechałem na 95 po tym kilometrażu przesiadłem się na 98 - wnioski moje to o wiele lepsza kultura pracy - lekkie wibracje które są przypadłości tfsi są praktycznie zredukowane do zera - ja osobiscie jeszcze co 4000 dolewam środek LM do wtrysków - r0bie to od 5 lat i mimo że to pierwsza benzyna to nawyk pozostał - nie zaszkodzi a może zapobiegnie kłopotom

Edytowane przez doradca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo to paliwo... Skąd ten pomysł: producent zaleca 95 to tankuj 95... Producent zaleca wiele nie do końca słusznych rzeczy... Poza tym... Skoro zaleca 95 to co z LPG... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...