Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana guzików klimatronika


kingpiotrek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Opisuje proces wymiany guzików klimatronika w B6/B7.

U siebie wymieniłem cały przedni panel, ponieważ klimatronik dostałem ze szrotu z utopionego szwajcara B7 za darmo.

1. W moim przypadku wyciągamy radio 2 dni- czyli 4 klucze do radia- ciągniemy i wychodzi.

y75elx29.jpgâ

2. Klimatronik wypychamy do przodu- wychodzi bez problemu- i odpinamy 5 kostek(bez obaw każda jest inna) tylko miejsca mało. Wyciągamy ostrożnie by za bardzo nie porysować boków tunelu!! Ja to robiłem trochę na szybko i ryski widać na ostatniej fotce.

hkdxlpa8.jpg

3. Mamy już klimatronik na stole i zaczynamy kręcić- 4 śrubki w zaznaczonych miejscach( Torx T10 jest za duży więc początkowo odkręcałem zagiętymi kombinerkami widoczne na kolejnym zdjęciu).

imigx5me.jpg

4. Po odkręceniu rozchylamy zaczepy na około obudowy i rozczepiamy obie części- ukazuje nam się taśma którą oczywiście rozłączamy.

pifyk3ve.jpg

5. Następnie odkręcamy 8 zaznaczonych śrubek( Niestety z racji obwodów drukowanych obcęgi zostały zastąpione kluczem ampulowym rozmiar 2 lekko zeszlifowanym, by pasował do śrubek- te śrubki są lekko przykręcone).

8vz4hucm.jpg

6. No i mamy upragniony przedni panel w ręku. Ja umyłem to co dostałem ze szrotu, ponieważ przedni panel był idealny.

q6lf23gr.jpg

Jednak jeżeli ktoś by chciał/musiał wymienić jedynie guziki to tak- są złączone z dwóch części- tą wewnętrzną podważamy śrubokrętem płaskim tak jak na zdjęciu i delikatnie przekręcamy śrubokręt, delikatnie lecz spokojnie przyciski łączą się z dwóch części.

viwt2b3i.jpg

7. Składamy wszystko po kolei i cieszymy się z panelu wyglądającego jak nowy za free( a nawet 50 gr znalazłem pod popielniczką, więc jestem + 50 gr) i oto efekt końcowy:)

a4cfemjb.jpg

Nie bać się tego naprawiać, bo klimatronik porysowany wygląda źle.

Mam nadzieję że pomogłem:-)

Pozdrawiam :thumbup:â :a4fan:â

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkrecenie to zadna filozofia,regeneracje polecam kazdemu klimatronik wyglada jak nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...