Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rns-e Brak satelit


Hudy_007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim audi ( B7 sedan) ostatnio coś zeświksowała nawigacja a konkretnie nie widzi satelit. Jak poruszam się samochodem to jadę nie po drodze albo obok albo przecinam jakieś inne drogi ale po ustawieniu jakiegoś celu nawigacja zaczyna działać (ale nadal nie widzi satelit) przelicza drogę i odziwo zaczyna prowadzić po drodze i od tego momentu zaczyna poruszać się po drogach a nie poza nimi (szerekość i długość geograficzna się zmienia przy braku Satelit) gdy zostawie samochód na parę minut nawigacja znów jeździ gdzieś po bezdrożach. Czasami nawigacji odbije i złapie zasięg 8 satelit ( i w tedy działa wszytko jak należy pokazuje dokładną lokalizacje samochodu) ale to złapie raz na 1000 przypadków uruchomienia silnika. I w czym może być problem ? samochód jak stoi to nie przemieszcza się "strzałka" a ni nic. Czy to wystarczy wymienić antenę?

Edytowane przez Hudy_007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączałeś to to pod vaga?? Są jakieś błędy?? Coś powinno pokazać w stylu błąd podłączenia anteny. Jak zobaczysz błąd to będziesz wiedział co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie szwankowała ta metalowa pucha co jest widoczna po zdjęciu osłony z nad tylnej szyby.

jak wejdziesz na tył samochodu i zdejmiesz osłonę z nad szyby to jest po lewej stronie wzmacniacz to jest czy coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest dokładnie wiem tyle że to jest rns-e (nie led). Nie podłączałem pod vaga nie miałem okazji. Co do tej metalowej puchy to za co ona odpowiada ? to nie jest czasem puszka do gsm? a po prawej stronie jest wzmacniacz od radia tego jestem pewien. Z tego co się orientuje to antena jest ukryta pod deską rozdzielczą (rekina na dachu nie mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem . RNS-E nie widzi oryginalnych płyt .Wyczyściłem laser , i jest OK płyty czyta wszystkie ale nie widzi satelitów /przed wyjęciem rnsa wszystko było ok./

czy to przypadek że akurat padła antena czy coś innego???                    pomóżcie proszę :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij inną antenę to będziesz wiedział czy to jej wina

Zawartość dodana 1 minute later

antenę dobrze wpiąłeś ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpiąłem dobrze ............. chyba . Jutro jeszcze raz sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...