Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiennik kompresora


Bezludny85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Drodzy koledzy forumowicze czeka mnie wymiana kompresora klimy (niestety). Moje auto to A4 Avant 2004 1.8t bfb (120kW/163km). Po zdjęciu osłony silnika sczytałem, że obecnie posiadam sprężarkę Denso 6SEU14C. Na sprężarce były też oznaczenia 8E0 260 805BA. Teraz nasuwa się pytanie czy koniecznie muszę kupić sprężarkę o takim samym oznaczeniu czy są jakieś zamienniki (np. od innych marek). Rozrzut cenowy kompresorów Denso 6seu14c jest tak wielki (używki od 200 do 700 złotych), że zastanawiam się czy można coś zaoszczędzić.

myślę, że nie tylko mnie będzie interesować ten temat.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda 6seu14c będzie dobra

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie polecić jakiś warsztat, miejsce gdzie mogę kupić w dobrej cenie regrenerowany kompresor (najlepiej w okolicach Warszawy) ?

Na Allegro są kompresory NRF w okolicach 950zł, mi w serwisie w Wa-wie proponowali 650zł netto za zregenerowany ale nie mam pewności czy ten serwis jest godny zaufania (Euro-klima, Wa-wa).

Edytowane przez cieszkop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem zamiennik na Ebay.de za około 250e, jeżdżę już 3 lata i nie żałuję zakupu.

a pamiętaj że u mnie temperatury latem dochodzą do 50 st!!

Po wpadce z turbo nie ryzykowałem kolejnej

to zdjęcie z wczoraj.....

Akurat jechałem fordem żony....2e94a4f8c310346ca05465f7fc3dd522.jpg

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kobitka też mi chętnie pożycza auta jak zbiornik pusty :decayed:

Jak oddaje to zawsze mówi że było prawie pełno jak mi pożyczała :grin:

A temeraturka zacna :tonguemad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten NRF to jakiś zamiennik czy porównywalny z oryginałem? Wiadomo co szło na pierwszy montaż? Jak nie mam ETKI akurat to jestem w stanie sprawdzić dokładny model/kod tej sprężarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem na podstawie numeru OEM spisanego ze sprężarki, i według opisów na Ebay,. Jak na razie jestem zadowolony...

Przedmuchałem trochę instalację sprężarką i jest dobrze... Niestety w Hiszpanii nikt nie chciał się podjąć porządnego czyszczenia, a jak już to nie dawali gwarancji.... Ech

W każdym razie 3 rok już działa...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda 6seu14c będzie dobra

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Nie zgodze sie z kolega:

Zapoznajcie sie z katalogiem Denso, kazdy sprezarka ma inny rozstaw srub i nie wszystkie pasuja pomimo tego ze to ten sam model czyli np: 6seu14c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie polecić jakiś warsztat, miejsce gdzie mogę kupić w dobrej cenie regrenerowany kompresor (najlepiej w okolicach Warszawy) ?

Na Allegro są kompresory NRF w okolicach 950zł, mi w serwisie w Wa-wie proponowali 650zł netto za zregenerowany ale nie mam pewności czy ten serwis jest godny zaufania (Euro-klima, Wa-wa).

Ja kupowałem u nich regenerowany, od czterech lat śmiga bez problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...