Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Trudne uruchamianie silnika, ciężkie odpalanie


sszef

Rekomendowane odpowiedzi

świece sprawdzałem prostownikiem działaja są sprawne. Przekaźnik świec sprawny jeszcze zostaje mi kontrola dopływu prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie.

Jak cieplo nie ma tego problemu.

Tylko temp spadnie od razu mam problem.

Nie kopci Ci czasem na siwo podczas tej nie rownej pracy??

Sprawdzalem cisnienie oleju ale juz wtedy nie szarpal.

Jak zawor sie zawiesi w pompie oleju to cisnienie bedzie za duze i beda podaieszaly sie zawory.

Zakupilem multimetr wiec po swietach odpinam czujnik temp wody i bede wiedzial czy przewody od swiec sa ok bo swiece nowki a problem jest dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie sprawdzałem oleju też jest ok a czujnik temperatury kiedyś był uszkodzony wyskoczył bład na vag kolor czujnika czarny. Kupiłem nowy powiedzieli mi że wystepuje zielony wcześniej był czarny. Po załozeniu po 3 miesiacach nie pokazywał temperatury. Kupiłem nowy w Holandii w Aso za 54 euro. Co do odpalenia gdy poszarpuje nie kopci odrazu tylko po minucie dwóch gdy silnik juz pochodzi denerwujace jest to strasznie a błedów nie ma. Kiedyś ktoś powiedział zmień olej na inny to nie ma znaczenia mam Castrola 5w40. Świece sa dobre. Bezpeczniki też. Zaworek na filtrze nowy nic sie nie zmieniło. Kąt synchronizacji na vag 0,0 pompowtryski są też sprawne.

Nierówna praca jest tylko przy odpalaniu auta w zimne dni ale co do kopcenia to kopci na siwo po ustaniu sie tego i pokopci przez kilka minut i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik mam ok.

Chodzi o to by odpiac czujnik a komp bedzis czytal ujemna temp przez co wlaczy grzanie swiec i bedzie mozna spokojnie multimetrem zmierzyc koncowki kabli od swiec.

U mnie kopci na siwo i nie rowno pracuje.

Mierzyles na zimnym cisnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cisnienie na zimnym jest 0,8 po dodawaniu gazu dochodzi do 4 po czym jakis zawor rozłańcza ciśnienie oleju na 100 procent jest takie jakie powonno być. Dzis sprawdziłem prąd na świece zimnio nie odpalałem połączyłam żarowke i prąd dochodzi już rozkładam ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ubywa płynu chłodzącego? Zrób logi zaraz od odpalenia do czasu az przestanie występować to zjawisko

13 23 004

Przy drugiej próbie znaczy na następny dzień rano zrób logi 001 003 008

Zaślep egr sprawdź czy egr sie nie zawiesił w pozycji otwartej

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem spalone 3 świece żarowe 4 była dobra wymieniłem 3 jedna zostawiłem bo była dobra może to jest problem kąt sychronizacji dziś sprawdzałem jest 0.6 może jakieś macie pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece jednego roku wymieniłem wszystkie 4 i dalej było to samo.

Rafał moge podrzucic Ci te logi,obcykasz je???

Nie wiem ocb,wiem ze jak zmieniłem koło na sztywne z dm to te szarpanie jest bardziej odczuwalne,ale wiadomo dm bardziej to tłumi..

Ja chce zobaczyć dokładnie jakie jest napięcie na świecy bo probówka to nie jest wiarygodna moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa 4 kolumna 4 to 0,6 skacze do 1,1 zaraz po odpaleniu auta grupa 13 pomppwtryski bliskie zeru 23 jeden wtrysk ma 21 reszta 10 5 0 demerwuje mnie już to auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe odpalenie w TDI to niestety nie łatwy orzech do zgryzienia... Jest wiele czynników, które mogą to powodować i trzeba porobić trochę testów:

- akumulator - sprawdzić napięcie przed odpaleniem ok 12,5 - 12,7 V i do ilu spada przy odpalaniu - nie powinno być poniżej 9-10 V

- rozrusznik - można wyciągnąć, wyczyścić i przesmarować elementy mechaniczne i wyczyścić styki elektryczne, zapewnić dobry kontakt z masą...pozostałe punkty masowe pod maską też można sprawdzić...

- dostarczenie paliwa z baku - posłuchać czy przy przekręcaniu kluczyka słychać pompkę w baku

- pompa paliwa i podciśnienia - jest zaślepka na manometr - można wkręcić i zobaczyć czy jest prawidłowe ciśnienie tłoczenia - 1500 obr/min ma być min 3,5 bar, przy 4000/min 7,5 bar - jeśli nie osiąga takiego stanu, można zacisnąć wąż powrotny pomiędzy filtrem a pompą i wykonać pomiar jeszcze raz. Jak osiągnie to znaczy, że paliwo ucieka na przelew na o-ringach pompo-wtryskiwaczy lub leci w olej - ale wtedy dodatkowo rósł by poziom oleju w silniku...

- świece żarowe - rezystancja max do 1 ohma - sprawdzić też multimetrem czy dochodzi napięcie na świece...

- kąt synchronizacji - w minusie zazwyczaj lepiej odpala, ale oby się mieścił w tych -1...1 CF.

- kompresja - warto wykonać pomiar ciśnienia sprężania, nawet dla samego siebie, by sprawdzić stan silnika ;)

- czujnik temperatury płynu chłodzącego - może zaniżać lub zawyżać wskazania - co powoduje nieodpowiednie dawkowanie paliwa względem temperatury silnika...

- zawór EGR - zdarza się, że jest nieszczelny przez nagar, bądź przywiesza się w pozycji otwarcia...

jak coś pominąłem to proszę dopisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz żarówke do świec po przekręceniu kluczyka zapewne będzie świecić, potem odpal i sprawdż czy dalej świeci -ew przerywa i jak długo oczywiście na zimnym silniku

świece są połączone pod jeden przewód czy dwa

najprościej sprawdzić swiece bez wykręcania można kablem od + akumulatora jeśli iskrzy to powinno być ok, oczywiście wcześniej odkręcić przewod(y) od świec

Edytowane przez jacek 3773
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wcześniej świece akumlatorem iskrzy wszyskie 4 prad dochodzi zarówka świeci niestety rezystenci nie znam. Po Świetach sprawdze. Co do pompek wszystko jest jaske jak objaw był by w ciepłe dni a tu im niższa temeratura na zewnątrz to większe objawy jak było kiedys -15 to po odpaleniu powinien utrzymywać obrpty cos na zasadzie ssania 1000 obrotów i po minucie obroty spadna do pracy roboczej a tu odpalam zaczyna skazówka skakać zaczyna sie dusić po pracuje jak i wszystko sie normuje poźniejsze odpalenie auta po 5 godzinach wszystko ok tylko po ppzostawieniu go na 24h i przy temperaturach poniżej zera mecze sie z tym co roku od zakupu auta. Byłem na warsztacie w celu oceny pompek powiedzieli sąw dobrej kondycji nie ma potrzeby nic przy nich grzebać. Po podłaczeniu pod vag uszkodzony czujnik temperatury nowy z.Aso 54 euro czujnik temperatury paliwa po kilku miesiacach uszkodzony wymieniłem na nowy firmy tps zero błedow. Po przekreceniu kluczyna nie słychać pompy paliwa w zbiorniku. W moim poprzednim aucie Astra G było słychać w tym nie

Dodam że przekrecenie przed.odpaleniem kilka krotne przekrecenie kluczyka nic nie pomaga posprawdzam wszystko co poprzrdni kolega napisał i.odezwe się po sprawdzeniu. Co do rozrusznika objaw dzieje sie po odpaleniu auta. Słychać głośniejsza prace silnika górna wałek zanim dostanie olej. Pokrywe rownież demontowałem nie widać uszkodzen wytarć silnik czysty brak osadów na elementach mechanicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś w renówce identyczny problem, czujnik wymieniony na nowy i dalej g....o , więc wyciągam sterownik raz drugi no niby wszystko ok, za trzecim razem wytargałem wiązkę sterownika od ramy oględziny i okazało się że jakieś 30cm od kostki utlenił się przewód , więc lutowanie potem , zabezpieczyłem to z przekonaniem że przez ten przewód trzęsie mi zimnym silnikiem , poskładałem i to był strzał w 10kę

może masz podobnie czujnik nowy ale nie daje sygnału do sterownika( bo chyba taki występuje w twoim aucie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy po nocy podłączyć VAGa i porównać wskazania ze wszystkich czujników tj. czujnik temperatury cieczy, paliwa i zasysanego powietrza powinny mieć zbliżone do siebie wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski to raczej u Ciebie nie są w najlepszym stanie, daj je do pomiaru to może wystarczy sama wymiana uszczelnień, u mnie to wystarczyło bez końcówek, jeżeli wtryski bedą ok to zostaje kompresja na cylindrach do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie kupilem audi a4 b6 2002r 1.9 130km . Auto posiadam z 2-3 msc , od jakiegos miesiaca gdy zrobilo sie zimno mam problem z odpaleniem auta , czasami odpala normalnie , a czasami odpali i zaraz zgasnie , i tak kilka razy i pozniej odpali normalnie . Mial może ktos z was taki problem ? lub jest w stanie cos podpowiedziec ? Z góry dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A imobiliser się nie swieci lub mruga podłącz pod kompa może jakieś błędy się pokażą?

własnie ze nic nie mruga i byl podlaczany z msc temu w celu usniecia błedu po wymianie siedzien (kontrolka AIRBAG) i nic tam nie bylo . Moze to byc wina swiec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy opalaniu nie masz koronek.od hamulców i nie piszczy 3 krotnie mogą to byc uszczelnienia na pompowtryskach lub problemy z paliwem lub układem paliwowy świece przy takich temperaturach wydaje mi się nie robiły by problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...