Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI AVF ODCINA MOC PRZY OK 140KM/H


oskarbalowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem polega on na odcinaniu mocy przy ok 140km /h.Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko jest ok ale po przekroczeniu 140km/h problem powraca.Proszę o jakąś podpowiedż czy turbina już umarła czy to może gdzie indziej szukać problemu.Auto jest po chipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej to jakaś nieszczelność na gumowych wężach. Czasami też syf w turbinie się zbiera. Trzeba przegonić po trasie pożądnie. Jeśli nic nie da, to czyszczenie turbo. Oczywiście to takie najczęstsze przyczyny, ale od tego trzeba zacząć, żeby niepotrzebnie kasy nie wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły notlauf. Do zrobienia logi 11bs i 11 dynamiczne. A turbina cały czas żyje ;) tylko ładuje zbyt mocno

Edytowane przez lukasz51237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też trafią się notlauf i błąd 17965 ale tylko na 4biegu sprawdziłem przewody w oplocie i wszystkie opaski od turbiny do IC brak oznak zużycie chociaż ten oplot może coś maskować. Ruszalem sztanga gruszki ręka rusza się założyłem wężyk i strzykawke 100 sztanga chodzi w pełnym zakresie 2cm gruszka nie przepuszcza. Wymieniłem filtr powietrza i paliwa i przestało odcinać moc aż do wczoraj. Nie jestem w stanie zrobic logów bo nie mam vaga. Byłem u mechanika u ktorego serwisuje samochod polecananego z forum powiedział ze pewnie się geometria zacina a N75(koszt nowego 154zl) nie da sie zdiagnozowac vagiem ale nie ma czasu na taką robote dopiero w czerwcu. Faktycznie zwalony jest robota. Trochę liczę na pomoc forum i na zlot jak bym się zjawił czy by któryś z kolegów nie podpiol vaga zrobił logi i postawił diagnozę nawet odplatnie. Bo nie jestem przekonany czy to geometria.

Edytowane przez jaceko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u mechanika na laptopie doładowanie wyszło 3 bary turbina do czyszczenia ponoć ma pomóc.Oprócz tego jest małe podciśnienie więc jest nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...