Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie


Kleju

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Jestem ciekaw ile wam pali wasze autko. Chodzilo by mi tu o silnik 1.6 w szczegonosci. Pytam bo jestem troszke rozczarowany. Spalil mi ponad 11/100 i wydaje mi sie, ze jest to znacznie za duzo. Mialem nadzieje, ze zmieszcze sie w 9l/100km. Co moze byc przyczyna takiego spalania? Trefne paliwo, a moze warto cos sprawdzic? Wszelkie filtry juz wymienilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rzeczywiscie za duzo a gdzie jezdziles??tylko miasto???czy mieszany cykl?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje do swojego paliwo BP Ultimate 98. Spala go trochę mniej niż zwykłej 95 no ale jest trochę droższe i na jedno wychodzi. Auto w trasie mi pali ok 8l/100km przy prędkościach 110-140km/h no a jak kiedyś jechałem tak 80-100km/h to wyszedł trochę poniżej 7l/100km. Miasto to zależy od wielu czynników, ale mieści się tak między 9 a 12l/100........Dodam że raczej jeżdżę dynamicznie, czasami do odcięcia wkręcam silnik......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mialem okazji pojechac w trase, wiec narazie tylko po miescie. Nastepny bak naleje 98 na shellu. Moze to cos zmieni. Coz tez mam dosc ciezka noge, wiec troche mnie uspokoiles:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo bardzo duzo Ci pali, ja tankuje 95, i przy takiej ostrej jezdzie to pali mi max 9l, takze 11 to naprawde duzooo !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-13l dla 1,6 po mieście przy deptaniu do odcięcia to nie jest aż tak tragicznie.....i myślę że mieści się w normie. No ale jazda po mieście jest różna raz się stoi w korku 10min raz nie więc te ilości paliwa mogą być różne. Ale za taką średnią można uważać 10-11l........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i tak za duzo na 1,6 , ale niewiem ja sie nie spotkalem z tak duzym spalaniem w 1,6 , mowie moj na trasie 8 , a miescie, mieszany to 9 max . :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i tak za duzo na 1,6 , ale niewiem ja sie nie spotkalem z tak duzym spalaniem w 1,6 , mowie moj na trasie 8 , a miescie, mieszany to 9 max . :mrgreen:

chciałbym to zobaczyć.....nawet w instrukcji jest dla miasta spalanie ok 11l dla silnika 1,6 a wiadomo że w instrukcjach zawsze jest trochę zaniżona wartość....a może poprostu jeździsz jak mój dziadek zmieniasz biegi przy 3000 obr na minute i nie przekraczasz 90km/h...jemu też wychodzi coś koło 9l/100km... a może u Ciebie w mieście nie ma świateł, korków i skrzyżowań.......i nie trzeba czasami stać 10min żeby przejechać drogę ekspresową na drugą stronę i stać w 3 kilometrowej kolumnie, a jak już to przejedziesz to depczesz ile można żeby być jak najszybciej na następnym skrzyżowaniu...............a może Twoje autko jest jak nówka i ma mały przebieg......wiadomo że z czasem spalanie troszeczkę wzrośnie....auto co ma 200kkm zawsze więcej łyknie niż to co ma przejechane 20kkm......ale dla mnie wartością porównawczą jest spalanie w trasie bo są zbliżone warunki.. jedzie się raczej jednostajnie (w mojm przypadku to ok 110-140....wiadomo jakie są drogi...) to mi wychodzi tak koło 7-8l/100.......a miasto to miasto i bie powinno być jakimś odniesieniem co do zużycia paliwa bo warunki są naprawdę różne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i tak za duzo na 1,6 , ale niewiem ja sie nie spotkalem z tak duzym spalaniem w 1,6 , mowie moj na trasie 8 , a miescie, mieszany to 9 max . :mrgreen:

chciałbym to zobaczyć.....nawet w instrukcji jest dla miasta spalanie ok 11l dla silnika 1,6 a wiadomo że w instrukcjach zawsze jest trochę zaniżona wartość....a może poprostu jeździsz jak mój dziadek zmieniasz biegi przy 3000 obr na minute i nie przekraczasz 90km/h...jemu też wychodzi coś koło 9l/100km... a może u Ciebie wmieście nie ma świateł, korków i skrzyżowań.......i nie trzeba czasami stać 10min żeby przejechać drogę ekspresową i stać w 3kilometrowej kolumnie, a jak już to przejedziesz do depczesz ile można żeby być jak najszybciej na następnym skrzyżowaniu...............

dlatego dieselek was ratuje i nie bedziesz sie martwil ze stoisz w korku i ze pali nie wiadomo ile :razz: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak........następne moje A4 to będzie napewno diselek (2,5TDi).....ciekaw jestem ile taki spala w trasie i mieście. Czy jest duża różnica w spalaniu pomiędzy 1,9TDi...no bo w osiągach to pewnie jest odczuwalne........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak........następne moje A4 to będzie napewno diselek (2,5TDi).....ciekaw jestem ile taki spala w trasie i mieście. Czy jest duża różnica w spalaniu pomiędzy 1,9TDi...no bo w osiągach to pewnie jest odczuwalne........
9 srednio musisz liczyc :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak........następne moje A4 to będzie napewno diselek (2,5TDi).....ciekaw jestem ile taki spala w trasie i mieście. Czy jest duża różnica w spalaniu pomiędzy 1,9TDi...no bo w osiągach to pewnie jest odczuwalne........
9 srednio musisz liczyc :wink:

No to nie tak źle........nawet kupując ropę na CPN wychodzi taniej niż benzyna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak........następne moje A4 to będzie napewno diselek (2,5TDi).....ciekaw jestem ile taki spala w trasie i mieście. Czy jest duża różnica w spalaniu pomiędzy 1,9TDi...no bo w osiągach to pewnie jest odczuwalne........
9 srednio musisz liczyc :wink:

No to nie tak źle........nawet kupując ropę na CPN wychodzi taniej niż benzyna :wink:

jasne ze tak.ja mam swoja A4 od listopada i nawet nie wiem ile pali bo mnie to nie interesuje czy to bedzie 5,5 czy 6,5 :wink: :mrgreen: :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam tez 1.9tdi i max na krotkich(30km) trasach do roboty i z powrotem max spalil mi 6.5 kupel ma a6 z 2.5tdi i pali mu do 9max jak oczywiscie w nia depta :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i tak za duzo na 1,6 , ale niewiem ja sie nie spotkalem z tak duzym spalaniem w 1,6 , mowie moj na trasie 8 , a miescie, mieszany to 9 max . :mrgreen:

chciałbym to zobaczyć.....nawet w instrukcji jest dla miasta spalanie ok 11l dla silnika 1,6 a wiadomo że w instrukcjach zawsze jest trochę zaniżona wartość....a może poprostu jeździsz jak mój dziadek zmieniasz biegi przy 3000 obr na minute i nie przekraczasz 90km/h...jemu też wychodzi coś koło 9l/100km... a może u Ciebie w mieście nie ma świateł, korków i skrzyżowań.......i nie trzeba czasami stać 10min żeby przejechać drogę ekspresową na drugą stronę i stać w 3 kilometrowej kolumnie, a jak już to przejedziesz to depczesz ile można żeby być jak najszybciej na następnym skrzyżowaniu...............a może Twoje autko jest jak nówka i ma mały przebieg......wiadomo że z czasem spalanie troszeczkę wzrośnie....auto co ma 200kkm zawsze więcej łyknie niż to co ma przejechane 20kkm......ale dla mnie wartością porównawczą jest spalanie w trasie bo są zbliżone warunki.. jedzie się raczej jednostajnie (w mojm przypadku to ok 110-140....wiadomo jakie są drogi...) to mi wychodzi tak koło 7-8l/100.......a miasto to miasto i bie powinno być jakimś odniesieniem co do zużycia paliwa bo warunki są naprawdę różne :wink:

No tak tak, we wroclawiu nie ma ani swiatel ani korkow .... :roll: Tak mi spala to co mam zrobic , biegi zmieniam przy 5500-6000 tys, wiecej niz 10 mi nie wezmie , sprawdzalem juz kilka razy, takze chyba ja wiem lepiej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wojtuś cudowny silnik, nigdy go nie sprzedawaj :mrgreen: W życiu nie widziałem, żeby 1.6 przy tej masie paliło w mieście mniej niż 10-11L, a przy takiej zmianie biegów jak ty opisujesz to 13 :mrgreen:

Coś ty chyba bajki piszesz :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wojtuś cudowny silnik, nigdy go nie sprzedawaj :mrgreen: W życiu nie widziałem, żeby 1.6 przy tej masie paliło w mieście mniej niż 10-11L, a przy takiej zmianie biegów jak ty opisujesz to 13 :mrgreen:

Coś ty chyba bajki piszesz :grin:

Niewiem, albo ja zwariowalem albo audik :razz: Jak go kupilem w styczniu, pierwszy miesiac - spalil mi dokladnie 8,5 l ( cykl mieszany ) , w drugim spalil 8,7 , w kwietniu spalil 9l , ale wiecej niz 10 mi nie wzial, z tym ze ja codziennie nie jezdze po miescie .... najczesciej jest to dojazd do szkoly i z powrotem, krecenie sie po okolicy, jazda do dziewczyny i z powrotem . Tak pali i nic na to nie poradze :mrgreen: Moze jakbym jezdzil codziennie po miescie i stal w korkach to fakt z tym sie zgodze ze powyzej 10 l .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...