Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Downpipe po regeneracji turbiny


cube75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie mam młyn w głowie po całej lekturze o dp na forum,więc poproszę o pomoc w podjęciu decyzji.

Niedawno zakupiłem b6 bex i okazało się po badaniu organoleptycznym że turbinka nadaje się do regeneracji (luz wzdłużny na wałku ok.1cm :kox:) na szczęście w nieszczęściu firma która sprowadziła auto w ramach rekompensaty zgodziła się pokryć koszt regeneracji,po zdjęciu turbiny kat jest średniej przepustowości jak twierdzi mechanik i zaproponował żeby zastanowić się na założenie dp w tej chwili,jak wszystko jest na wierzchu (niski koszt wymiany) a druga sprawa że turbina po regeneracji będzie lepiej oddychać niż na kacie.

Brałem w przyszłości pod uwagę program.

Czy wkładać teraz dp?

Obawiam się trochę jak poczytałem jakiegoś metalicznego dzwięku który występuje przy dp.

http://allegro.pl/downpipe-1-8t-audi-a4-b5-b6-b7-vw-passat-i6192221869.htmlo takim zestawie myślałem.

Za wszelkie podpowiedzi dziękuje i pozdrawiam :hi:

Edytowane przez cube75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego metalicznego dźwięku. Przynajmniej ja nic nie słyszałem. Tylko po założeniu DP obowiązkowo trzeba wyłączyć drugą sondę w ECU.

Ten DP jest dziwny bo na zagięciu jest spawany, wolałbym, żeby był w jednym kawałku.

Ja kupowałem stąd: http://rm-motors.pl/pl/downpipe/84-downpipe-206-audi-a4-a6-16-18t-20-vw-passat-16-18t-20.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że spawany na zagięciu w czymś to przeszkadza?

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że ten który kupiłeś od rm jest z jednego kawałka i gięty? Szczerze wątpię.. :-) druga sprawa, że jak jest dobrze pospawany, to w niczym spoiny nie przeszkadzają... Nie ma opcji, żeby pękło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to od rm juz bym nic nie kupił , pare lat temu kupilem tłumiki z kwasówki no mało siana one nie kosztowały , po dwóch latach rozpadły sie na spawach .... DP jak najbardziej , zapytaj gregor10 może ci ogarnie kwasiaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,dzięki koledze z forum Tomkowi " toman " który ma dostęp do dobrej jakości dp w fajnej cenie skusiłem się na taki modzik i powiem że jest bardzo dobrze!

Do tego doszła turbinka po regeneracji i bonus w zakupionym bexie w postaci programu :banan:

Jest ogień a i dzwięk przyjemny dla ucha.Teraz to by się quattro przydało bo z ośką trudno się zebrać :kwasny:

Za wszelkie podpowiedzi dziękuje,pozdrawiam :hi: i polecam "toman" :wink:

Edytowane przez cube75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wszystko na wierzchu, a katalizator juz nie domaga to w ogóle się nie zastanawiaj. To idealny moment na wstawienie dp. Też polecam Tomka (toman). Mam dp od niego i jest profi wykonany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie damy radę, będę na dniach robił taki koledze z forum ;-)

Edytowane przez toman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...