Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi a4 b7, 1.8 Q, avant siedzi tył


sosnos

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zwracam się z prośbą jakie sprężyny dobrać. (nie chce obniżac auta)

niedawno kupiłem autko i odraz rzuciło mi się w oczy że tyłek siedzi, amory z tyłu mają 77% sprawności z przodu 82%.

autko posiada zawieszenie 1BE, kategoria wagowa tyłu to OYL - 11 - numer części 8E0 511 115 DN/FN - 0YL

niedługo bedę chciał zamontować gaz - butla ok. 50L swoje waży do tego zawartość i jeszcze benzyna - moze w takiej sytuacji kupic sprężyny wyższej kategorii wagowej nr. 12 OYM - 8E0 511 115 DP/FP - 0YM żeby tył nie siadał przy tym całym obciążeniu?
ach i czy kupie takie sprężyny gdzieś w sklepie czy tylko salon?
za pomoc będę wdzięczny

tngy5uuj_jpg.htm


tak to wygląda jak jest 3/4 baku benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś koła wyprostować ale tak czy inaczej normalnie wygląda :)

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem mam kiespkie zdjęcie, - to było do ubezpieczalni, dzisiaj mierzyłem to z tyłu jest 3,5 cm niżej niż z przodu.

Wczoraj z tyłu siedziała jedna osoba + 1/2 zbiornika paliwa to ledwo palec włożyłem pomiędzy koło a nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie nisko i różnica spora, ja miałem na ori 1BV zawieszeniu 1cm różnicy, d*pa była niżej o ten 1cm, być może to wina sprężyn, masz ori jedne i drugie znaczy przód i tył ? zaglądałeś jak to wygląda od dołu ? ale tak sobie myślę, bo mam na sprzedaż moje ori sprężyny ale od zawieszenia 1BV czyli będzie trochę twardziej ale obniżenie to samo czyli -20mm od mojego autka A4 B7 3.0 TDI QUATTRO AVANT jak chcesz to sobie zobacz jaka to kategoria wagowa i może Ci podpasują są w bardzo dobrym stanie, kolory to zielony, zielony niebieski, w każdym razie u mnie grało wszystko tak jak pisałem tylko 1cm różnicy był miedzy tyłem a przodem....

34g1yfs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. do Avant butla to 72l brutto, a nie 50l - nie daj sobie wciśnąć mniejszej.

2. 35mm różnicy to dużo, jakby było mniej można spróbować zniwelować ją podkładkami z ASO. U mnie zdało egzamin, ale ja miałem sporo mniejszą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie lepiej jak wymienię całe sprężyny na nowe, ale zastanawiam się czy nie kupić tych z wyższej klasy wagowej 12 zamiast 11(takie niby są oryginały) przyjdzie butla = dodatkowy cieżar i gaz+ benzyna żeby znowu nie siadła. no i ciekawe czy kupie takie w sklepie, czy tylko salon?

Kolego Fros-t dziękuję za ofertę, ale chcę kupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi podobnie, zawiecha 1BE, butla w kole 80 litrów brutto, felgi 17" opony 235/45.

C35449629_3_zpssezuy6us.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie lepiej jak wymienię całe sprężyny na nowe, ale zastanawiam się czy nie kupić tych z wyższej klasy wagowej 12 zamiast 11(takie niby są oryginały) przyjdzie butla = dodatkowy cieżar i gaz+ benzyna żeby znowu nie siadła. no i ciekawe czy kupie takie w sklepie, czy tylko salon?

Kolego Fros-t dziękuję za ofertę, ale chcę kupić nowe.

Stoję przed podobnym dylematem i jakie sprężyny dałeś i jak to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...