Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cisnienie multitronica pomocy


ka rolex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny. Mam problem z moim Audi a dokładnie z jej skrzynia. Pacjent to:

AUDI A4 B6 2002 ROK 2.4 BENZYNA 170 KM SEDAN SKRZYNIA AUTOMAT (MULTITRONIC)

Mam problem ze skrzynia i nie wiem od czego zaczac ja naprawiac. Skrzynia gdy jest zimna chodzi idealnie ale gdy sie rozgrzeje pojawiaja sie problemy z ruszaniem, gdy wrzuce na D auto nie jedzie a gdy mu dodam troszke gazu szarpnie i ruszy i dalej jest wszystko ok do czasu az znowu stane i chce ruszyc. Taki problem powstaje tylko gdy skrzynia sie rozgrzeje, na zimniej jak najbradziej jest wszytko ok normalnie rusza normalnie pełza. Dodam ze na R tego problemu nie ma czy skrzynia jest rozgrzana czy nie. Odczyt z VCDS pokazuje ze nie ma zadnych błedów. Odczyt VCDS ukazuje ze jak skrzynia sie rozgrzeje cisnienie oleju na D jest 0,1 bar a na zimniej skrzyni w okolicach 5,7. Odczyt z VCDS cisnienia oleju w skrzyni na poszczególnych pozycjach na rozgrzanej skrzyni :

P-9,3 bar

R-5,9 bar

N-6,4 bar

D-0,1 bar

Odczyty na zimnej skrzyni:

P-10,3

R-6,2

N-6,6

D-5,7

Koledzy bardzo prosze was o pomoc czy zaczac od wymiany oleju i filtra czy od czegos innego? Dodam ze nie wiem kiedy była wymiana oleju robiona iz posiadam auto od dwóch miesiecy i od poczatku jest ten problem. Przebieg auta 168 tkm.

A i do dam jeszcze ze podczas dodawania pedału gazu obojetnie czy to na P czy na N przygasaja swiatła lampki w srodku chociaz nie wiem czy to ma cos wspólnego z tematem skrzyni. Bardzo bym prosił o podpowiedz od czego zaczac naprawe. Oczywiscie za pomocna podpowiedz odwdziecze sie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sie zaczyna od wymiany oleju ;)

kup z GEKO olejarke(pasuje wąż idealnie do wlewu) na allegro i zmień olej.

Na pewno zaraz zaczną tutaj się rzucać ale nie radze wlewać oleju z ASO bo być może masz taki syf że z 3 razy będziesz musiał zmieniać go wiec szkoda kasy,

ja za pierwszym razem wlałem valvoline, dzisiaj wlewałem millersa i jeszcze raz mam zamiar przepłukać ją millersem a na koniec jak będzie wszystko śmigać to za 20-30tys zaleje z ASO olej.

Edytowane przez rafal1435
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobnie i okazało się ze czujnik pedału stopu się zepsuł i dlatego auto nie chciało samo ruszać. Spróbuj nacisnąć kilka razy hamulec przy ruszaniu lub niech ktoś zobacz z tyłu czy się świecom światła jak ruszaz

Edytowane przez oooprzemekooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...