Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic, PDC, parktronik


keczu

Rekomendowane odpowiedzi

Awaria przydarzyła mi się co prawda w A2, ale że także A4, pozwolę sobie zapytać - cytat z forum A2 - czy waszym zdaniem wymienić moduł parktronika czy przyjdzie mi wymienic moduł komfortu:

po zakupie auta parktronik był, później znikł i na chwilę się pojawił.
Z Vaga brak błędów, ale zachowanie dziwne:
raz testowanie działa - głośniczek wydaje dźwięk, za chwilę brak kontaktu z modułem. Włączanie wstecznego moduł widzi, ale choć jestem pod ścianą odległość się nie zmienia.
Nie wiem czy kupić nowy moduł czy może go wyjąć i np osuszyć ?
Proszę o radę.

2016-05-24

Jednak jakieś błędy są:
Address 17: Instruments Labels: 8Z0-920-xxx-17.lbl
Part No: 8Z0 920 900 T
Component: KOMBI+WEGFAHRS. VDO D04
Coding: 08030
Shop #: WSC 1234

2 Faults Found:
01327 - Control Module for Parking Aid (J446)
49-10 - No Communications - Intermittent
00566 - Steering Assistance Operation
27-10 - Implausible Signal - Intermittent
Proszę o opinię - czy to moduł komfortu - czy raczej pdc - stawiam niestety na MK bo we wcześnijszych logach było tak:

Address 17: Instruments Labels: 8Z0-920-xxx-17.lbl
Part No: 8Z0 920 900 T
Component: KOMBI+WEGFAHRS. VDO D04
Coding: 08030

2 Faults Found:
01309 - Power Steering Control Module (J500)
49-10 - No Communications - Intermittent
01327 - Control Module for Parking Aid (J446)
49-10 - No Communications - Intermittent
i tak

Address 17: Instruments Labels: 8Z0-920-xxx-17.lbl
Part No: 8Z0 920 900 T
Component: KOMBI+WEGFAHRS. VDO D04
Coding: 08030
Shop #: WSC 12345

2 Faults Found:
01304 - Radio
49-10 - No Communications - Intermittent
00566 - Steering Assistance Operation
27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są błędy w PDC?

w PDC brak jakichkolwiek - jak napisałem wyżej - przy testowaniu raz się łączy a raz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakby komfort miał problem...

Wymieniłem moduł PDC na niby działający - bez zmian - nie ma nawet problemów w module 17. Mam jeszcze pytanie - jak wymienię na inną sztukę to należy ją dodać do komfortu ? Gdzieś widziałem, że chyba tak, ale nie mogę się doszukać gdzie.

A - i u mnie jest odpinany hak - może coś w jego instalacji przeszkadza ?

Edytowane przez keczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w blokach pomiarowych czy przypadkiem pdc nie myśli że hak wpięty - spotkałem się już raz z taką sytuacją w C5

Możesz też dla próby zmienić kodowanie na takie bez haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w blokach pomiarowych czy przypadkiem pdc nie myśli że hak wpięty - spotkałem się już raz z taką sytuacją w C5

Możesz też dla próby zmienić kodowanie na takie bez haka.

Mimo święta schyliłem się i opuściłem gniazdo haka, parę razy ruszyłem klapką i ... przy wbijaniu wstecznego parktronic ożył, więc to chyba ten trop !

Jutro trzeba podpiąć kompa i się pobawić - czy orientujesz się jak wyłączyć hak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie - podpowiedź w vagu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie - podpowiedź w vagu

Nie wiem co jest, ale mam kodowanie na takie bez haka a mam hak i czujnik cofania teraz działa. A przy okazji - jak już kupiłem drugi moduł, który w tej chwili leży na półce, to czy dałoby go się podpiąć do A4, ale żeby nie ciągnąć przewodów do komfortu a tylko podpiąć do tylnego światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, żeby nie mnożyć wątków. 

Pacjent: A4 B7 avant, 2005, 1.8T (BFB)

Po zakupie parktronic (tylko tył) milczał jak zaklęty. Dobrałem się do sterownika w bagażniku. Wszystkie sygnały były. Głośniczek sprawdzony bateryjką - sprawny. Zamieniłem sterownik na taki z passata 3C2, ale o tym samym numerze - cisza. Kupiłem inny sterownik - cisza.

Ogólnie żaden komputer nie chce się połączyć ze sterownikiem a jak mówiłem - sygnały są. Nie chce mi się wierzyć, że wszystkie trzy sterowniki były uwalone.

Sprawdzaliśmy kodowania - nie ma zakodowanego haka (bo w ogóle go nie ma). Pomysły się zaczynają kończyć, a żona zaczyna się niecierpliwić, że auto dopiero kupione, a bagażnik permanentnie rozbebeszony. 

Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz VAG'a do sprawdzania błędów? Czy próbujesz łączyć się czymś uniwersalnym?

Do sprawdzenia przede wszystkim zasilanie (bezpiecznik S17 i pin 3 zasilanie permanentne (czerwono-purpurowy), potem S5 pin 1 zasilanie po zapłonie(czarno-niebieski), pin 8 masa (brązowy)) 

Następnie sprawdź szynę can na przejście, ew zrób obejście i podłącz bezpośrednio pod zegary.

Czy w innych sterownikach masz jakieś błędy?

Tu masz schematy (na dole strony jest o pdc z tyłu):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uniwersalnymi i vagiem. Zasilania są, can też dochodzi.

Poczytam jeszcze temat który podesłałeś.

Generalnie i zasadniczo - dowolny komputer nie widzi sterownika pdc. Brak komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki nr sterownika bo musi być z b7 z poczatkiem 8e0, inny nie zadziała, właśnie po can nie będzie się komunikował.

Jak chcesz to mam sprawny sterownik do pdc na tył od b7, został mi po wymianie na pdc obslugujacy przod+tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu miałem chwilę żeby posiedzieć nad tym.

Otóż komunikacja jest, zrobiłem testy wyjść - brzęczyk działa. Oprócz tego wykryłem, że w blokach pomiarowych w grupie 004 mam ciągle reverse=no.

Kodowanie: 0001014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 919 283B. Sterownik zwraca brak błędów. Wyczytałem gdzieś, że kodowanie XXX1XXX jest dla skrzyni automatycznej. jutro spróbuję zmienić je na 0000014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nie masz automatu to zero zamiast jedynki

Tu masz dokładny opis kodowania dla sterowników z b7

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Parking_Aid_(4/8-Channel_-_8EC/8ED)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy kodowaniu 0000014 brak zmian... Czy PDC może być dezaktywowany gdzieś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy masz potwierdzenie wrzucenia wstecznego. Adaptacje, kanał 5, powinna być 1.  Możesz też spróbować przywrócić ustawienia fabryczne pdc, w adaptacjach, kanał 6 zapisać wartość 0

Potem sprawdź czy masz doprowadzony do PDC kabel niebiesko-czerwony - pin 6 kostki 16 pinowej. Czy po wrzuceniu wstecznego pojawia się tam +12V? Działają Ci w ogóle światła wsteczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 informacja o sygnale wstecznego wysyłana jest po CAN. Ty masz moduł z B7 ale stosowany tylko do września 2005 roku. Byćmoże, jeżeli nie masz kabla o którym napisałem, powinieneś mieć moduł z listerką D na końcu aby wszystko działało jak trzeba. Sprawdź to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...