Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LPG do mojego auta czy jest sens?


tom5151

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Arronax napisał:

Panowie czy ew przebieg jakby się potwierdził 230 tyś km i gaz od około 170 km dobrze założony to tak +/- dużo dla tego silnika czy się nie bać czy jechać i sprawdzać dogłębniej. 1.8T się rozglądam :) B7. Pozdrawiam ...

Gaz założony u nas? Jaka instalacja? Silnik zawsze można zmienić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u nas w dobrym warsztacie w Kielcach. Sam kiedys mialem A3 i tam gazowalem tylko 1.6. Wszelkie szczegóły bym spisal na 2 wizycie. Pierw wstepna ocena silnika, blach stanu idp na szybko wyszlo na plus wczoraj. Na 2 wizyte biore czujnik i bedzie zabawa dokladne sprawdzanie. A potem jeszcze silnik w warsztacie jakins na wszelki wypadek. Musi byc cacy jezeli sie zdecyduje :). Tylko wlasnie czy 50 kkm na gazie to juz nie znaczace obciazenie bo nie wszystko mozna zawczasu zbadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wcześniejszym Twoim poście zrozumiałem, że 170tys na gazie zrobione :P Jak gaz dobrze ustawiony i nie wali błędami o ubogiej mieszance to nic złego nie miało prawa dziać się z silnikiem.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2017 o 16:55, Arronax napisał:

Dzieki. Pisze z smartfonato szybciej i czasem sie poplacze. Wiadomo przede wszystkim mechanior musi jeszcze zerknąć zawsze bepieczniej ;).

Mechanik! Nie mechanior... Mechaniorom nie dajemy dotykać naszych audiczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2016 o 20:57, tom5151 napisał:

Cześć!

Czasami nachodzi mnie myśl czy nie założyć instalacji LPG do mojej audiczki 1.8T BFB, sugeruje się trochę tym że dużo z was, klubowiczów właśnie tak zasila swoje samochody. Powód takiego myślenia jest taki. Jestem studentem, nie mam stałych przychodów, tylko to co uda mi się zarobić na wakacje. Auto mam od prawie 3 lat , robie 20 000km rocznie (235kkm aktualnie), głownie jeżdżąc trasą na weekendy. Wydaje jakies 650zł na paliwo miesięcznie. Bardzo dbam o swoje auto i zawsze chcę aby było "oryginalne", czyste i zadbane stąd niechęć do zakładania gazu :D Chociaż jak słucham kolegów którzy maja zagazowane auta i oni leją do baku za jakieś grosze to zaczynam się zastanawiać czy nie wyrzucam pieniędzy w powietrze tankując PB.

Powiedzcie jak to jest z tym gazem w tym aucie?

Czy często trzeba jeździć ustawiać ten gaz?

Czy czuć ten wstrętny zapach?

Jak reaguje na gaz turbina i zawory?

Czy na kolejne 3 lata użytkowania warto zakładać gaz ( koszt około 3000zł )?

Jak z mocą?

Mam obecnie drugą Audi z silnikiem 1.8t , poprzednia B6 - AVJ, teraz B7- BFB

1. Z gazem jest tak że jak nie oszczędzisz na instalacji i zamontujesz i dobrego gazownika to nie ma żadnych problemów

2. mapę gazu robi się raz, póżniej co 15 tys. km wymiana filtrów + ewentualna regulacja

3. jeżeli instalacja jest prawidłowo zamontowana żadnych zapachów nie ma :)

4. turbina i zawory - wszystko ok, na gazie mam zrobione ok. 50 tys. - bez żadnych problemów

5. jasne że warto, instalacja gazowa w twoim przypadku (20 tys. rocznie) zwróci się po ok. 8 miesiącach

6. różnica w mocy w ogole nie odczuwalna, nawet na plus dla LPG, kolega robił pomiar (ma B7 1.8t bfb) na hamowni na benzynie i na lpg, na lpg wyszły nieco lepsze wyniki.

 

podstawa to ogarnięty montażysta który umie wystroić odpowiednio instalację, jeżeli chodzi o butle ja mam w kole około 70 litrów w avancie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka czytajac tak tego posta ,spytam sie po jakim czasie przelaczy sie na gaz ? Po osiagnieciu 40 syopni czy jak to wyglada w audi a4 b7 1.8t 163 km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie byłem kiedyś przekonany do założenia instalacji LPG w moim aucie, jednak przemyślałem że będę wydawał połowę mniej a przy robieniu sporej ilości kilometrów to się zwraca moment. Tak więc w jednej już założyłem i jestem bardzo zadowolony a mianowicie w A4 B5    1.8 T 125 KM i to o tyle dobrze założona i ustawiona instalacja że spala nieco mniej gazu niż benzyny przy takiej samej jeździe a wydałem na instalację 2200 zł. W mojej drugiej czyli A4 B6 1.8 T silnik BEX190 KM założyłem również instalacje STAG AC jak w wcześniej opisywanej B5. Wydałem na nią 2800 zł i jest to Stag 4 QBOX PLUS czyli z dodatkowym systemem OBD który na bieżąco monituje spalanie i zapotrzebowanie gazu a więc jeśli to potrzebne zwiększa dawkę gazu przez co turbina tego nie odczuwa negatywnie i z autem nic się nie dzieje. 

Jak najbardziej polecam ale jeśli już to tylko coś firmowego czyli np STAG.

Żadnego nieprzyjemnego zapachu w kabinie nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

w A4 B5    1.8 T 125 KM i to o tyle dobrze założona i ustawiona instalacja że spala nieco mniej gazu niż benzyny przy takiej samej jeździe 

To znaczy że jest źle ustawiona, ma palić 15-25% więcej lpg jak benzyny

 

Cytat

4 QBOX PLUS czyli z dodatkowym systemem OBD który na bieżąco monituje spalanie i zapotrzebowanie gazu a więc jeśli to potrzebne zwiększa dawkę gazu przez co turbina tego nie odczuwa negatywnie i z autem nic się nie dzieje. 

Nie ma sensu odpalać żadnej autoadaptacji  to w niczym nie pomaga, wystarczą dobre ustawienia z ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, michalek510 napisał:

To znaczy że jest źle ustawiona, ma palić 15-25% więcej lpg jak benzyny

 

Nie ma sensu odpalać żadnej autoadaptacji  to w niczym nie pomaga, wystarczą dobre ustawienia z ręki. 

Jak masz silnik V6/8 to po ustawieniu korekty od obrotów można włączyć autoadaptacje  na jakiś czas,z tego względu iż w V6/8 masz 2 mapy po jednej na bank,a możliwość regulacji czy to mnożnikiem czy po obrotach masz wspólną dla dwóch banków które mają odchyłki mniejsze lub większe wzgledem siebie podczas pracy silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...