Jump to content
4 4
tom5151

LPG do mojego auta czy jest sens?

Recommended Posts

od 20k km u mnie spoko przy ~200km.

I jak się zakończyła historia z olejem?

Jak się sprawuje inst. LPG?

Podobnie mam u siebie z olejem (od max do min po 3 tys. km)

Turbo po regeneracji, zaraz potem założone LPG.

Turbo było całe regenerowane?

Wszak ja zrobiłem blisko 5.k kkm i jakoś ubytku oleju nie widzę ;) jedynie to lekkie zgrzyty pompy paliwa podczas odpalania.

Druga sprawa czytam te osiągi gazu 12l albo 500km za 90zł :) kurcze chyba mam nogę z cegły bo po mieście 15 ;D a w trasie miałem nawet 16 :P ale średnio 13 wychodzi ha ha ha co i tak daje plus przy 12 l benzyny ;)

Zrobilem uszczelniacze zaworowe i duza poprawa w zużyciu oleju, chociaz jeszcze te 2-3l co 15kkm bierze. Mysle ze trzeba pomyslec o prowadnicach zaworowych. Ogolnie gaz super, robilem logi to wyszlo 5KM mniej mocy i odczuwalny lekki spadek momentu, w logach tez to widac ale po miesiacu na lpg przestalem czyc roznice i ciesze sie że paliwo nie jest juz dla mnie udręką. Oczywiscie wolalbym jezdzic na Pb ale narazie musze sie zadowolic lpg zeby moc nadal dbać o auto a nie oszczedzac na cześciach itp.

" Jeśli pragniesz naprawiać świat zacznij od SIEBIE, tam jest najwięcej do zrobienia! "

Chłopaki co pokazuje fis na gazie?

15 minut temu, HatefulEvil napisał:

Chłopaki co pokazuje fis na gazie?

spalanie. to jest obliczone spalanie dla benzyny. z tego co wiem to jest na bazie czasu otwarcia wtrysku benzyny i obrotów i chyba przepływki. z tego co kiedys czytalem, przy zmianie wtrysków pb zeby miec dobre odczyty trzeba by zmienic zakodowaną wartość w liczniku, ze sie da ustawić czy ma zawyżac czy zanizac odczyt (np wsadzenie wtrysków 20% wiekszych to i wartosc na bazie jakiej sie to liczy jest o 20% wieksza czy jakos tak.)

Aha czyli nie pokazuje "0" to spoko o taka informacje mi chodziło, a nawet dostałem jeszcze więcej. Dzięki.

"ni mom pojecia" jak to dziala, ale latam na gazie i dziala wszystko jak trzeba. nawet pokazuje ile km mi zostało na benzynie mimo ze nie uzywam ;)

Ja też teraz będę musiał przemyśleć temat gazu, ale najpierw muszę ogarnąć temat wycieków oleju silnika (rozwalona rurka od miarki oleju + prawdopdoobnie bóg wie co z tyłu...) zmierzyć spalanie i wtedy będę wiedział względnie w jakiej kondycji jest silnik bo machnięte 270k czy tam 260.

Panowie czy ew przebieg jakby się potwierdził 230 tyś km i gaz od około 170 km dobrze założony to tak +/- dużo dla tego silnika czy się nie bać czy jechać i sprawdzać dogłębniej. 1.8T się rozglądam :) B7. Pozdrawiam ...

35 minut temu, Arronax napisał:

Panowie czy ew przebieg jakby się potwierdził 230 tyś km i gaz od około 170 km dobrze założony to tak +/- dużo dla tego silnika czy się nie bać czy jechać i sprawdzać dogłębniej. 1.8T się rozglądam :) B7. Pozdrawiam ...

Gaz założony u nas? Jaka instalacja? Silnik zawsze można zmienić :P

Tak u nas w dobrym warsztacie w Kielcach. Sam kiedys mialem A3 i tam gazowalem tylko 1.6. Wszelkie szczegóły bym spisal na 2 wizycie. Pierw wstepna ocena silnika, blach stanu idp na szybko wyszlo na plus wczoraj. Na 2 wizyte biore czujnik i bedzie zabawa dokladne sprawdzanie. A potem jeszcze silnik w warsztacie jakins na wszelki wypadek. Musi byc cacy jezeli sie zdecyduje :). Tylko wlasnie czy 50 kkm na gazie to juz nie znaczace obciazenie bo nie wszystko mozna zawczasu zbadać. 

Po wcześniejszym Twoim poście zrozumiałem, że 170tys na gazie zrobione :P Jak gaz dobrze ustawiony i nie wali błędami o ubogiej mieszance to nic złego nie miało prawa dziać się z silnikiem.

Edited by przem8

W dniu 27.12.2017 o 16:55, Arronax napisał:

Dzieki. Pisze z smartfonato szybciej i czasem sie poplacze. Wiadomo przede wszystkim mechanior musi jeszcze zerknąć zawsze bepieczniej ;).

Mechanik! Nie mechanior... Mechaniorom nie dajemy dotykać naszych audiczek...

W dniu 31.05.2016 o 20:57, tom5151 napisał:

Cześć!

Czasami nachodzi mnie myśl czy nie założyć instalacji LPG do mojej audiczki 1.8T BFB, sugeruje się trochę tym że dużo z was, klubowiczów właśnie tak zasila swoje samochody. Powód takiego myślenia jest taki. Jestem studentem, nie mam stałych przychodów, tylko to co uda mi się zarobić na wakacje. Auto mam od prawie 3 lat , robie 20 000km rocznie (235kkm aktualnie), głownie jeżdżąc trasą na weekendy. Wydaje jakies 650zł na paliwo miesięcznie. Bardzo dbam o swoje auto i zawsze chcę aby było "oryginalne", czyste i zadbane stąd niechęć do zakładania gazu :D Chociaż jak słucham kolegów którzy maja zagazowane auta i oni leją do baku za jakieś grosze to zaczynam się zastanawiać czy nie wyrzucam pieniędzy w powietrze tankując PB.

Powiedzcie jak to jest z tym gazem w tym aucie?

Czy często trzeba jeździć ustawiać ten gaz?

Czy czuć ten wstrętny zapach?

Jak reaguje na gaz turbina i zawory?

Czy na kolejne 3 lata użytkowania warto zakładać gaz ( koszt około 3000zł )?

Jak z mocą?

Mam obecnie drugą Audi z silnikiem 1.8t , poprzednia B6 - AVJ, teraz B7- BFB

1. Z gazem jest tak że jak nie oszczędzisz na instalacji i zamontujesz i dobrego gazownika to nie ma żadnych problemów

2. mapę gazu robi się raz, póżniej co 15 tys. km wymiana filtrów + ewentualna regulacja

3. jeżeli instalacja jest prawidłowo zamontowana żadnych zapachów nie ma :)

4. turbina i zawory - wszystko ok, na gazie mam zrobione ok. 50 tys. - bez żadnych problemów

5. jasne że warto, instalacja gazowa w twoim przypadku (20 tys. rocznie) zwróci się po ok. 8 miesiącach

6. różnica w mocy w ogole nie odczuwalna, nawet na plus dla LPG, kolega robił pomiar (ma B7 1.8t bfb) na hamowni na benzynie i na lpg, na lpg wyszły nieco lepsze wyniki.

podstawa to ogarnięty montażysta który umie wystroić odpowiednio instalację, jeżeli chodzi o butle ja mam w kole około 70 litrów w avancie