Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modyfikacja lamp A4 B7 (malowanie, LED, biały kier.) Warszawa i okolice


black4

Rekomendowane odpowiedzi

Lampy z białymi kierunkami mają odpowiednie gniazdo na żarówkę, można to kupić i podmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wywalilem pomaranczowy plastik ale wsadzilem zarowke pomaranczowa i jak sie patrzy od przodu to ta zarowka daje poswiate na klosz i od przodu i tak widac pomaranczowe kierunki :) z boku jak sie patrzy to jest bialo a z przodu pomaranczowo. Smieszny widok. Dlatego musze kupic diademy żeby z przodu też nie było pomarańczowego a tylko widoczne bylo przy dzialaniu zarowki.

Wiekszosc zarowek kierunkow wystarczy spilowac jeden bolec w zarowce i wchodzi bez problemu jak juz ktos tutaj pisal. Roboty na minute dosłownie

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktoś już usunąć biały kierunek nie rozklejając przy tym lampy? Gdzieś wyczytałem że można to zrobić poprzez wymontowanie lampy wywiercic mała dziurkę w pomarańczowym kloszu i próbować go wypchnąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktoś już usunąć biały kierunek nie rozklejając przy tym lampy? Gdzieś wyczytałem że można to zrobić poprzez wymontowanie lampy wywiercic mała dziurkę w pomarańczowym kloszu i próbować go wypchnąc

Podobno jest to do wykonania ale biorąc pod uwagę, że trzeba wyciągnąć lampę to lepiej już rozkleić, pomalować na czarno łyżwę i wyjąć bez kombinacji żółty kierunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam nie wiem czy do końca mi odpowiada pomalowanie na czarną ta łyźwę. Chciałbym póki co usunąć te kierunki a później zobaczymy co dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ponawiam zapytanie o firmy modyfikujące lampy w rejonie Warszawy.

Zależy mi żeby porządnie to zrobić (zwłaszcza DRL LED)

Dzieki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale jedna lampa po operacji paruje, czeka mnie ponowne rozklejanie i uzupełnienie kleju uszczelniaczem/kauczukiem butylowym. Pytanie, stary klej usunąć i nałożyć nowy?

Wysłane z mojego XT1032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dołączam się do pytania Kolegi.

Na zachodnich forach piszą, że nie trzeba uszczelniać / dodatkowo dodawać klej po rozklejaniu lamp.

Podobno jest go nadmiar w serii.

W związku z tym prośba o info czy uzupełnialiście klej?

Jak ewentualnie uszczelnialiście (i czym) lampy po rozklejaniu?

Dzięki z góry,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@black4 kleju jest wystarczająco tylko coś spartaczyłem przy drugiej lampie. Puki co zdjąłem jedną zaślapkę i lampa się wysuszyła ale kupiłem już SikaLastomer - 710 i czeka mnie ponownie rozklejanie i uszczelnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie nie uszczelniałem dodatkowo, po sklejeniu lamp jeszcze raz przeleciałem w miejscu sklejenia opalarką tak żeby oryginalny klei lepiej związał, poruszałem i podociskałem klosz. Zero parowania a zabieg robiłem z pół roku temu.

Uszczelnić możecie jakimkolwiek klejem który staje się elastyczny przy wyższych temperaturach (tak jak oryginał). Nawet silikon będzie ok ale lamp już wiecej nie rozkleicie :)

Edytowane przez Lorence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do oryginalnego kleju dalem uszczelniaczem butylowym w pasku i poki co spokoj. Latwo sie kladzie i po nałożeniu wrzuciłem dp piekarnika na 5 min. Robiłem co prawda ze 2 miesiace temu ale poki co trzyma bez problemu. Uszczelniacz w pasku z allegro

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w razie czego tez uzupelnialem taka masa dodatkowo jak tam była. Czyli na cieplo klejaca pozniej zastyga, dal mi kolega i nie wiem jak sie fachowo nazywa... Ale wygladala jak silikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem tego dokładnie:

http://allegro.pl/butyl-sznur-walek-butylowy-6mm-8m-uszczelniacz-i6120632446.html?snapshot=MjAxNi0wNi0yNFQxMjoyMDowM1o7YnV5ZXI7N2M0ZDAzZTc2ZjM3YWE4NjYxMDE0NmMyMDM3ZmM4MTkxMjFiZjM4NDc0Y2U0MmU1YTE1NjI4OWUzNThhYWEzYw==

Butyl sznur wałek butylowy 6mm/8m uszczelniacz

Póki co spokój. Zobaczymy w zimę/jesień jak się lampa będzie sprawowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolalem cos dodac niz pozniej przy myciu myjka cisnie iowa cos mialby sie parowac. Niby jest tam tej masy pod dostatkiem ale czasami sie jakby przerwie i lepiej uzupelnic w doslownie paru miejscach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ręce opadają, dwa razy rozklejałem lampę uszczelniałem butylem i zauważyłem że znowu paruje. Z tyłu na odpowietrznikach powinny być gumowe nakładki a ja mam tylko jedną ale to chyba nie powinno mieć wpływu na parowanie?

Mycie i znowu jedna lampa zaparowała :(

c8c2d72b3213e8e6ee7c3672e6038fea.jpg

Edytowane przez Brzozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Czytałem gdzieś, że w lampach bixenonowych zastosowano jakieś słabe uszczelnienie, przez które lampa może parować. Prawda to?

Pokaże mi ktoś który element malujecie w lampie i jaki to daje efekt? Jestem nowy w tematyce b7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać na powyższej fotce co malujemy. Tą łyżwę która jest przykręcona do klosza. Ja swoje rozklejalem suszarką i sklejałem na start klej. Jak narazie zero zaparowania. Mod bardzo prosty do wykonania, nie trzeba jakiś super zdolności manualnych :)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy w lampach typu bixenon w b7 zostało zastosowane jakieś wadliwe uszczelnienie które ulega rozkładowi? Z samym ponownym uszczelnieniem sobie poradzę tylko pytanie czy warto rozklejac lampę czy szukać powodu parowania w innym miejscu.
A masz może zdjęcie jak wygląda lampa po pomalowaniu tego elementu?:)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle lampy tak mi wyszły. 596101ba134b4_ciemalamp2.thumb.jpg.360845dd2344a29046eec8c94b76a65c.jpg


Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...