Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przycinanie przy odpaleniu BKN


Beczka

Rekomendowane odpowiedzi

Za bardzo nie mam jak podmienić...

Dzisiaj kiedy się przycięło wszystko zgasło, nawet rnse, po czym po chwili wróciło do normy.

Bucik był, sama rwała się do ślizgu :)

Czas na bloki.

072: 0.0, 0.0, 8.0

073: 0.0, 0.0, 14.0

074: 8.0, 10.0, 10.0

075: 6.0, 8,0, 4.0 (nowy wtrysk wymieniany 1500km temu)

076: 2.0, 6.0, 8.0

077: 8.0, 16.0, 10.0

Edytowane przez kovallts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda ok, zapodaj jeszcze 013 i 014. Jaki problem miał wymieniony wtrysk ?

poważnie pomyśl nad tym aku, masz jeszcze ori ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrycznie się zaciął. Rzucało błędem na tym cylindrze a silnik nie chciał chodzić równo, dodatkowo stuki i mocne dławienie... Dawka na tym cylindrze dochodziła do 3.0 mg/s

Grupa 013: -0.09, -0.28, 0.61

Grupa 014: -0.05, -0.61, 0.42

Nie mam pojęcia ale wnioskuje, że nie bo widnieje na nim napis VOLVO :D

Ale aku przycinał by tylko na ciepłym? To mi się nie zgadza.

Edytowane przez kovallts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale aku przycinał by tylko na ciepłym? To mi się nie zgadza.

tak, jak go mocno zgrzejesz to będziesz odpalał na pych (dość trudne w warunkach drogowych).

Grupa 013: -0.09, -0.28, 0.61

Grupa 014: -0.05, -0.61, 0.42

-0.61 nie jest mało ale może to wynikać z korekcji sąsiada, jeśli ją zniwelujesz może się wyrównać. Plusowa korekcja to nic dobrego, jeśli ograniczamy się do samego wtrysku to może być zasyfiony (optymistyczna wersja) albo zaczyna popuszczać. Jeśli wymieniony wtrysk był zatarty a więc przyczyną uszkodzenia było zapieczenie / syf w paliwie to próbowałabym odratować to co mam.

Wtrysk z taką korekcją nie mógł przejść testu idealnie, niczego Ci serwis nie sugerował Mogli Ci je umyć.... teraz to dodatkowy koszt i znowu kupujesz miedziaki.

na jakim paliwie jeździsz ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten popsuty wtrysk nie otworzył się na maszynie.

Te -0.61 jest na wtrysku który kupiłem nowy (podobno z Boscha z Niemiec - nie wiem na ile można ufać polskim firmom).

Co sugerujesz odnośnie dodatnich korekt? Co prawda mam problem ze wskazywaniem paliwa w baku... Może faktycznie jest tam jakiś syf... Jutro mam dzwonić do Karola polecanego na forum odnośnie mojego problemu z bakiem.

Wskazówka od poziomu paliwa zatrzymuje się za połową. Kiedyś auto mi zgasło i nie chciało odpalić jak miałem na fisie 120km zasięgu i od tego momentu mam ten kłopot. Pompka w baku pracuje bo wlałem do pełna i zrobiłem ponad 600km bez kłopotu.

Serwis powiedział, że dawki są w normie i sugerowane jest tylko wygenerowanie nowych kodów IMA (ściema, bo maszyna zawsze generuje nowe). Stwierdził, że nie ma potrzeby wymiany wszystkich tylko tego jednego i będzie ok. Przy okazji wymiany i ponownego montażu wtryskiwaczy zmieniłem też filtr paliwa.

Jeżdżę tylko i wyłącznie na vervie. Nigdy nie wlałem innego paliwa.

Edytowane przez kovallts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norma jest od 3 do - 3... przy 1 już masz odczuwalne utraty mocy i pogorszenie kultury pracy silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik pracuje bez zarzutu, o braku mocy nie ma mowy, hamowanie pokazało serie.

Jakieś sugestie jak poprawić korekcje?

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich korektach nie powinno być start, ewentualnie krzywa momentu będzie troszeczkę gorsza.

Najlepiej myjka ultradźwiękowa i porządne wyczyszczenie wtrysków. Możesz poszukać jakiś specyfików do czyszczenia, lekko przedawkować i ostro skatować auto, niektórym to ponoć pomaga ja uważam ze to strata kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co się nawyciagalem i wkladalem wtryskow, nie mam ochoty a tymbardziej czasu robić tego ponownie.

Specyfiki do paliwa nie pomogą?

Możesz coś polecić?

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Specyfiki do paliwa nie pomogą?
Możesz coś polecić?
ja w to nie wierzę, nitro nie rusza syfu.. a to ma ?

Daj znać czy aku załatwił temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem DATACOL od TOM77, ale jeszcze nie sprawdzałem korekcji po zastosowaniu więc sie nie wypowiem. jak tylko zmierzę napiszę czy coś pomogło. Aczkolwiek zalałem to samo do Superba 1.9TDI AWX i jest odczuwalna różnica. lepiej pali, płynnej jedzie. na pewno nie zaszkodzi więc warto zainwestować 78zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja ukłądu paliwowego pomiędzy 1.9 AWX a 3.0 ASB jest znacząca. Więc jest to znikome odniesienie. Przydało by się zweryfikować to na podobnych układach :)

Może wystarczy rzucić okiem na układ paliwowy i czy faktycznie nigdzie nie ma syfu, przepłukać i będzie dobrze. Szczególnie, że nie odczuwam problemów z autem, prócz tego przycinania (raz na 7 odpaleń) na ciepłym.

Podjadę do kogoś i sprawdzę żywotność aku, oczywiście dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


na pewno nie zaszkodzi więc warto zainwestować 78zł.
za chemię + nitro, usługę, podkładki i umycie silnika zapłaciłem 250 zł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. I jaki efekt? Odniesienie moze slabe, ale wiele osob juz to kupilo i jeszcze nikt zlego slowa nie napisal. Ja ocenie jak sprawdze korekcje, jak zadzialal w AWX juz napisalem, nie zepsul go[emoji3]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na BKNie i zdaj relację, tam nie miał co popsuć.

Jakoś średnio leżą mnie te płukanki wszelakiego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Super. I jaki efekt?
korekty zmniejszone o 50%, ciszej, troszkę inaczej cyka, lepsza dynamika (auto ożyło). Na serii zapewne mniej odczuwalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem aku i jest ten sam kłopot. Wymieniłem też bendix w rozruszniku. Przycina się za każdym razem... Krótszy postój to nawet nie zauważalne przycięcie. Im dłużej tym mocniej... Korekcje w grupach 072-077 są wysokie na plusie. Myślicie, że to może być wina wtrychów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kovallts napisał:

Wymieniłem aku i jest ten sam kłopot. Wymieniłem też bendix w rozruszniku. Przycina się za każdym razem... Krótszy postój to nawet nie zauważalne przycięcie. Im dłużej tym mocniej... Korekcje w grupach 072-077 są wysokie na plusie. Myślicie, że to może być wina wtrychów? 

Nie to wina krasnoludków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosniak jesteś mega śmieszny.
Zadałem pytanie gdyż dla mnie dziwne jest to, że po przycieciu gaśnie swiatlo, zegary nawi etc.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż a ty mega głupi skoro wyeliminowales wszystko inne tańsze licząc,  że to akurat to,  a tych tematów jest kilkadziesiąt na forum i 90% ich dotyczy wtryskow.  Więc na co liczysz? Niestety takie to jest,  fajne tanie auto,  ale wadliwe i mega drogie w utrzymaniu. Kupujesz takie dzisiaj za 20-25 tys i bardzo szybko można zbliżyć się z wymianą części do jego wartości. 

Edytowane przez bosniak_sg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...