Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągle świeci lampka w bagażniku


Killer1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od kilku miesięcy próbuję ustalić przyczynę ciągłego świecenia się lampki w bagażniku i jakoś mi to nie wychodzi ;/

Czujnik w klapie raczej OK - sprawdzałem miernikiem i w jednej pozycji zwiera styki a drugiej nie.

Sprawdzałem ciągłość obwodu na kostce i piszczy - więc gdzieś zrobił się mostek?

Pytanie tylko do którego sterownika trafia kabel od oświetlenia? - odłączałem kostkę w tym sterowniku co znajduje się w bagażniku po prawej stronie to lampka mimo to świeci cały czas...

Jest to o tyle wkurzające, że nie mogę zamknąć auta z alarmem bo zaraz załącza syrenę - alarm pewnie dostaje sygnał o otwarciu klapy...

:wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kabel na wejściu do klapy Często na zgieciu lubi się łamać i stad takie cyrki Ja musiałem u siebie rozciac wiazke a tam wszystkie kable połamane i się zwieraly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dziecinne pytanie- może przełącznik światła w podsufitce jest w niewłaściwej pozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie ;-)

Wiązkę już ciąłem (chyba, że nie ten przewód :o ) i dalej świeciła...

Przełącznik w dobrej pozycji bo w aucie światła gasną, czasami mam złożone fotele to widać w nocy jak świeci w bagażniku ;/

Gdybym wiedział gdzie ten kabel idzie to przeciąłbym go przy samym sterowniku i wtedy byłoby wiadomo - sterownik czy instalacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odłączyć małą kostkę od pompki centralnego zamka. Jeśli zgaśnie sprawdź przewody pozycja 4 i 3 do włącznika. Idą one kolejno włącznik kołek 1 do pompki kołek 3 (kolor szaro/biały), a włącznik 3 do pompki kołek 4 (kolor niebiesko/czerwony). Daj znać czy kolory się zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem tą kostkę - nie udało mi się od razu odpisać(dzieci :P ) a teraz nie pamiętam kolorów - jeśli to istotne oczywiście sprawdzę raz jeszcze jak uporam się z kolejnym problemem - centralny tylko zamyka i nie mogę się dostać do bagażnika :kwasny:

Po odpięciu tej kostki oświetlenie w aucie gaśnie, a lampka w bagażniku świeci cały czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe :( .

W takim razie lampka dostaje plus lub minus tylko skąd?


Daj mi trochę czasu to sprawdzę u mnie jak to jest z zasilaniem tej lampki i dam ci znać , ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, dzięki :friends:

// EDIT

Póki co centralny ogarnięty, poprawiłem luty w pompce i zaskoczyło.

Ciekawe czym sterowana jest ta lampka, jeśli ma stały + i sterowana jest masą to faktycznie może być gdzieś zwarcie do masy poza sterownikiem i bezpieczniki tego nie wyłapują...

Edytowane przez Killer1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...