Skocz do zawartości
IGNOROWANY

FMIC 180mm


marcin4x4

Rekomendowane odpowiedzi

w B6 masz więcej miejsca, zwłaszcza że silnik mniejszy.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawey jestem czy intercooler z s3 tfsi wejdzie do b7 on ma tylko 4 cm grubości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was pytanie odnośnie takiego coolerka -

Wymiary rdzenia:

475X200X65

Wy montujecie 180ki i wchodzą na styk, ten jeden "niewypał" 230 z ciętą belką :/ jest dla mnie nie do pomyślenia bym bele wycinał lub wywalał.

Otóż w piwnicy mam ic-ka z mojego firmowego Iveco 2.8 :P on ma właśnie te wymiary, rury z ocynku będę ogarniał w pracy (spawareczka, giętarka itp) ale szkic i wstępny plasto-gumowy plan zrobię sobie w garażu więc takie moje pytanie czy chcąc wsadzić 200tkę będę musiał ciąć belkę czy zmieszczę się pod nią? Uchwyty mogę zrobić nawet do belki lub do oryginalnej chłodnicy :)

Edytowane przez Klawisz-84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę że IC z FMIC.pl ma dużo lepszy rdzeń, jest czysty i korzysta z całego frontu to na swoim nie uzyskasz wydajności najmniejszego colera który wchodzi bez problemów. Rurami tylko dociążysz auto, znajdź kogoś z TIG'eim i pomyśl nad alu.

BTW: u mnie między chłodnicą AC a belką są ~4cm więc bym tego nie wsadził.



jest dla mnie nie do pomyślenia bym bele wycinał lub wywalał.

miejmy nadzieje że przeżyje zimę...

--- update ---

Sylikon uciekł z IC, dobrze że nie mam pełnych kratek to mogłem go wsadzić i się doczłapać. Opaska była dokręcona na max więc trzeba coś wyrzeźbić...


Czy to normalne że sylikony się trochę wypracowały ? podczas montażu wszystkie opaski były dowalone na maks, wczoraj mogłem je bez problemu dokręcić.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa w upały temperatury robią swoje w dodatku nowy zestaw masz, sylikony się układają skurczają itp jak pojeździsz trochu. U mnie też taki przypadek był, że musiałem dokręcić opaski zwłaszcza te na odcinku turbo-ic mimo, że były dokręcone na max to pewnego dnia spadła jedna całkowicie. Jest też opcja stosować lepsze opaski lub podwójnie. Na te opaski z fmica, które dołączali do zestawów niektórzy narzekali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, to mnie uspokoiłeś :) na sam IC dałem pastę / klej do uszczelek samochodowych mam nadzieje że będzie trzymać.

coś czuje że ten wszem i wobec chwalony FMIC to picuj dziaduj i rób w chinach.

dzięki za info !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie w europie, zobacz ile kosztuje produkt europejskiego producenta i sam sobie odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osob i kombinacji przy tych ickach. Czy jest ju jakis aprawdzony tenat co do centralnego icka w b7 bfb ? Skad i jakie rury kupic oraz sam ic zeby nie ruszac belki i zeby obsluzyl te 210km. Jakie oznaczenie ma w ogole fabryczne turbo w bfb 163km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to ci wystarczy drugi smic. Roboty mało i jeśli nie chcesz z bexa to z 2.5 tdi pasi, a koszt ok. 200 zł. U mnie po założeniu w temp. 39 ° i kółku logach temu. Ok. 40°. A było 70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, grubcio1980 napisał:

Na to ci wystarczy drugi smic. Roboty mało i jeśli nie chcesz z bexa to z 2.5 tdi pasi, a koszt ok. 200 zł. U mnie po założeniu w temp. 39 ° i kółku logach temu. Ok. 40°. A było 70

A fmic nie lepszy by byl ? Mam w planie tez tipa z grzybkiem, odgrodze to jakos termicznie. W co trzeba sie wyposazyc przy montazu tego drugiego smic ? 

Jaka srednica jest na wyjsciu z turbo w ogole ? Skad ew najlepiej kupic rury i zlaczki do fmica ?

Edytowane przez daglas
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2017 o 14:40, daglas napisał:

A fmic nie lepszy by byl ? Mam w planie tez tipa z grzybkiem, odgrodze to jakos termicznie. W co trzeba sie wyposazyc przy montazu tego drugiego smic ? 

Jaka srednica jest na wyjsciu z turbo w ogole ? Skad ew najlepiej kupic rury i zlaczki do fmica ?

montuj fmica przy 250 km  na 2x smic latem miałem 60 stopni w dolocie 2x smic daje rade tak do 200-220 km tzn na samym programie bez większego turbo tipa itp w 900 zł sie wyrobisz z fmicem jak zestaw z fmic pl kupisz i troche pokombinujesz jak to poskładać do bfb to podejdzie gorzej do bexa

Edytowane przez tomekp94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomekp94 napisał:

montuj fmica przy 250 km  na 2x smic latem miałem 60 stopni w dolocie 2x smic daje rade tak do 200-220 km tzn na samym programie bez większego turbo tipa itp w 900 zł sie wyrobisz z fmicem jak zestaw z fmic pl kupisz i troche pokombinujesz jak to poskładać do bfb to podejdzie gorzej do bexa

Czyli który zestaw bo dedykowanego do b7 niema :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, daglas napisał:

Czyli który zestaw bo dedykowanego do b7 niema :/

b7 podobne jak b6 tylko zderzak inny, od b6 powinno pasowac tylko moze byc inny wymiar fmica bo zderzak inny a pod maską to samo co w b6. a 2x smic z bexa to bez sensu  on to w serii bex ma 30 stopni a fmic bd tyle mial przy 250 km latem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2017 o 12:49, daglas napisał:

Jakie oznaczenie ma w ogole fabryczne turbo w bfb 163km ?

Masz ⤵

9a325eb18c8e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za pomoc :)

Ogarniacie moze tez opcje z tipem ? 

Nieda sie zamontowac grzybka pod fabryczna rure od, filtra ? Wsadzajac np sztywna rure na polaczenie ? Czy aby byl grzybek to musi byc tip ? Ew jak te tipy od fmica niebieskie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, daglas napisał:

Dzieki Panowie za pomoc :)

Ogarniacie moze tez opcje z tipem ? 

Nieda sie zamontowac grzybka pod fabryczna rure od, filtra ? Wsadzajac np sztywna rure na polaczenie ? Czy aby byl grzybek to musi byc tip ? Ew jak te tipy od fmica niebieskie ?

nie montuj żadnego stożka bo to nic nie da u mnie 4 gramy dało na przepływce przy teście bez filtra. Załóż tip z nierdzewki i już masz 20 gr na przepływie i do tego mozesz wkładke pipercross lub k&N to też z 4 gramy da ale ogólnie filtr mało zmienia tylko syczy jak puszczasz gaz na początku fajnie ale potem sie znudzi i bd chciał do serii wrócic

https://www.olx.pl/oferta/tip-sztywny-dolot-1-8t-a4-a6-passat-CID5-IDk43yV.html#6be03cf994 ja brałem u tego sprzedawcy polecam dobra jakość

Edytowane przez tomekp94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś zdjecia tego zestawu od fmic jak to siedzi na aucie ? Duzo przerobek ? Co z gniazdem na map sensor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2017 o 18:08, tomekp94 napisał:

nie montuj żadnego stożka bo to nic nie da u mnie 4 gramy dało na przepływce przy teście bez filtra. Załóż tip z nierdzewki i już masz 20 gr na przepływie i do tego mozesz wkładke pipercross lub k&N to też z 4 gramy da ale ogólnie filtr mało zmienia tylko syczy jak puszczasz gaz na początku fajnie ale potem sie znudzi i bd chciał do serii wrócic

https://www.olx.pl/oferta/tip-sztywny-dolot-1-8t-a4-a6-passat-CID5-IDk43yV.html#6be03cf994 ja brałem u tego sprzedawcy polecam dobra jakość

Pamietasz jaka srednice zewnetrzna ma przeplywka ? Bo rozumiem ze ten sprzedawca dodaje lacznik gumowy zeby polaczyc tipa z przeplywka a dalej chcialbym wiedziec na jaka srednice filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...