Skocz do zawartości
IGNOROWANY

FMIC 180mm


marcin4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw z fmic.pl do bexa b6 pasuje po montazu rury dv z bfb . Trzeba podciac belke i zderzak trochę ale cena za to za wysoka, bo w zestawie jest kolano 90 st L . Kolanko 90 st równoramienne te 2 sr 51 mm, 2 laczniki 45 st 57 na 51 mm . 1 lacznik 35 st chyba ,63 na 51 mm ten do przepustnicy bardziej by pasowal 45 stopni

20171028_155909.jpg

20171028_155900.jpg

20171028_155849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomekp94 napisał:

Zestaw z fmic.pl do bexa b6 pasuje po montazu rury dv z bfb . Trzeba podciac belke i zderzak trochę ale cena za to za wysoka, bo w zestawie jest kolano 90 st L . Kolanko 90 st równoramienne te 2 sr 51 mm, 2 laczniki 45 st 57 na 51 mm . 1 lacznik 35 st chyba ,63 na 51 mm ten do przepustnicy bardziej by pasowal 45 stopni

20171028_155909.jpg

20171028_155900.jpg

20171028_155849.jpg

A nie da sie troszke nizej zamontowac zeby nie ciac belki ? Ogolnie zadowolony jestes ? Polecasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, daglas napisał:

A nie da sie troszke nizej zamontowac zeby nie ciac belki ? Ogolnie zadowolony jestes ? Polecasz moze jak by zderzak pociaac mocniej by sie dalo bo nizej to trzeba do przodu z 3 cm bo przylacze klimy przeszkadza u mnie zderzak zwykly jest moze e s line sie da w tej cenie bardzo wyboru nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greg2505 napisał:

Panowie a gdzie montujecie chłodnicę od wspomagania 

odsunąłem ją i przymocowałem do mocowania FMIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj na te opaski, rury z fmic.pl są bardzo słabe i mają małe garby , poddają się, robisz jajko a opaska sama z siebie słabo trzyma.

jak na taki szajs cena jest bardzo wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2017 o 22:23, marcin4x4 napisał:

uważaj na te opaski, rury z fmic.pl są bardzo słabe i mają małe garby , poddają się, robisz jajko a opaska sama z siebie słabo trzyma.

jak na taki szajs cena jest bardzo wysoka.

opaski dałem w większości ori te z fmica nie pasowały garb duży jest tylko okrągły a nie stożek jak w serii ale narazie trzyma 

wie ktoś może czy da sie tego fmica niżej zamontować ? bo mi wychodzi że żeby niżej był to trzeba kratki centralne i boczne wywalić i zderzak więcej podciąć bo niżej to trzeba fmica do przodu bo przewód klimy przeszkadza. Na dole mam jeszcze miejsce fmic sięga do końca centralnej kratki

Edytowane przez tomekp94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam fmic potrzebuje zamontować go lecz nie moge znaleść żadnego zestawu mam rury i kolanka ale o średnicy takiej jak fabryczna czy jest sens je montować czy szukać czegoś wiekszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam pytanie do ekspertów. 

najlepiej by było jakby wypowiedział się ktoś kto montował FMIC'a w AVF"ie z webastem pionowym

mam AVF'a, webasto pionowe. ori intercooler mi nie wchodzi tak jak powinien.

przymierzam się do FMIC wys. 140 aby nic nie ciąć.

rozumiem, iż w przypadku AVF'a brać FMIC'a bez gniazda map sensora czy się mylę ... ??

czy orurowanie nie będzie kolidowało z webastem pionowym ?? 

myślałem o IC prawym ale wolałbym FMIC'a

ma m w zasadzie uziemione auto więc zależy mi na szybkiej i konkretnej odpowiedzi.

z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez oloxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Przymierzam się do montażu FMIC, lecz waham się co do wysokości intercoolera, bo są jakieś nowego typu z gęściej ułożonymi lamelkami i ponoć lepiej chłodzi np:

http://allegro.pl/intercooler-chlodnica-fmic-550x140x65mm-promocja-i6684106804.html

Montował ktoś taki? Wiadomo ze mniejszy prościej w montażu ale czy to wystarczy? Czy odrazu szukać 180 wysoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Liss napisał:

Witam Panowie.

Przymierzam się do montażu FMIC, lecz waham się co do wysokości intercoolera, bo są jakieś nowego typu z gęściej ułożonymi lamelkami i ponoć lepiej chłodzi np:

http://allegro.pl/intercooler-chlodnica-fmic-550x140x65mm-promocja-i6684106804.html

Montował ktoś taki? Wiadomo ze mniejszy prościej w montażu ale czy to wystarczy? Czy odrazu szukać 180 wysoki?

Bierz bezposrednio z fmic.pl . A co do rozmiaru to jaka moc ma on obslugiwac docelowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś około 200-220. Link jest przykładowy nie koniecznie chodzi mi o ten, w fmic.pl też mają takie i ciekaw jestem czy faktycznie można pokusić się o mniejszy a będzie równie wydajny.

Edytowane przez Liss
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest max jaki planujesz to wkladaj 550x140x65 i bedzie i tak z zapasem jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ok, dzięki bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak to jest max jaki planujesz to wkladaj 550x140x65 i bedzie i tak z zapasem jeszcze :)

A 550 x 180 x 65  dla mocy 250-260 kM wystarczy, czy kupować 550 x 23 x 65 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starczy, ja u siebie mam 550x180x65 przy 300 z hakiem, narazie ogarnia. Jeszcze zobacze jak sie sprawuje w konkretne upaly w lato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zestaw z fmic.pl 180x65 da sie zamontować wlotami do góry w zwykłym zderzaku a4 b6, na styk ale wchodzi i wtedy mamy całą powierzchnie chłodzoną tylko trzeba troche na gorąco podgiąć dół zderzaka żeby mocowania weszły i belki mniej trzeba podciąc niż przy montażu wlotami do dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...