Skocz do zawartości
IGNOROWANY

FMIC 180mm


marcin4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

planuje wsadzić 550x180x65mm (fmic.pl) ale nie chce haratać belki, do chłodnicy jest ~5 cm zaś 18 cm to wysokość między najniższym elementem a belką. Nie chce by IC zapierał o belkę ani był nisko.

Macie jakieś wskazówki co by można zmajstrować by ładnie upchnąć ten coler ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie fajnie" 550x140x65 ma mniejszy litraż od DSMIC, w ofercie nie widzę niczego pośredniego.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś jakieś rozwiązanie? Bo w tygodniu zamawiam, ale zastanawiam się nad rozmiarem..

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na graty ale zmówiłem "140mm"


update

przeszedł 180, brakuje prawie 5cm (można odciąć dolne mocowanie). Nie zamawiaj "zestawu" z FMIC.pl, BOK nie wie co sprzedaje tłumacząc się że "wszyscy sobie radzą" zaś sam zestaw jest niemożliwy do poskładania na tym co dostarczyli.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na graty ale zmówiłem "140mm"

update

przeszedł 180, brakuje prawie 5cm (można odciąć dolne mocowanie). Nie zamawiaj "zestawu" z FMIC.pl, BOK nie wie co sprzedaje tłumacząc się że "wszyscy sobie radzą" zaś sam zestaw jest niemożliwy do poskładania na tym co dostarczyli.

Mógłbyś kolego sprecyzować co było nie tak przy zamówieniu intercoolera z FMIC.pl? Pytam bo też chciałem zamówić u nich zestaw do 1,8 T ale gość z którym rozmawiałem chyba był mało kumaty i zastanawiam sie gdzie zamówić > masz może jakieś inne rozwiązanie gdzie można jeszcze kupić taki zestaw z coolerem 140 ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PL zestawy p&p nie istnieją, znowu jesteśmy za murzynami.

Zestaw:

- brak miejsca na map sensor (adapter z allegro + trochę rzeźby)

- zestaw pozostawia elementy fabryczne, nie jest od turbo po kolektor

- brak el. montażowych IC

- brak jakichkolwiek elementów montażowych do rur.

+ fabryczna średnica rur

+ rury alu z garbem

+ opaski SGB

Zestaw nie był przygotowany do montażu w aucie z DSMIC, kupiłem rurę z B8 i z dwóch zrobiłem jedną dzięki czemu wszystkie elementy montażowe mam oryginalne. Reszta na sucho poskładana (czkam na IC), generalnie filozofii nie ma, problemem jest tylko wspominana belka.

w skodzie mam prawie 10 cm między belką a chłodnicą :)

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieją :)

Intercooler_Piping_Kit_Audi_A4_B_%5B3283

mam i prócz opasek wszystko pasuje w 100% IC 180

popatrz u tego producenta , może akurat bedą mieli :)

Edytowane przez STANIV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że ten zestaw z B6 1.8T podszedł by do B7 1.8T .

Ale to by musiał ktoś kto zakładał potwierdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieją :)

Intercooler_Piping_Kit_Audi_A4_B_%5B3283

mam i prócz opasek wszystko pasuje w 100% IC 180

popatrz u tego producenta , może akurat bedą mieli :)

Ile cię kosztował taki zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale plus do tego koszta coolera rozumiem! I wszystko pasowało bez zbędnych kombinacji? bo widzę że otwór na czujnik doładowania już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten zestaw, i co mogę powiedzieć, niby wszystko okey ale z kompletu opasek to dwie pasowały, resztę musiałem dokupić bo były za duże, do tego wiadomo nie wszystko jest super odwzorowane, więc rura co idzie od razu od turbo w niej jest wypustka w moim przypadku musiałem kupić sylikonowe kolanko, bo tak jak by było odwrotnie przyspawane, i to co było w zestawie nie pasowało, do tego jedna złączka co powinna iść od intercoolera do kolejnej rury była za krótka i bałem sie że może zjechać więc musiałem dłuższy sylikon założyć, do tego kupiłem z fmic.pl intercooler o rozmiarze 550x180x65 i jedynie co musiałem przycinać, to kilka plastików żeby rury do intercoolera puścić, i zderzak dosłownie kosmetyka i grzałkę mam wsadzoną przed intercooler i wszystko się mieści żadnej belki nie musiałem ciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamawiaj "zestawu" z FMIC.pl, BOK nie wie co sprzedaje tłumacząc się że "wszyscy sobie radzą" zaś sam zestaw jest niemożliwy do poskładania na tym co dostarczyli.

Kolego ie pitol że zestaw jest nie możliwy do poskładania bo to brednie albo masz dwie lewe ręce :)

Jeśli nie umiesz to nie bierz się tylko oddaj auto do warsztatu gdzie to Ci zamontują bez problemu :)

Tak się składa że zestaw też mam od nich (do B5) i jakoś wszystko pasowało bez problemu, tylko zakładałem to z gościem co już kilka intercoolerów zamontował i ma pojęcie od której strony się za to wziąć. Inny znajomy brał do B6 i też jakoś dąło się założyć.

Info o braku gniazda map sensora dostałem więc nie było żadnych niespodzianek a dorobienie uchwytów to pół h roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten zestaw, i co mogę powiedzieć, niby wszystko okey ale z kompletu opasek to dwie pasowały, resztę musiałem dokupić bo były za duże, do tego wiadomo nie wszystko jest super odwzorowane, więc rura co idzie od razu od turbo w niej jest wypustka w moim przypadku musiałem kupić sylikonowe kolanko, bo tak jak by było odwrotnie przyspawane, i to co było w zestawie nie pasowało, do tego jedna złączka co powinna iść od intercoolera do kolejnej rury była za krótka i bałem sie że może zjechać więc musiałem dłuższy sylikon założyć, do tego kupiłem z fmic.pl intercooler o rozmiarze 550x180x65 i jedynie co musiałem przycinać, to kilka plastików żeby rury do intercoolera puścić, i zderzak dosłownie kosmetyka i grzałkę mam wsadzoną przed intercooler i wszystko się mieści żadnej belki nie musiałem ciąć.

U mnie same opaski , cała reszta P'nP , nic nie domawiałem możliwe , że coś odwrotnie zamontowałeś .Te orurowanie pasuje nawet z pompą SAI :D

img_1211inkwn.jpg

img_12255fkxo.jpg

Na tym zdj rura jest nie tą stroną

img_12262wjrk.jpg

img_1227rtk2p.jpg

img_1229ksjp6.jpg

Kratki trzeba było lekko od środka liznąć fleksą ale wchodzą bez problemu

img_1246tgby9.jpg

Edytowane przez STANIV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ie pitol że zestaw jest nie możliwy do poskładania bo to brednie albo masz dwie lewe ręce :)

z niecierpliwością czekam na Twój opis instalacji, tylko tym razem nie wyręczaj się "facetem co już składał".

to dajesz, zestaw: (+opaski)

.

pnmnkj4dl4cw.jpg

silnik

f5cbf350fb6ebf349e2ce562ff43439c.png

Marcin może dasz jakieś foto tego coś zmajstrował na aucie?

nie mam, ciągle czekam na IC, początek zrobiłem podobnie jak Ty.

BTW: masz na swojej hybrydzie logo perun turbo ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten zestaw, i co mogę powiedzieć, niby wszystko okey ale z kompletu opasek to dwie pasowały, resztę musiałem dokupić bo były za duże, do tego wiadomo nie wszystko jest super odwzorowane, więc rura co idzie od razu od turbo w niej jest wypustka w moim przypadku musiałem kupić sylikonowe kolanko, bo tak jak by było odwrotnie przyspawane, i to co było w zestawie nie pasowało, do tego jedna złączka co powinna iść od intercoolera do kolejnej rury była za krótka i bałem sie że może zjechać więc musiałem dłuższy sylikon założyć, do tego kupiłem z fmic.pl intercooler o rozmiarze 550x180x65 i jedynie co musiałem przycinać, to kilka plastików żeby rury do intercoolera puścić, i zderzak dosłownie kosmetyka i grzałkę mam wsadzoną przed intercooler i wszystko się mieści żadnej belki nie musiałem ciąć.

U mnie same opaski , cała reszta P'nP , nic nie domawiałem możliwe , że coś odwrotnie zamontowałeś .Te orurowanie pasuje nawet z pompą SAI :D

img_1211inkwn.jpg

img_12255fkxo.jpg

Na tym zdj rura jest nie tą stroną

img_12262wjrk.jpg

img_1227rtk2p.jpg

img_1229ksjp6.jpg

Kratki trzeba było lekko od środka liznąć fleksą ale wchodzą bez problemu

img_1246tgby9.jpg

Gdzie kupowałeś ten zestaw? Ile jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ie pitol że zestaw jest nie możliwy do poskładania bo to brednie albo masz dwie lewe ręce :)

z niecierpliwością czekam na Twój opis instalacji, tylko tym razem nie wyręczaj się "facetem co już składał".

to dajesz, zestaw: (+opaski)

.

pnmnkj4dl4cw.jpg

silnik

f5cbf350fb6ebf349e2ce562ff43439c.png

Marcin może dasz jakieś foto tego coś zmajstrował na aucie?

nie mam, ciągle czekam na IC, początek zrobiłem podobnie jak Ty.

BTW: masz na swojej hybrydzie logo perun turbo ?

nie zwróciłem uwagi, raczej nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...