Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A5 Sportback 2.0TFSI Quattro by Kopter


Kopter

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!

Świetny ten monsoon grey zwłaszcza w polifcie :D

Wnętrze bi-color w exclusive też piękne :D

PS. Nic nie przyciera przy takich dystansach?

Gratuluję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przyciera, koło chowa się w nadkolu na "piczy kłak" ;)

Dodatkowo w październiku wjadą amortyzatory Bilstein B8 (na razie nie ma ich na stanie ani w Polsce ani w Niemczech)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

To dystansik dobrany perfect :D

Zdawaj relacje z modów!

Świetny projekt :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Postanowiłem, że i ja przedstawie Wam moje oczko w głowie wink.gif

Jest nim A5 Sportback 2.0TFSI CDNC 211KM

Z ważniejszych opcji wyposażenia:

- Quattro

- S-Tronic

- S-Line zewnętrzny

- Wnętrze z palety Audi exclusive

- Elektryka foteli

- B&O

- MMI 3G+

- Adaptive Cruise Control z Line Assist

Z rzeczy których mi brakuje to 3 strefowej klimy ale to za duża rzeźba więc odpuszczę oraz pakietu QQ1, który mam w planach dołożyć.

Z rzeczy które zostały zrobione to:

- Kompletny wydech wraz z DP ze sportowym katalizatorem MG Motorsport

- Sprężyny Eibach Sportline

- Przyciemnienie szyb

- Oświetlenie wnętrza LED by Tomnik

- Dystanse 15mm

Z planów to włożenie gwintu (na Eibachach i seryjnych miękkich amorach autem za bardzo buja oraz chciałbym zejść jeszcze troszkę niżej)

Zmiana IC na ten z 3.0TDI BiT plus strojenie oraz chętnie dołożyłbym klapy do wydechu bo o ile ten brzmi bardzo ładnie i znośnie na co dzień to chciałbym, żeby czasami "wydarł mordę" wink.gif

Spoiler tylnej kapy S5 Sportback

Kilka fotek:

5f9a51bd9f81.jpg

a9f5974e04a7.jpg

78d1e9f31304.jpg

23e0269e3346.jpg

8762a77d5ac5.jpg

c14aa8dcc4b1.jpg

7875d2ef1edb.jpg

2779b2ef4da4.jpgKolego kupiłem podobne auto ale czarne. też myśle o zmianie wydechu. czy możesz nagrać filmik jak słychać na zewnątrz i w środku?

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej z racji tego, że mam ostatnio tragicznie mało czasu auto służy mi tylko jako "dojeżdżacz" do pracy :(

Ale postaram się coś nagrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne autko. Bardzo fajny efekt dają te dystanse. Ciekawe czy u mnie tak można sobie je zamontować. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne autko. Bardzo fajny efekt dają te dystanse. Ciekawe czy u mnie tak można sobie je zamontować. Pozdrawiam.

Myślę, że bez problemu a wręcz by się przydało bo masz ładne koło ale mocno schowane w nadwozie co psuje efekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skończyły mi się hamulce z przodu więc postanowiłem założyć coś delikatnie lepszego - zwłaszcza, że moc będzie podniesiona.

Dj30G8f.jpg

Tak więc nabyłem zaciski z S5 odnowione przez DEVa - dzięki ;) Z racji tego, że oryginalne loga S5 były mocno zniszczone, blaszki zostały pomalowane na czarno i na to trafiły nowe naklejki. Tak podoba mi się bardziej bo nie do końca przekonują mnie te szare blaszki a tu jest całość w czerni.

Do tego tarcze Zimmerman i klocki Ferrodo DSP

Edytowane przez Kopter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry mod. Też tak zrobię jak hamulce zjadę. Jakie miałeś fabrycznie tarcze. Ja mam 320 i pododno zacisk jest ten sam co w S5 trzeba tylko jarzmo zmienić. Orientujesz się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kamelus_ napisał:

Dobry mod. Też tak zrobię jak hamulce zjadę. Jakie miałeś fabrycznie tarcze. Ja mam 320 i pododno zacisk jest ten sam co w S5 trzeba tylko jarzmo zmienić. Orientujesz się?

Miałem 320mm i jest dokładnie tak jak mówisz. Zacisk jest ten sam tylko potrzebne jarzma z S5. Ja kupiłem całe nowe zaciski bo zależało mi również na wyglądzie a moje stare z 320mm nie są już za piękne.
Jak skończą się klocki z tyłu to tam również wpadnie zestaw z S5 ale pojeżdżą jeszcze z rok więc teraz pora zająć się zwiększeniem mocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwę się w swoim czasie ;) możesz podesłać cenke na priv z ciekawości ;)

Edytowane przez Kopter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce S5 od dłuższego czasu na samochodzie

a120fd83e1af2dbamed.jpg
03daad7c8207e320med.jpg

Co do hamowania to poprawiła się reakcja na hamulec ale przy mocnym hamowaniu dużej różnicy nie ma więc jak ktoś chce niewielkiej poprawy do jazdy codziennej to polecam. Jeśli ma to być mod do upalania i hamowania z dużych prędkości lepiej zainwestować w coś lepszego.

Edytowane przez Kopter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś przód i tył czy sam przód że tak piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sam przód - złożone na klockach Ferrodo DSP. Tył jest jest jeszcze jako taki ale tam też wpadnie komplet S5 jak skończą się klocki.

Co do klocków to gdy są zimne to hamują jak seria. Kiedy się nagrzeją skuteczność znacznie wzrasta.
Oraz gdy są zimne to bardzo piszczą (obawiam się, że może to być błąd przy montażu ale dam im jeszcze trochę na ułożenie. Narazie przejechane jakieś 800km).
 

Chyba, że te klocki tak mają, że piszczą na zimno ? Ma ktoś jakieś doświadczenie ?

Edytowane przez Kopter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Kopter napisał:

Oraz gdy są zimne to bardzo piszczą (obawiam się, że może to być błąd przy montażu

Niestety muszę Cię zmartwić ale DS tak mają. Zjechałem dwa komplety tych klocków i oba masakrycznie piszczały. Bez reguły, czasem jak zimne, czasem jak ciepłe czasem kilka dni spokoju. Bardzo dobre klocki ale to piszczenie mnie do pasji doprowadzało. Dojeżdżasz do skrzyżowania i hamujesz jak doładowany Jelcz. No ale ludzie się gapią :naughty:. Na pocieszenie Ci powiem, że mi oba komplety przestały piszczeć jak były w około 70% zjechane. Ja już tych klocków nie założę właśnie ze względu na piszczenie. Moim zdaniem lepiej zainwestować w klocki z ASO i markową perforowaną tarczę. 

No i są mega twarde co realnie przekłada się na wymianę tarcz razem z klockami. Ja jak zakładałem nowy komplet - tarcze + klocki to przy kolejnej wymianie klocków tarcza był już poniżej minimum zalecanego zużycia.

Edytowane przez kamelus_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mnie nie pocieszyłeś :P Myślałem, że to piszczenie to kwestia dotarcia lub złego montażu. Wiem, że sportowe klocki muszą trochę popiskiwać ale przy miejskiej jeździe kiedy są zimne faktycznie czasami jak doładowany jelcz.
No cóż, będe to musiał jakoś przeżyć.

Dla ścisłości mówisz o klockach DS Performance a nie o DS 2500 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...