Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skoda Octavia II FL Dylemat


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem w tej chwili posiadaczem A4 B6 z 2002 i jeszcze może rok albo dwa trzeba będzie się z nim rozstać. Auto ma już 14 lat więc wiadomo pora znaleźć cos młodszego. Chciałbym oczywiście zostać czy marce Audi i w gre wchodziłby model B8 lecz niestety cena jest zbyt duża jak na moją kieszeń a z początku produkcji wiadomo, że kupie raczej śmiecia niż auto w dobrym stanie. Wybór padł na Skodę Octavię II FL rocznik 2009-2012. Powiedzcie mi jaki najlepszy silnik diesla do tego auta. Aby był mało awaryjny oraz nie był mułem i w miarę spalał mało. Z silnika w audi 1,9 AWX 130 KM jestem bardzo zadowolony, lecz wiem, że w skodach nie ma takiego silnika. Czy 1,9 105 KM w Octavii to nie będzie za słaby silnik oraz jak trwały jest ten silnik, z tego co czytałem cos się działo w nich z panewkami. Natomiast silnik 2,0 140 KM wiadomo, są różne opinie na ten temat. Powiedzcie mi jaki najlepszy silnik diesla do takiej Octavii abym był zadowolony tak jak z silnika w Audi. Jeśli 1,9 TDI to jakie oznaczenie silnika oraz jakie oznaczenia silników 2,0 TDI są poprawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2009 nie było już 1.9tdi , pojawił się 1.6tdi na commonrailu , tak samo 2.0tdi w tych rocznikach to powinny być już cr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z trwałością tych silników CR. Który lepszy 2.0 czy 1.6? Obawiam się, że 1,6 105 KM w porównaniu do tego co mam w audi to będzie trochę za słaby. Mimo, że Skoda pewnie troszkę lżejsza jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i pewnie to samo jest w 1,9 105 KM też przymuł. W sumie jak się jeździ 1,9 TDI 130 KM to przesiadka na 105 KM musi być odczuwalna. A które silniki 2,0 są najmniej awaryjne i z jakim oznaczeniem silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o silnikach 2,0 TDI PD z roku 2009 - 2010 czy to już te poprawione silniki czy jeszcze nie. To są te same silniki co montowane w audi a4 b8 po roku 2008 ?

Edytowane przez niuniek222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...