Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Passat b5, nie odryglowuje drzwi kierowcy


prezesik18

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, problem tyczy się paska b5 1997r. Problem polega na tym że w drzwiach kierowcy zamek nie rozryglowuje się automatycznie(po kliknieciu pilotem otwórz, lub przekręcając delikatnie kluczykiem we wkładce). Rozryglowuje(otwiera) w momenie obrócenia kluczyka we wkładce o 90* - czuć opór i zamek jakbyśmy otowrzyli mechanicznie. Jeśli chodzi o zamykanie tych drzwi - rygluje je bez problemu po kliknięciu pilotem lub delikatym przekręceniu kluczyka we wkladce. Jest tak okolo 6msc. Zmieniłem zamek na używany, nadal te same objawy(podejrzewałem że używany zamek też był uszkodzony). Dziś założyłem nowy zamiennik i niestety nadal to samo - czyli winę zamka możemy wykluczyć. Instalacja w drzwiach wyglądała na dobrą, nie mierzyłem multimetrem. Jakieś pomysły co do rozwiązania problemu? Może spróbować wymienić silniczek szyby - do niego dochodzą przewody z centralnego zamka, moduł komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki problem w tylnych drzwiach.
Okazał się problem w instalacji - złamany przewód w osłonie przy drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam problem z tylnymi lewymi drzwiami w passacie 2004r. (wszystkie się otwierają prócz tych jednych )vag pokazał błąd:

930 siłownik zamka centralnego lewy tył-f222 nieprawidłowy sygnał

druga sprawa to od czasu do czasu zapalają mi się kontrolki od abs i esp błędy:

532 napięcie zasilania sygnał za mały

778 czujnik kąta skrętu-g85 uszkodzenie błąd sporadyczny

pomoże ktoś?dodam tylko,że szukałem na forum passata ale tam jest to chaotycznie opisane i nie bardzo rozumiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, albi281 napisał:

Witam Panowie mam problem z tylnymi lewymi drzwiami w passacie 2004r. (wszystkie się otwierają prócz tych jednych )vag pokazał błąd:

930 siłownik zamka centralnego lewy tył-f222 nieprawidłowy sygnał

druga sprawa to od czasu do czasu zapalają mi się kontrolki od abs i esp błędy:

532 napięcie zasilania sygnał za mały

778 czujnik kąta skrętu-g85 uszkodzenie błąd sporadyczny

pomoże ktoś?dodam tylko,że szukałem na forum passata ale tam jest to chaotycznie opisane i nie bardzo rozumiem o co chodzi.

778 - prawdopodobnie uszkodzona taśma kierownicy.

Jeśli chodzi o tylne drzwi to sprawdź zamek w drzwiach, ewentualnie podmień na inny sprawny i zobacz czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, prezesik18 napisał:

778 - prawdopodobnie uszkodzona taśma kierownicy.

Jeśli chodzi o tylne drzwi to sprawdź zamek w drzwiach, ewentualnie podmień na inny sprawny i zobacz czy działa.

kolego problem w tym ,że te drzwi się w ogóle nie otwierają,co za tym idzie nie wiem jak się dostać do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś przy otwieraniu auta uderzyć pięścią w drzwi w okolicy zamka? Spróbuj się z tym tak pomęczyć. Ewentualnie rwać boczek od środka i się męczyć.

" Pociagnij klamkę od zewnątrz i trzymając ją sporóbuj małym wkrętakiem przesunąć sterowanie linki, które jest widoczne (taki mały czarny bolczyk który siedzi wciśnięty w małe rowki) poluzowanie maksymalne spowoduje że bedziesz mógł drzwi otworzyć od środka. Jak juz otworzysz to trzeba wyregulować na nowo tylko bez założonego boczka i z wyjętą wkładką kluczyka.
zrobiłem Ci fotkę poglądową
klamkaaat5.jpg
jeszcze inna metoda:
Otwórz szybe i złap za klamkę wewnętrzną(tak jakbyś chciał otworzyć od środka). Trzymając klamkę (od wewnątrz) uderzyć pięscią ze 2, 3 razy pod klamką zewnętrzna. Puścić klamke wewnątrz i spróbować otworzyć. Jak nie pomoże to powtórzyć. "

Edytowane przez prezesik18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety uciekła mi linka więc bez zdejmowania boczków na zamkniętych drzwiach się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...