Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Pianka wygłuszająca silnik


Tajfun211

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o takim rozwiązaniu, odpowiednio docięta pianka wygłuszająca gumowa 32 mm?:

Edytowane przez Tajfun211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wytłumia go trochę, tego cykania prawie nie słychać, jeszcze dojdzie pokrywa na górę i będzie sporo ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywę też wyciszyłem matą wygłuszającą 10 mm, tą samą matą wyłożyłem też klapę:

Trochę się boję że będzie ciut za ciepło teraz...

x8oaglju.jpg

cx4vbcyb.jpg

3wbsvobn.jpg

xn7ot9x3.jpg

Reszta maty która została poszła za licznik

ux2dh3xe.jpg

Edytowane przez Tajfun211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to odczuwalne, czy sporo trudno określić... nie miałem możliwości zmierzyć profesjonalnym sprzętem, decybelomierz na telefonie pokazuje 2-3 dB mniej ale to żaden pomiar iphonem... ;)

Odczucia rzeczywiste są jak by dźwięk silnika był stłumiony, trochę tak jak by dochodził z "sąsiedniego pokoju", wydaje mi się że jest bardziej basowy tak jak by wyższe częstotliwości były wycięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 dB mniej to już bardzo dużo, porównując np hałas opony 3 db mniej to jakby o połowę ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie w tych silnikach jest tam pianka i faktycznie wygłusza ona wysokie częstotliwości typu cykanie świerszcze itd- to wiadomo nie od dziś :)

Kolego Tajfun powiedz czy po samym oklejeniu maski jakaś istotna róznica była? zastnawiam się czy tego u siebie nie zrobić.. A siłownik nie odczuwa dodatkowego obciążenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 dB mniej to już bardzo dużo, porównując np hałas opony 3 db mniej to jakby o połowę ciszej

Tak tylko to pomiar telefonem ...

Kolego Tajfun powiedz czy po samym oklejeniu maski jakaś istotna róznica była? zastnawiam się czy tego u siebie nie zrobić.. A siłownik nie odczuwa dodatkowego obciążenia?

Siłownikowi to nie przeszkadza, te maty nie są aż takie ciężkie, jeśli chodzi o samo oklejenie maski to nie mam porównania bo wszystko razem robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyny z PD-ka nie zrobisz, ale jak komuś jego praca przeszkadza to można pokombinować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pokombinować, tym bardziej że w oryginale taka pianka od strony pompowtrysków była dawana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka z filmiku to:

Pianka wygłuszająca gumowa samoprzylepna - różne grubości
25,00 zł
1 szt.
25,00 zł SUMA
Wybierz grubość: 32 mm
https://www.bitmat.pl/pl/p/Pianka-wygluszajaca-gumowa-samoprzylepna-rozne-grubosci/288

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie pod maską mam matę filcową i taka sama pod ta plastykowa pokrywą silnika. Zobaczę jeszcze z ta pianką dookoła klawiatury.

Co by nie było to przez pompki nasze silniki są głośniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam filc na masce, maty widoczne na zdjęciach zmieszczą się pod filcem.

5l8wj4q3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, dydek1 napisał:

Piotrek filc gdzie zakupiłeś?

Ja mam diesel'a i u mnie filc był zamontowany seryjnie, maty i pianki które dokładałem kupowałem ze strony jak wyżej w postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł :thumbup1: a ta folia amelinowa jest na tej piance, czy ją już jakos osobno dawałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, KoJ@K napisał:

Fajny pomysł :thumbup1: a ta folia amelinowa jest na tej piance, czy ją już jakos osobno dawałeś ?

Na tej piance do klapy jest folia, natomiast na tej grubszej którą dałem wokoło słupka był tylko klej który usunąłem aby nie pobrudzić silnika. 

Obawiałem się trochę że będzie to wszystko miało wpływ na temperaturę jednak nie ma to znaczenia jeśli układ chłodzenia jest sprawny.

W tym roku byłem na Chorwacji i jazda 150 na tempomacie w 40 stopniowym upale nie robiła na nim wrażenia, temperatura płynu oscylowała 90-95 stopni a oleju 105 do 115 maks jak było pod górkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

115 stopni na oleju to troche nie za duzo? Wedlug czego to bylo mierzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...