Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieszczelne wtryskiwacze


Lolleq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pacjent A4 B5 2.8 ack sterownik zenit reduktor Gurtner, wtryskiwacze OMVL niebieskie problem polega na tym ze jak auto postoi parę godzin jest problem z odpaleniem muszę długo kręcić rozrusznikiem i załapuje za drugim razem zazwyczaj. Wczoraj postanowiłem odłączyć elektrozawór poczekać aż wypali się gaz i powróci na benzynę pochodził chwile i zgasiłem, rano poszedłem sprawdzić co się stanie, zaskoczenie od razu odpalił. Wniosek nieszczelne wtryskiwacze podczas postoju gaz wypełnia dolot i zanim odpali musie przewietrzyć układ. Pytanie do Was kupić nowa listwę ( cztery wtryskiwacze obecnie mam dwie listwy po cztery z czego dwa nie są używane i chce je podmienić żeby na jednej listwie były dwa nowe i jeden z tych nie używanych) czy zestaw naprawczy. Druga sprawa patrzyłem na kompie czas wtrysku ma pb na jałowym jest ok 3,3 a na lpg 5,2 ms nie jest za duża różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności sprawdź czy nie puszcza gazu podciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi się wydaje, to ciśnienie za reduktorem to jest takie znikome, że nawet jeśli wtryski, listwa tudzież jakieś połączenie węża za raduktorem puszczało gaz to po przejściu z pb na lpg silnik powinien co najwyżej "zakrzusić" się i nawet nie zdechąć i pracować dalej. Swoją drogą jeśli podejrzewasz nieszczelność, to bierz płyn do mycia szyb i psikaj pianą w prawdopodobne miejsca ucieczki gazu i patrz czy na pianie idą bąbelki i od razu będziesz wiedział co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Piotr426 napisał sprawdz czy nie puszcza gazu podcisnieniem, w drugiej kolejności do sprawdzenia wtryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...