Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw dla świeżaka.


gelo_leczna

Rekomendowane odpowiedzi

Wymyśliłem coś takiego . Dajcie znać czy dobrze , czy lipa jakieś sugestie ... porady. Świeżak jestem. Nie mam zamiaru używać żadnych mechanicznych polerek, tylko rączki ;) Chcę dobrze wymyć , usunąć drobne koliste ryski , no i jakoś zabezpieczyć lakier woskiem. Mam zamiar wydać 300-400 zł .

1) SCHOLL SHAMPOL PREMIUM CAR

2) BILT HAMBER AUTO CLAY SOFT - glinka

3) MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND

4) MEGUIARS ULTIMATE POLISH - OSTATECZNE WYKOŃCZENIE

5) MEGUIARS GOLD CLASS CARNAUBA PLUS PASTE WAX lub jakiś inn wosk w rozsądnych pieniądzach.

Czekam na opinie . Pozdro z zasypanego wschodu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wosk colinite bym dał,uc megsa może być,glinka też okey no i Chemical Guys Ez Creme i aplikator german

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym coś takiego proponował

szampon - Dodo Juice Born To Be Mild

cleaner - Meguiar's Ultimate Compound

odżywka - Poorboy's BH albo WD, zależy jaki masz lakier

wosk - któryś Dodo Juice albo Poorboy's Natty's Blue

opony - Shiny Garage Back2Black

aplikator do cleanera Flexipads tri color, a do wosku megsowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak czytam te wasze posty koledzy i nic z tego nie czaje..co to se te glinki odżywki itp..Ja narazie to z kosmetykami nie szaleje bo muszę auto całe malować ,wiec dopiero wtedy bede myślał o takich rzeczach..a właśnie co polecacie do mycia świeżo położonego lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim pomalujesz - warto na spokojnie oczytać się w temacie mycia... skompletownie tylko paru elementów zetawu to niekiedy nie maly wydatek :)

sam jestem początkujący, ale temat wciąga jak cholera... warto poczytać fora detailingowe i podpatrzeć jakim procesom poddają samochody Ci bardziej zaawansowani użytkownicy...

zaopatrz się najpierw w:

myjkę ciśnieniową - tu ew. mycie wstępne na myjni bezdotykowej

coś na smołę

coś na pozostałości meteliczne - np IronX

glinkę

dwa wiadra - warto zgłębić temat jako podstawę mycia

dobrą rękawicę do mycia - ja mam CarPro

szampon - np Big Aplle - wydajny

coś do osuszania samochodu - wafla lub Fluffy Dryer

wosk

trochę mikrofibr i padów/aplikatorów

generalnie temat rzeka, a w/w to podstawa.... później zaczyna się zabawa, która -jak wspomniałem- wciąga jak cholera... bo chcesz mieć więcej i wiedzieć więcej... a nie nauczysz sie niczego - jak sam nie spróbujesz...

ja w zeszłym sezonie parę rzeczy spierd.liłem ale w tym sezonie chce poprawić... wiedza i zasobności zestawu ewoluuje podczas używania poszczególnych kosmetyków/czy chemii samochodowej

generalnie nie napalaj się na produkt z najwyższej półki, bo ten sam efekt, albo i lepszy można uzyskać innymi środkami-mniej budżetowymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj coś czuje ze ja chyba sobie dam z tym spokój zeby nic nie zje...narazie kupie jakis dobry szampon i wosk no i rękawice CarPro:wink:

Panowie a ten ręcznik to serio taki dobry jest,jak na tym filmie czy ściema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj coś czuje ze ja chyba sobie dam z tym spokój zeby nic nie zje...narazie kupie jakis dobry szampon i wosk no i rękawice CarPro:wink:

Panowie a ten ręcznik to serio taki dobry jest,jak na tym filmie czy ściema?

Tak ręczniczek za***isty, ładnie zbiera wodę, nie zostawia smug :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj coś czuje ze ja chyba sobie dam z tym spokój zeby nic nie zje...narazie kupie jakis dobry szampon i wosk no i rękawice CarPro:wink:

Panowie a ten ręcznik to serio taki dobry jest,jak na tym filmie czy ściema?

Tak ręczniczek za***isty, ładnie zbiera wodę, nie zostawia smug :P

Polecam w 100% te reczniki, koszt okolo 30zl ale zdecydowanie ułatwia wycieranie reszty wody po myciu z lakieru :) szczególnie jak ktos ma czarny lakier :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podłączyć do tematu ;-) Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o te sprawy. Do tej pory używałem kosmetyków samochodowych dostępnych ogólnie w sklepach samochodowych, centrach handlowych.

Jednak po tej zimie, a mam nadzieje że lada moment pójdzie ona w cholerę, chciałem odświeżyć nieco lakier.

Przed zimą jakiś "przyjaciel" porysował mi auto gwoździem bądź kluczem na całej długości od wlewu paliwa do przedniego błotnika. Auto będzie malowane na dniach, a później chciałem właśnie zadbać o lakier.

Stąd też do was pytania, bo chciałbym powoli kompletować akcesoria + chemię. Poproszę uprzejmie o napisanie mi co byłoby mi potrzebne do ręcznej polerki samochodu. Z uwzględnieniem tego, iż jestem laikiem będę to robił pierwszy raz ;-)

Co będę potrzebował z akcesorii (wiaderka mam :D:D:D), jaka gąbka, ręcznik jeden czy więcej ?

Jeśli chodzi o kosmetyki też bym poprosił o pełne nazwy produktów

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a glinka co daje i jaka kupic po tym czym zabezpieczyc zeby zostal fajny polysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusz32 - nie określiłeś ile masz pieniędzy na kosmetyki i akcesoria. Na ręczną korektę nie nastawiaj się bo nic nie zdziałasz na lakierze Audi i będą to wyrzucone pieniądze w błoto. Pozostaje Ci albo korekta lakieru maszynowa albo zainwestowanie w jakiś środek co przykryje rysy - AIO. Tutaj dobrym wyborem jest Autobrite Cherry Glaze z dystrybucji UK.

MagicBattle - Glinka pozwala Ci usunąć wszelkie zanieczyszczenia z lakieru, pozostałości, których nie usunąłeś myjąc pojazd. Do poślizgu używasz kropli szamponu z wodą. Dobrym wyborem jest glinka ValetPro lub BH. Kupując około 100g glinki wystarcza na 3-4 pojazdy, więc dzielisz ją na 20g i lecisz po samochodzie. Przed glinkowaniem należy usunąć smołę oraz zanieczyszczenia metaliczne. Do zabezpieczenia na lato polecam woski Dodo Juice lub Poorboy's World - coś z serii Natty's Blue/Red/White.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś odebrałem Fluffy Dryer 90x60,wiec już jakieś początki są :wink::wink:,nie długo rękawica CarPro[h=3][/h][h=1][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podłączyć do tematu ;-) Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o te sprawy. Do tej pory używałem kosmetyków samochodowych dostępnych ogólnie w sklepach samochodowych, centrach handlowych.

Jednak po tej zimie, a mam nadzieje że lada moment pójdzie ona w cholerę, chciałem odświeżyć nieco lakier.

Przed zimą jakiś "przyjaciel" porysował mi auto gwoździem bądź kluczem na całej długości od wlewu paliwa do przedniego błotnika. Auto będzie malowane na dniach, a później chciałem właśnie zadbać o lakier.

Stąd też do was pytania, bo chciałbym powoli kompletować akcesoria + chemię. Poproszę uprzejmie o napisanie mi co byłoby mi potrzebne do ręcznej polerki samochodu. Z uwzględnieniem tego, iż jestem laikiem będę to robił pierwszy raz ;-)

Co będę potrzebował z akcesorii (wiaderka mam :D:D:D), jaka gąbka, ręcznik jeden czy więcej ?

Jeśli chodzi o kosmetyki też bym poprosił o pełne nazwy produktów

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam

jak będziesz miał malowany cały bok to niech lakiernik wypoleruje cały samochód.

i tak będzie musiał wypolerować malowany bok + przód i tył żeby świeży lakier nie odstawał tak bardzo od starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to to polerowanie u lakiernika można o d*pę rozbić, ja chcę to zrobić dokładnie żeby efekt utrzymał się na dłuższy czas. Ktoś tu na forum pisał o różnicach między detailingiem, a polerką u lakiernika. Żaden lakiernik nie zrobi tego z taką dokładnością jak osoby które się tym zajmują (firmy), czy gdy ktoś robi sam dla siebie przy użyciu odpowiednich środków.

Więc podtrzymuje moje pytanie o zestaw akcesoriów + chemia na początek dla nowicjusza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogusz32 ja jako nowicjusz zgromadziłem glinkę ValetPro pastę g3 i wosk colinitte tylko nie wiem najpierw

1 umyć auto

2 użyć glinki

3 umyć auto

4 użyć g3

5 umyć auto

6 woskować,wcierać, polerować

7 zadowolenie z połysku??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosowaniu tych chemicznych środków nie mam super doświadczenia ale od siebie dodam ,że do czyszczenia (sprzątania) wnętrza

używam parownicy Karcher DE4002 -(akurat taką posiadam)

myję >>> wodą destylowaną >>>

- bardzo fajnie czyści się szyby ,bo po wytarciu nie ma smóg.

- łatwo wyczyścić trudno dostępne miejsca , poprzez wydmuch ciepłą parą ( mam reg. para+ woda lub sama para)

- można wyczyścić zamki drzwi (stosując oczywiście środek chem.) , potem nasmarować zawiasy na nowo.

- co ciekawe , super myje się fotele -skóra , a nawet kierownicę potem trzeba wycierać do suchości .

Można się zdziwić jak kierownice długo trzeba myć - 7.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o Auto Finesse Tripple ?

Dużo pozytywnych opini w internecie można znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to to polerowanie u lakiernika można o d*pę rozbić, ja chcę to zrobić dokładnie żeby efekt utrzymał się na dłuższy czas. Ktoś tu na forum pisał o różnicach między detailingiem, a polerką u lakiernika. Żaden lakiernik nie zrobi tego z taką dokładnością jak osoby które się tym zajmują (firmy), czy gdy ktoś robi sam dla siebie przy użyciu odpowiednich środków.

Więc podtrzymuje moje pytanie o zestaw akcesoriów + chemia na początek dla nowicjusza ;-)

jak malujesz w wujka staszka w stodole to może i tak. ja w rodzinie mam lakiernika i każde polerowanie robi systemem 3M, a nie jak niektórzy(jedna gruba tania pasta i potem same hologramy na lakierze).

lakiernik nie poczyści ci każdej szczelinki, nie położy odżywki i wosku, bo on nie jest od tego, ale lakier wypoleruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam:

2 wiadra, myjkę ciśnieniową - dobrą, i dwa czarne auta :wink:

Co muszę kupić jako świeżak, aby wreszcie lakier się błyszczał po umyciu?

Miękką szczotę na kiju i silikonowy ściągacz do wody, chcę zastąpić jakąś gąbką, rękawicą lub innymi specyfikami...

Może w pierwszym poście ustalicie i napiszecie coś naprawdę dobrego, do jakiejś sumy +- 300 zeta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również dołączam sie do tematu i jako swiezak prosilbym o ocene zestawu odswiezenia lakieru

1. Szampon-PRESTA SUDZZ CAR WASH

2. Rękawica- CAR PRO WOOL WASH MITT

3. Wosk-Collinite 476

4. Cleaner- SCHOLL S17 +

Czy paste scholl s17+ trzeba ja nakladac maszynowo czy nakladanie reczne da jakis efekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...