Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw dla świeżaka.


gelo_leczna

Rekomendowane odpowiedzi

Ta pasta ani nie jest wykończeniowa, ani dobrze usuwająca rysy, lepiej wziąć mocniejszą i finiszową. Musisz odtłuścić lakier po pastach przed woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. koledzy podpowiecie co jeszcze potrzebuje w swoim zestawie żeby w miarę wyprowadzić lakier, bo w tej chwili jest w średnim stanie. mój zestaw to meguiar's compound, dodo juice, rejex sealant, jakiś szampon też meguiar's oraz woski Poorboy's world natty's wax red, collinite 476. mam również dostęp do polerki Einhell BT-PO 1100E, która posiada regulację brotów w zakresie 1000 - 3000 obr/min, ale nigdy nie pracowałem polerką, nie wiem jakie pady kupić najlepiej i przy jakich obrotach polerować lakier aby go nie uszkodzić. dziękuje za odpowiedzi

Edytowane przez Kar El
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz pastę wykończeniową i miękką gąbkę do niej. Do megs UC twarda gąbką. Praca ok. 600-2000 obrotów - zwiększanie po rozprowadzeniu pasty. Potem potrzebujesz odtłuścic lakier z past przed woskiem, np. CarPro Eraser bardzo dobry i wydajny (nie odparowuje tak szybko jak większość tego typu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka pastę wykończeniową byś polecił? Ta polerka od 1000obr ma początek, czy to duży problem?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KochChemie Antihologram. Nie, ale trzeba dobrze rozprowadzić pasty po padzie i masce najpierw żeby nie bryzgały przy tej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ok. Dzięki. A w audi lakier jest dobry do polerowania? Bo miałem wcześniej Hondę accord i lakier tam był bardzo miękki i czytałem że bardzo łatwo można było go sobie popsuć.
 

Edytowane przez Kar El
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi lakier jest twardy i trzeba troszkę wiecej popracować niż przy takiej hondzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to dzięki wielkie. mam nadzieje ze jakoś mi to pójdzie i po polerce w moim wykonaniu auto nie będzie wyglądało gorzej jak przed.

te gąbki mogą być? http://allegro.pl/zestaw-3x-gabka-polerska-dysk-150-mm-m14-i6585924898.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbkami tylko 150mm nie wypolerujesz całego auta dobrze. Potrzebne też 80mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok to kupię dwa zestawy, ale warto się interesować tymi gąbkami wogole?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok to kupię dwa zestawy, ale warto się interesować tymi gąbkami z allegro wogole?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka





Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na pady 'booskipad' albo Royalpady ceny nie są wysokie a fanie się nimi wycina. Z Padam NAT'a tez fajnie mi się pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TOM3K napisał:

Popatrz sobie na pady 'booskipad' albo Royalpady ceny nie są wysokie a fanie się nimi wycina. Z Padam NAT'a tez fajnie mi się pracuje

Osobiście polecam Royal Pads'y, naprawdę dają radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki inny cleaner pod FK 1000 można zastosować zamiast Duragloss 652 bo nigdzie go nie ma...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

pany planuje troche pobawić się przy lakierze. I pytanie czy taka opcja ma sens?  No i oczywiscie czy kolejność się zgadza? :)  BO jestem totalnie zielony w tym temacie :)

1. Aktywna piana presta sudzz car wash / ValetPro Advanced Nueutral / ADBL

2. Jakiś szampon np adbl snowball

3. Clay Sponge od ADBL

4. Tenzi IPA alkohol izopropylowy 1L   do tego aplikator?

5. Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax Dark

6. Monster Shine Fluffy Dryer 90x60cm

7. Poorboy's World Ultra Mega Towel 40x40

8. Showcarshine aplikator gąbkowy uniwersalny


Bedzie Si?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zbieram sobie zestaw do lakieru niebieskiego,czy ktos moze powiedziec mi cos o moim zestawie,czy to wszystko mi wystarczy ?? 

mycie auta.png

Do tego dochodzi jeszcze 
K2 MASNER OPRYSKIWACZ CIŚNIENIOWY Z POMPKĄ  / IRON TERMINATOR / SHINY GARAGE APPLE DRESSING DO KOKPITU / WHEEL DUST BLOCKER /AUTHENTIC PREMIUM lub EXTREME GLOSS "THE KIWAMI" LIGHT 

Oczywiscie juz jestem zaopatrzony w sciereczki oraz akcesoria ktore pomoga mi w czyszczeniu auta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...