Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw dla świeżaka.


gelo_leczna

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm. To może na początek kup Menzerne 2500 i 4000, a z padów może żółty i niebieski z royal pads ew. coś z Urbana, Scholla lub 3M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co napisałęs miał bym kupić:

Talerz 64,90 : http://sklep.motogo.pl/pl/p/Flexipads-Talerz-mocujacy-125mm-z-rzepem-gwint-M14%2C-pianka-25mm-Soft/509

Gąbka żółta 20,40 : http://sklep.motogo.pl/pl/p/Royal-Pads-Royal-Medium-Pad-Polishing-135mm/1835

Gąbka niebieska 20,40 : http://sklep.motogo.pl/pl/p/Royal-Pads-Royal-Finish-Pad-Polishing-135mm/1845

Pasta 2500 39,90 : http://www.detailer.pl/sklep/-pasty-polerskie/188-menzerna-power-finish-pf-2500.html

Pasta 4000 42,90 : http://www.detailer.pl/sklep/-pasty-polerskie/144-menzerna-super-finish-sf-4000.html

Suma: 188,50zł + dwie przesyłki z dwóch portalów czyli ok 40zł = 228,50zł

Troszke duzo jak jak na dwie pasty i dwa pady.... Teraz pytanie czy te pasty nie są zbyt słabe ???? dadzą mi jakikolwiek efekt ???? Moze ktos zaproponuje cos innego ??

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wypowiedział kiedyś mądre słowa. Nie ważne jest to czym pracujesz, ale jak tym pracujesz.

Można się godzinami sprzeczać nad wyższością jednych past czy padów nad drugimi, ale nie o to tutaj chodzi. Biorąc Menzerne zapewniasz sobie przyzwoity start za niegłupie pieniądze, to samo tyczy się wspomnianych wcześniej padów.

Efekty? Dostaniesz stosując odpowiednią technikę polerowania.

Tutaj masz fajny zestaw: http://showcarshine.pl/1279-menzerna-set-3x250ml-sam-wybierasz.html w bardzo rozsądnej cenie i na tej stronie dostaniesz też pady. Jeśli masz status "oczekiwanie" zadzwoń do chłopaków to powiedzą Ci na kiedy mogą mieć i wtedy nie będziesz musiał bawić się w kilka wysyłek.

Jak chcesz zaoszczędzić to poszukaj napoczętych past z drugiej ręki, pady kupuj nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla początkujęcego z przystępnymi cenami, polecicie paste na drobne rysy? Mam UC meguiars, ale po niesprawdził się nie widać efektu rysy nadal są. Polecano mi ten preparat na usunięcie rys.

Doczytałem o glince i jej działaniu, prosze mi poradzić jaką zakupić? czy ona jest jedno razowego użytku czy te zabrudzenia z tej gliny da się..."zmyć" ?

Jaką szlifierkę polerską do pasty (którą polecice) i do woskowania kupić, i do niej jakie pady?

Dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję, abyście pomogli mi w doborze środków do odświeżenia i zabezpieczenia lakieru w Audi a6 c5 z 98r kod lakier to LZ5L ciemny granat. Auto ma trochę niewielkich rys na lakierze, kilka bardziej widocznych oraz trochę świrli takich okrągłych. Jeżeli uda mi się chociaż cześciowo je usunąć to będe zadowolony. Chciałbym to zrobić jak najmniejsyzm kosztem. Środki najlepiej w małych ilościach, żeby nie zalegały mi w piwnicy

Mycie wstępne:

Aktywna piana

Karcher

Mycie właściwe:

Szampon: Shiny Garage Orange

Smoła: Posiadam Decabit, którym do tej pory czyściłem

Osady metaliczne: Tenzi Prix

Glinka: VALETpro YELLOW CLAY BAR 100G

Ręcznik: Fluffy

Rękawica do mycia

Mikrofibry

Pędzelki

Koła, Szyby, Chromy:

Tutaj raczej posiadam środki jakich wcześniej używałem i myślę, że mi wystarczą, by nie wydawać kasy.

chromy pasta z k2

opony compan na bazie silikonu

felgi mam kilka z marketu + tenzi prix

szyby też środki stosowane wcześniej

Środek:

Skóra: Zestaw Colourlock Strong

Plastiki:NIELSEN FINESSE

Odnowa lakieru korekta:

Mozerna?? Chciałbym usunąć cześćiowo te rysy nie chciałbym za mocno zedrzeć lakieru.

Cleaner MAINZ Pristine

żółty pad

Wosk:

Coli 476s ? DODO JUICE ? a może coś innego.

Pozostałe

polerka

Fluffy

mikrofibry

wiadra

mikrofibry

pędzelki

Co byście zmienili może tańsze, lepsze lub zamienili. Dzięki za wskzówk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem ze temat wałkowany przez tysiace postow (przeczyalem je). Ale pytanie a moze nawet prośba> Czy mialby ktos chwile czasu zeby mi wypisac co potrzebuje do ogarniecia Czrnego lakieru ? Zawsze myte Myjka i piana aktywna Dlatego prosibym o wypisanie co bym potrzebowal! DOkladnie co. Jakie specyfiki akcesoria itp Dzieki Kwota do 250 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych czterech produktów zawartych w opakowaniu, można przyczepić się tylko co szamponu który potrafi zjadać wosk.

Reszta produktów jak na początek jest jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od niedawna posiadam A4 w cabrio i chcę jak najlepiej zadbać o jej dach. :)

Jakie środki, jakich firm i jakie sposoby polecacie do czyszczenia i konserwacji owego materiałowego dachu w cabrio?

Nie znalazłem podobnego tematu na forum, więc każda wypowiedź i informacja będzie przydatna dla potomnych. ^_^

Edytowane przez -Mistrzu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Możecie mi doradzić ,mam kilka pytań dotyczących detailingu.Lakier Lava grey .

-Czy zamiast aktywnej piany można stosować normalny szampon np :Adbl czy lepiej dokupić aktywna piane ?

-Glinka ,myślę na kupnem ValetPRO yellow nada się ?

-Cleaner i wosk ,z tego co czytałem to polecacie zymol ,ale czy to ma sens na początek kupować takie drogie produkty jak się niema doświadczenia ?

Zdam się na wasze doświadczenie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeśli masz pianownicę ręczną, lub PA do myjki ciśnieniowej wtedy tak - lepiej kupić aktywną pianę

- mi osobiście VP "nie leży", ta glinka jest dość popularna

- jeśli cenisz sobie jakość to tak. Każdy może kupić produkty np K2 w markecie i smarować. Zymol to już wyższa półka do której warto dopłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast VP to która mi polecisz ?

Wiem , tylko tyle kasy za 250 ml wosku .Nie chce po prostu tego mieć na 2 razy smarowania .Nigdy nie robiłem tak drogim woskiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie prędko go nie zużyjesz - o ile będziesz aplikował zgodnie z zaleceniem

Osobiście bardzo odpowiada mi glinka Bilt Hamber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z VP tylko Advanced to konkurencja dla Magifoam, neutral jest słaba w kwestii domywania. Warto się zastanowić nad Unique Zeus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...