Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw dla świeżaka.


gelo_leczna

Rekomendowane odpowiedzi

Imo bezcelowe jest kładzenie Zymola HD na lakier bez przeprowadzonej korekty, to tak jakby mieć Mercedesa za 500 tys. zł i kupować chińskie felgi do niego..

Zymola HD można nakładać bawełnianym aplikatorem i poleruje się mikrofibrą, można też polerką DA, w obu przypadkach należy robić to w ten sposób:

1. Nakładamy cleaner Zymola na pierwszy element,

2. Nakładamy cleaner Zymola na drugi element,

3. Polerujemy cleaner Zymola na pierwszym elemencie,

4. Nakładamy cleaner Zymola na trzeci element,

5. Polerujemy cleaner Zymola na drugim elemencie, i tak dalej, zawsze żeby być o jeden element do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jaki jest konkretny plan ;p zabezpieczenia i nadania blasku lakierowi ;d ? mycie bezdotykowe , reczne na 2 wiadra , wysuszenie , glinka , cleaner , wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed glinkowaniem dorzuć usunięcie smoły i opiłków metalicznych, a po glinkowaniu ponowne umycie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zymol jest dobry dla dużej ilości wosków ale i trudniejszy w pracy niż dodo, które jest łatwiejsze w pracy i tańsze, też jest uniwersalny i gdyby był to mój pierwszy cleaner, to wziąłbym dodo, a w zymola inwestował w momencie kupna Zymola Carbona/Glasura/Titaniuma. Twoja decyzja co weźmiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktory jeszcze dodo ;p ? lime prime czy lime prime lite ? i jaki srodek do usuwania smoly itp ;p o ktorym pisales ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smołę możesz usunąć benzynę ekstracyjną, ale od siebie polecam MAC PRICKBORTA - jest skuteczniejszy i należy go stosować na suchy lakier. Różnica między dodo juice lime prime, a dodo juice lime prime lite jest taka że ten pierwszy jest delikatnie ścierny, przez co usunie jakieś mniejsze ryski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że przygotowaliśmy samochód do woskowania wg w/w/ zaleceń

i

stosując cleaner - powinno się go nanosić kilka razy ?

stosując przy tym po kolei każdą z kolorowych gąbek polerskich ? (czarna ,niebieska,żółta)

Producent: 3M

lub takie

Mini gąbki polerskie Boll 80mm

a do ręcznego nakładania wosku wystarczy tylko np ta gąbka

Aplikator do wosku Auto Finesse Wax Mate Applicator

czy do np.czarnego lakieru - zastosować cleaner do barwy czarnej ?

3M Perfect-it III Mleczko Polerskie Ultrafina na hologramy

a potem zastosowac ten wosk

Blackfire Midnight Sun Ivory Carnauba Wax 219 ml

Po nałożeniu wosku , warto jeszcze nałożyc powłokę kwarcową ? np .

Car Pro Cquartz Kit 30ml powłoka kwarcowa

czy ewent rysy i uszkodzenia na lakierze po nałożeniu wosku , można jeszcze zniwelować ?

czy lepiej dokonać reperacji lakieru( rysa ) przed woskowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, cleaner nakładasz raz i służy do oczyszczenia lakieru, to coś w rodzaju podkładu pod wosk, pozwala na dłuższe utrzymanie go na lakierze i wyciąga dodatkowy efekt 'wow' Cleaner nakładasz bawełnianym aplikatorem (takim białym). Te gąbki co podałeś, służą do korekty lakieru, które wykonuje się przed nałożeniem cleanera i wosku. Jeśli chcesz nakładać cleaner maszynowo - używasz padu finishowego. Podany przez Ciebie aplikator do wosku jest ok, nie używałem ale jest chwalony za fajny uchwyt, ja osobiście wolę słoneczkowe aplikatory Megsa lub WWL. Podane przez Ciebie mleczko polerskie 3m ultrafina nie jest cleanerem, a pastą wykańczającą po jakiejś mocniejszej. Co do wosku, nie używalem ale ładnie wyciąga głębię z żywych i czarnych kolorów z połączeniem cleanerem Blackfire - jest ceniony za granicą, w Polsce jakiegoś szału nie zrobił wielkiego. Powłokę kwarcową nakłada się na odtłuszczony lakier, bez żadnych cleanerów, odżywek, wosków.

czy ewent rysy i uszkodzenia na lakierze po nałożeniu wosku , można jeszcze zniwelować ?

czy lepiej dokonać reperacji lakieru( rysa ) przed woskowaniem ?

Po nałożeniu wosku nie usuniesz rys, chcąc usunąć rysy usuniesz również wosk. Wosk to taka wisienka na torcie.

Uważam że chcesz zainwestować dużo pieniędzy w produkty, gdzie nie masz żadnej wiedzy jak ich używać, a np. do położenia powłoki kwarcowej jest potrzebne trochę wiedzy, jak aplikować, w jakiej temperaturze, jak lakier powinien być przygotowany. Nie czepiam się tego ile masz pieniędzy do wydania ale nie będziesz zadowolony z efektów. Zainwestuj w coś łatwego w pracy, tańszego żeby nie było później, 'zainwestowałem 2k w kosmetyki, a auto nie różni się od tego umytego na myjni'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam żółtą glinke paste g3 wosk colinitte i kolor auta czarna perła jaki kliner będzie do takiego lakieru najlepszy aby było dobrze??czy na zastosowanie cleaneru nie liczy sie kolor lakieru???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, ale warto poczytać o cleanerach bo nie wszystkie się lubią z danym woskiem :) Akurat cleaner Dodo Juice lubi się z Colli i jest ok. Co do pasty polerskiej - poczytaj o korekcie dwuetapowej lub trzyetapowej, bo jedną pastą niewiele zdziałasz, będzie brakować fajnego wykończenia lub nie usuniesz głębszych rys. Osobiście lubię pasty Menzerny np. FG 500 + wykończenie pastą 3000 lub 4000. Jeśli chcesz osiągnąć efekt 'wet looku' - zainteresuj się Poorboy's World Black Hole - to taka odżywka :) Oczywiście kładąc odżywkę osłabiasz żywotność wosku, ale coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cpt.... myślę że ostatecznie zlęcę ci przygotowanie tzw pakietu startowego na wiosnę dla mnie z wytycznymi a zarazem instr. co i jak .

Fakt że się nie oriętuję zanadto w tych nowościach i dlatego pytam , ale napewno nie kupię coś bezsesnu.

dzięki za odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym zastosował glinke paste g3 cleaner dodo juice ścierny idla wygładzenia rysek po g3 i na koniec wosk coline to powinien być dobry efekt???zastanawiam sie nad cleanerem Zymol HD Cleanse i nie wiem czy lepszy będzie dodo czy zymol???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź lepiej Dodo... wybacza błędy i jest dobrym cleanerem. Mimo, że mam jeszcze w swoim arsenale 4-5 cleanerów to na pewno jego się nie pozbędę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym zastosował glinke paste g3 cleaner dodo juice ścierny idla wygładzenia rysek po g3 i na koniec wosk coline to powinien być dobry efekt???zastanawiam sie nad cleanerem Zymol HD Cleanse i nie wiem czy lepszy będzie dodo czy zymol???

Jeżeli użyjesz farecli g3 mocno ściernej, to cleanerem dodo nie wykończysz bo jego siła tnąca będzie zbyt słaba. Potrzebna jest pasta średnia i/lub wykańczająca przed cleanerem. Dla nowicjusza dj będzie lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok cleanera nakłada sie i wciera czarnym padem?? nie ma problemu jeżeli zaraz po clinerze dodo nałożę wosk?? w końcu cleaner odtłuszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cpt...... Ja to bym najchętniej do ciebie podjechał (mam blisko) jak się ociepli i byś mi wykonał jakiś profesjonal make up na lakier.

Zrobimy z tego foto-relację z opisem i końcowym efektem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok cleanera nakłada sie i wciera czarnym padem?? nie ma problemu jeżeli zaraz po clinerze dodo nałożę wosk?? w końcu cleaner odtłuszcza

Tak, maszynowo na czarnym (finishowym) padzie. Możesz od razu wycierać po nałożeniu i kłaść wosk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: chciałbym odświeżyć trochę lakier mojego auta. Kolor to ciemny zielony metalik (British Racing Green), jest już trochę zmęczony po zimie. Do tej pory myłem samochód szamponem Autoland z woskiem pszczelim. Po przeczytaniu tego tematu oraz paru innych przygotowałem sobie na początek taki zestaw:

- Szampon: Meguiars Gold Class Car Wash

- odżywka: Poorboy's World Black Hole Show Glaze

- rękawica: Microfiber Wash Mitt

- glinka: ValeyPRO Yellow Clay Bar

- cleaner: DODO Juice Supernatural Micro Prime Cleaner

- wosk: DODO Juice Rain Forest Rub

- aplikator: Monster Shine aplikator tri color polishing/finishing

Jest zestaw budżetowy i wszystkiego nie kupię niestety na raz, prosiłbym o doradzenie o trafność wyboru i w razie czego doradzenie też niskobudżetowych produktów.

Prosiłbym także o doradzenie w sprawie pasty polerskiej, aby móc usunąć rysy z lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...