Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw dla świeżaka.


gelo_leczna

Rekomendowane odpowiedzi

oj coś czuje ze ja chyba sobie dam z tym spokój zeby nic nie zje...narazie kupie jakis dobry szampon i wosk no i rękawice CarPro:wink:

Panowie a ten ręcznik to serio taki dobry jest,jak na tym filmie czy ściema?

Tak ręczniczek za***isty, ładnie zbiera wodę, nie zostawia smug :P

Polecam w 100% te reczniki, koszt okolo 30zl ale zdecydowanie ułatwia wycieranie reszty wody po myciu z lakieru :) szczególnie jak ktos ma czarny lakier :decayed:

a gdzie go można dostać super sprawa :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: chciałbym odświeżyć trochę lakier mojego auta. Kolor to ciemny zielony metalik (British Racing Green), jest już trochę zmęczony po zimie. Do tej pory myłem samochód szamponem Autoland z woskiem pszczelim. Po przeczytaniu tego tematu oraz paru innych przygotowałem sobie na początek taki zestaw:

- Szampon: Meguiars Gold Class Car Wash

- odżywka: Poorboy's World Black Hole Show Glaze

- rękawica: Microfiber Wash Mitt

- glinka: ValeyPRO Yellow Clay Bar

- cleaner: DODO Juice Supernatural Micro Prime Cleaner

- wosk: DODO Juice Rain Forest Rub

- aplikator: Monster Shine aplikator tri color polishing/finishing

Jest zestaw budżetowy i wszystkiego nie kupię niestety na raz, prosiłbym o doradzenie o trafność wyboru i w razie czego doradzenie też niskobudżetowych produktów.

Prosiłbym także o doradzenie w sprawie pasty polerskiej, aby móc usunąć rysy z lakieru.

Pastę polerską odpuść, ręcznie nic nie zrobisz na lakierze Audi. Reszta kosmetyków bez zastrzeżeń. Jak budżetowo to dorzuć jeszcze benzynę ekstracyjną do usuwania smoły, jak trochę wygodniej i szybciej to MAC Prickbort :) Co szamponu, jest ok ale lepszym wyborem będzie Duragloss 921 - bardziej ekonomiczny, poza tym pojawiły się opinie że Gold Class lubi zmywać woski, ale ile w tym prawdy, tego nie wiem. Dorzuć do cleanera aplikator, do wosku DJ przyda CI się słoneczkowy bo testery są małe i nie wygodnie będzie Ci się tricolorem nakładać. Ręcznik do osuszania - owy Fluffy Dryer też Ci się bardzo przyda :)

Co do ręcznika do osuszania - dostępny w każdym sklepie z tymi 'lepszymi kosmetykami samochodowymi'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up, Mam polerkę, dlatego zdałaby się jakaś pasta, chyba, że rzeczywiście, szkoda kasy na razie na pastę.

A ten Duragloss 921 nadaje się do dokładnego mycia całego auta, czy raczej służy on do wytarcia auta z kurzu już nawoskowanego auta?

Wielkie dzięki na pomoc:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cptolgierd, nie 921 tylko 931:P ja też szampon bym zmienił, używałem dość długo Gold Class i wydaje mi się, że niekoniecznie zmywał, ale osłabiał na bank woski z dodo. przywiązałem się ostatnio do dodo born tu be mild i sour power. dużo wydajniejsze niż megs:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaaa, pomyliło mi się z quick detailerem, który jest również bajeczny, mając na myśli szampon Duraglossa chodziło mi o 901 :)

Osobiście mam 2 szampony DJ - Sour Power 1L, wygrany w konkursie DetailingWorld oraz BTBM, tym pierwszym jakoś wygodniej mi się myje, mocniejszy zapach, różnicy w poślizgu nie zauważyłem, ale jeśli chodzi o walory zapachowe i poślizg to zdecydowanie numerem jeden pozostanie u mnie Duragloss 901, jak tylko skończą się obydwa szampony, zamawiam galona 901, czyli 902 albo 903 z tego co pamiętam :)

Marcenao - jeżeli masz polerkę, wiesz już jak się ją obsługuje, to zainteresuj się pastami Menzerna - do korekty wystarczą dwie, np. 400 i 3000 lub Scholla, tutaj Ci doradzi Vario jakie dokładnie pasty wybrać, ja nie miałem okazji jeszcze spróbować, ale skoro twierdzi że są lepsze od Menzerny to pewnie jest to uzasadnione również odpowiednią ceną :) Warto zainwestować też w dobre pady, co by nie denerwować się i mieć wygodę podczas korekty lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rady :hi: w przyszłym tygodniu zaczynam zamawianie i mam nadzieję, że jak skończy się zima, będę mógł porządnie się wziąć za lakier :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o takim zestawie ? dodam że z detalingiem nie miałem jeszcze nic wspólnego i to są moje początki.

Mycie:

Prickbort - usówanie smoły, kleju

Car Pro Iron X Remover - usuwanie zanieczyszczeń metalicznych.

ValetPRO Yellow Poly Clay Bar 100g - Glinka

Shiny Garage Orange Car Shampoo - Szampon

Nielsen Cyclone APC - APC

Car Pro Iron X Snow Soap - Aktywna Piana

Akcesoria:

CarPro Cquartz - Rękawica

Monster Shine Fluffy Dryer 90/60cm - Ręcznik

Schuller - Zestaw Pędzelków

Mothers Fender Well Brush - Szczotka do mycia nadkoli

MOTHERS Brake Dust Brush - Szczotka do mycia felg

Valetpro Foam Detaling Brushes 5-Pack - Do czyszczenia zakamarków

Wiadro Castorama 2szt - Wiaderka

Opony/Felgi:

Maguiars Endurance High Gloss - Żel do opon

Tenzi En-Jee - Płyn do mycia felg

Szyby:

Duragloss Glass Cleaner - Płyn do mycia szyb

Plastiki zewnętrzne:

303 Aerospace Protectant - Do plastików

Plastiki wewnętrzne:

Auto Finesse Revive - Odżywka do plastiku

lub

PW Natural Look - Do Plastiku

Reflektory:

Meguiar's Headlight Protectant - Zabezpieczenie reflektorów

Tapicerka Skórzana/Alcantara:

Tutaj myślałem nad zakupem Gliptone Tylko nie wiem czy GT12/GT11 czy GT15/Gt11 ?

Zależy mi tutaj na efekcie matowym oraz żeby skóra nie była śliska.

Cleaner/Wosk naturalny:

Dodo Juice Lime Prime - Cleaner

lub

Chemical Guys Wet Mirror-Finish Ultra Slick - Cleaner

Poorboy's World Natty's Blue Wax - Wosk Naturalny

Pytania:

Wosk do felg - jakiś tani dobry ?

Czy po umyciu szyb zabezpieczacie je jakoś ?

Czy używacie czegoś specjalnego do zabezpieczenia/mycia reflektorów xenonowych ?

Czy macie jakiś dobry specyfik do wewnątrz kokpit plastiki który będzie matowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Car Pro Iron X Snow Soap - Aktywna Piana

Zmień na Valet Pro lub Magifoam.

CarPro Cquartz - Rękawica

Chyba chodziło o rękawicę Car Pro Wool Washmitt, bo Cquartz to powłoka kwarcowa.

Schuller - Zestaw Pędzelków
Jak drogie to odpuść, w każdym sklepie lakierniczym dostaniesz od 3 do 5 zł różnie wielkości.
PW Natural Look - Do Plastiku

PB Natural Look - dobry wybór i bardzo ekonomiczny, zrobiłem już kilkadziesiąt samochodów i mam połowę z butelki 473 ml

Meguiar's Headlight Protectant - Zabezpieczenie reflektorów

Strata kasy, lepiej zabezpieczyć je jakimś FK 1000p - są testery za 20 zł.

Cleaner/Wosk naturalny:

Dodo Juice Lime Prime - Cleaner

lub

Chemical Guys Wet Mirror-Finish Ultra Slick - Cleaner

Poorboy's World Natty's Blue Wax - Wosk Naturalny

DJ Lime Prime + Natty's Blue/Red dobrym wyborem będzie na lato.

Pomyśl także nad Quick detailerem - co prawda jest sonaxowy, ale w lato będzie dużo kurzu przyciągał więc zainteresuj się Dodo Juice Red Mist lub Chemical Guys Pro Detailer.

Pytania:

Wosk do felg - jakiś tani dobry ?

Czy po umyciu szyb zabezpieczacie je jakoś ?

Czy używacie czegoś specjalnego do zabezpieczenia/mycia reflektorów xenonowych ?

Czy macie jakiś dobry specyfik do wewnątrz kokpit plastiki który będzie matowy?

Tester FK 1000p w zupełności wystarczy na felgi, również na końcówki tłumików, ponieważ wytrzymuje wysokie temperatury. Jeśli chcesz czegoś dedykowanego, ale cenowo 2-3 droższego od FK to CG Wheel Guard lub PB Wheel Sealant.

Po umyciu szyb możesz je zabezpieczyć niewidzialną wycieraczną np. RainX.

Ja zabezpieczam reflektory, końcówki tłumików i felgi owym FK 1000p.

Kokpit matowy? Owy PB Natural Look jest o tyle fajnym produktem że daje 2 wykończenia, po nałożeniu lekko świecący/satyna, a jak dodatkowo przetrzesz mikrofibrą to robi się matowy :)

Zainwestuj także w grit guarda do wiaderka, co by odseparować brud, koszt około 20 zł, dobrą mikrofibrę do polerowania wosku, chociaż tutaj wystarczy nawet mikrofibra Eurow oraz ręcznik do osuszania - Fluffy Dryer. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grit Guard zapomniałem o tym co do ręcznika jest wpisany w akcesoriach wyżej :) Co do Twoich rad wszystko zrozumiałem :) i wielkie dzięki za odpowiedź :) Męczy mnie jeszcze jedna rzecz nie wiem jakie pady (tak to się chyba nazywa) zastosować do nakładania tych specyfików wszystkich. Tzn wosku cleanera i tych do plastików na zew i wew.

Jeszcze chciałbym żebyś jakieś argumenty napisał czemu zmienić Car Pro Iron X Snow Soap

PS z rękawicą masz racje pomyliłem się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk - aplikator gąbkowy, tzw. słoneczko - wydaje mi się że z Meguiars'a będziesz zadowolony - warto mieć dodatkowe dwie sztuki na zapas, jeśli jeden aplikator upadnie Ci na ziemię, nie nadaje się on już do pracy i konieczne jest go wypranie.

Cleaner - maszynowo może być nakładany i wtedy pad finishowy, jeżeli ręcznie to może być gąbkowy, ale widziałem że dużo osób nakłada go bawełnianym.

Plastiki wewnętrzne - PB Natural Look - aplikator bawełniany.

Plastiki zewnętrzne - tutaj zależy od konsystencji, ale najczęściej jest to aplikator gąbkowy

Dressing na opony - Jak nakładasz Endurance to aplikator gąbkowy

Wosk na felgi, końcówki tłumików i lampy - aplikator gąbkowy.

Jeszcze chciałbym żebyś jakieś argumenty napisał czemu zmienić Car Pro Iron X Snow Soap

Wydaje mi się że nie jestem za nim, ponieważ nie przemawia za nim cena w stosunku do ilości, zresztą po co używać go, skoro masz normalnego IronX'a. A do mycia, po nałożeniu wosku średnio będzie się nadawał, mimo neutralnego PH na pewno będzie ruszał wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie, są oczywiście tańsze np. Monster Shine ale jakościowo odbiegają od tych Meguiarsowych, pakowane po dwie sztuki chyba taniej wychodzą o 1 zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś byłby chętny na zakup któregoś z tych kosmetyków na pół :> ?

Mycie:

Prickbort - usówanie smoły, kleju 33zł 1l

Car Pro Iron X Remover - usuwanie zanieczyszczeń metalicznych. 70zł 500ml

ValetPRO Yellow Poly Clay Bar 100g - Glinka 33zł

Shiny Garage Orange Car Shampoo - Szampon 50zł/5l 13zł/1l

Nielsen Cyclone APC - APC 15zł/500ml 27zł/1l

ValetPRO pH Neutral Snow Foam - Piana Aktywna 89zł/5l 40zł/1l

Opony/Felgi:

Maguiars Endurance High Gloss - Żel do opon 50zł/500ml

Tenzi En-Jee - Płyn do mycia felg 15zł/1l

FINISH KARE 1000P High-Temp Paste Wax - Zabezpieczenie 20zł/59ml

Szyby:

Duragloss Glass Cleaner - Płyn do mycia szyb 40zł/650ml

Rainx - Antyfog niewidzialna wycieraczka 20zł/200ml

Plastiki zewnętrzne:

303 Aerospace Protectant - Do plastików 28zł/237ml

Plastiki wewnętrzne:

PW Natural Look - Do Plastiku 50zł/500ml

Tapicerka Skórzana/Alcantara:

Tutaj myślałem nad zakupem Gliptone Tylko nie wiem czy GT12/GT11 czy GT15/Gt11 ?

Zależy mi tutaj na efekcie matowym oraz żeby skóra nie była śliska.

Cleaner/Wosk naturalny:

Dodo Juice Lime Prime - Cleaner 70zł/250ml

Poorboy's World Natty's Blue Wax - Wosk Naturalny 70zł/227g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy na pol szczegolnie z punktu MYCIE to sredni pomysl, (moze poza piana w opakowaniu 5l) zrozumiesz jak zaczniesz uzywac.

Pad gabkowy tzw sloneczko Megsa oczywiscie jeden do wosku, drugi do opon, trzeci do plastikow itd

Do cleanera zdecydowanie pad bawelniany, w przeciwienstwie do wosku cleaner naklada sie lekko polerujac z uzyciem sily, az do wypracowania produktu.

Pad do wosku/cleanera, ktory upadnie, jest do wyrzucenia. Nie wyobrazam sobie ryzykowania porysowania auta za 7zeta:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamawiałem taki zestaw ze sklepu: waXclusive auto detailing shop - waXclusive auto detailing shop

2x Meguiars Soft Foam Applicator Pad (2 sztuki)

1x Fluffy Dryer 90x60cm

1x ValetPRO Yellow Poly Clay 100g

1x Poorboy's World Natural Look Dressing 946ml

1x Poorboy's World Natty's Paste Wax Red 227g

3x RaceGlaze Applicator pad - biały, wełniany

1x Dodo Juice Lime prime pre-wax cleanser 250ml

całość ok 320 zł z przesyłką

Na początek chyba wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac, ze posiadasz szampon i jakas rekawice to tak. Troche sie napracujesz glinka bez wczesniejszego odsmalania. Niezly wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon i rękawice posiadam Meguiars zakup jeszcze z tamtego roku

A co byś polecił do odsmalania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon i rękawice posiadam Meguiars zakup jeszcze z tamtego roku

A co byś polecił do odsmalania ?

Tar&Glue Remover ValetPro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stricte odsmalania SNB Sanego Sanesolv Extra, ale nie rezygnujac z VP T&G Remover - to taki duet, ktory warto miec. Jak dorzucisz do tego IronX masz pelen zestaw do glebokiej dekontaminacji. Wiem, ze ciezko sie przekonac osobie, ktora nigdy wczesniej tak nie czyscila auta, bo same srodki to bedzie 130zeta do tej claej "dekontaminacji" - wtf? i to bez glinki, ale jak raz zrobisz to, przejedziesz reka po lakierze i zobaczysz jak auto wyglada - bedziesz zadawal sobie jedno pytanie - dlaczego dopiero teraz a nie wczesniej. Przekonasz sie ile "syfu" do tej pory nie zmyles z auta i nagle jaki kolor, jaka glebia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Vp T&G to nieporozumienie.

W ogole mi nie przypadl do gustu ten srodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...