Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieprzyjemny zapach


sltcz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem...

W zeszłym roku przeprowadzalem odgrzybianie i napełniania klimatyzacji wraz z wymianą filtra. Niestety po tych czynnościach pojawił się strasznie nieprzyjemny zapach. Coś jakby bezdomny zamieszkał w moim samochodzie... Pojechałem do warsztatu w którym robiono mi klime po czym panowie ponownie ozonowali cały układ tyle że silniejsza dawka. Po odbiorze samochodu przez kilka dni z klimy czuć było zapach ozonowania. Po około tygodniu trafił się deszczowy, wilgotny dzień... Smród bezdomnego wrócił... Po lecie nieprzyjemne zapachy ustaly... Niestety w tym roku wszystko zaczęło się ponownie...

Co zauważyłem:

Śmierdzi z wentylacji przy WYLACZONEJ klimatyzacji.

Śmierdzi głównie w dni deszczowe.

Jeżdżę cały czas na kłamie by uniknąć smrodu.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz filtr kabinowy. Może brudny, zwróć uwagę czy jest rynienka w poprzek filtra. Tu popatrz jak to wygląda: http://audi.pacula.eu/category/a4-b5-avant/klimatyzacja-a4-b5-avant/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w weekend się wypowiedzi to zabieram się za sprawdzanie i wymianę.

Mam jeszcze problem z cieknącą woda w upalne dni z klimatyzacji w okolicach schowka pasażera. Czy to normalne czy zapchane jakieś kanaliki odprowadzajace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego samo ozonowanie nie pomoże na brzydki zapach. Jest coś takiego jak odgrzybianie co u Ciebie na pewno trzeba zrobić. W drastycznych przypadkach trzeba wręcz zdemontować i wymyć w środku kanały nadmuchowe bo właśnie tam grzyb lubi siedzieć. Najszybszym sposobem pozbycia się smrodu (chociaż na jakiś czas) jest zakupienie na stacji benzynowej lub tak jak ja w BRICO odświeżacza do klimy. Jest to mały pojemnik w aerozolu który naprawdę działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...