Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pokrowiec na samochód


sQbaniutki

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat z myślą o opiniach na temat tego przedmiotu.Chodzi o to czy to zdaje egzamin i proszę o opinie.Nie długo wyjeżdżam na dłużej z domu i chciałbym zabezpieczyć swoje Audi w miarę możliwości przed słońcem,deszczem itp.Nie mam garażu a samochód zostawiam na strzeżonym parkingu.

Link:http://allegro.pl/pokrowiec-plandeka-audi-a4-b6-avant-kombi-01-04-i5815435943.html

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrowiec który przedstawiłeś może co najwyżej uchronić auto przed kurzem w dodatku pod zadaszeniem...

Jeżeli auto ma stać dłużej na powietrzu przy naszych coraz częstszych anomaliach pogodowych to go odradzam bo to szajs z byle jakiego i cieńkiego materiału.

Ja sam miałem ten z linku poniżej i mogę śmiało powiedzieć że jest naprawdę solidny.

http://allegro.pl/pokrowiec-na-samochod-przeciwgradowy-antygradowy-i6088541798.html

Na tanim pokrowcu zaoszczędzisz parę złotych ale nie mając auto-casco potem może się okazać że stracisz raz tyle jak dowali np. gradobicie...

Może w okolicy poszukaj jakiegoś miejsca pod zadaszeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten pokrowiec http://www.kegel24.pl/audi-audi-a5-coupe-c-1_630_727_2376.htmli jestem zadowolony, mają duży wybór do różnych autek, a4 oczywiście też jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem coś podobnego co podesłał Bristol, jak dla mnie kaaaszana

teraz mam kegel'a i jak narazie jestem zadowolony , ale zobaczymy jak to będzie przy "zimie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem pokrowiec za 50 zl i tak jak kolega pisal jest to fajny patent do parkingu podziemnego w bloku , auto sie nie kurzy ,

wada taka ze wzbudza ciekawosc - " a co tam takiego sasiad schowal" . Dobry pokrowiec by postawic auto na zewnatrz to okolice 400 zl , najlepiej dedykowane pod auto. Nie wiem czy przypadkiem w ASO nie ma pokrowcow pod model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumuję to, co wyczytałem w/s pokrowców do kombi (bo próbuję podjąć decyzję sam, a pokrowiec tam gdzie mieszkam jest cholernie potrzebny jeśli lubisz mieć lśniące auto). Poszukuję pokrowca, którego mogę używać w "pół otwartym" garażu, gdzie nie będzie wilgoci a jedynie kurz. I to przed tym kurzem chciałbym się zabezpieczyć...

- OEM (indoor-only) - #8K9061205 dedykowany do A4 kombi / Allroad etc - ceny od 235 euro (ale to chyba stare dane) do ponad $470 wg. katalogu audiusa.com  -> pytanie czy taki pokrowiec ma sens w zakurzonych warunkach - wystawić taki śliczny materiał na działanie piasku pustyni i po tygodniu będzie cały biały... Myć to za każdym razem kiedy się zdejmuje z samochodu się nie będzie dało, bo nie ma powłoki nieprzemakalnej...

- wspomniane przez @lukaszr w wątku Pokrowiec na samochód z logo audi autopyjama to fajna laternatywa, ale z tego co widzę nie jest dopasowany, tylko się go naciąga (ceny zaczynamy od 277 euro).  Do tego te same problemy co powyższy. Wersja outdoor kosztuje tyle, że szkoda gadać...

- pokrowiec z kegel24 to fajna alternatywa, ale nie ma dziur na "uszy", więc będzie luźny na bokach (kurz, telepanie na wietrze). Chyba że się mylę?

- allegro - ryzykuję niskiej jakości produkt niedopasowany do auta, który będzie się "telepał" na wietrze robiąc więcej szkód niż dobrego (kurz + wiatr + brudny materiał = zadrapania)

Pytanie - czy ktoś może sprawdzić ten numer OEM czy faktycznie jest to do wersji kombi? Bo na Amazonie sprzedają to samo jako pokrowiec do sedana...

Czy ktoś może coś polecić dopasowanego do kształtu auta z możliwością mycia tego? (kiedyś miałem taki - dopasowany do auta, myłem zawsze przed zdjęciem i składałem do "środka", żeby wewnętrzna warstwa była zawsze czysta i to miało sens...).

 

 

Edytowane przez was002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie kupno takiego pokrowca na allegro wiąże się głównie z tym iż ryzykujemy niską jakość i niedopasowanie pokrowca na rzecz niższej ceny. Moim zdaniem warto dopłacić a wybrać oryginalny i dopasowany pokrowiec, którego nie zwieje Ci wiatr przy pierwszej lepszej okazji. Tak generalnie to jaki budżet posiadasz na ten cel? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Alko-maty napisał:

W zasadzie kupno takiego pokrowca na allegro wiąże się głównie z tym iż ryzykujemy niską jakość i niedopasowanie pokrowca na rzecz niższej ceny. Moim zdaniem warto dopłacić a wybrać oryginalny i dopasowany pokrowiec, którego nie zwieje Ci wiatr przy pierwszej lepszej okazji. Tak generalnie to jaki budżet posiadasz na ten cel? 

1k PLN - ori AUDI kosztuje dwa razy tyle, ale jest do zastosowań "indoor" only, więc fajna sprawa jak auto stoi w garażu podziemnym, a nie "pod wiatą"... (mam garaż otwarty z jednej strony bez drzwi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się dowiedzieć czy przy takim pokrowcu z allegro lakier będzie miał jak oddychać... Ciężko jest coś znaleźć ciekawego sam się rozglądałem dla siebie dopóki nie znajdę garażu, ale odpuściłem temat bo patrząc jak te wszystkie pokrowce są wykonane (np. w ATU w niemczech pokrowiec kosztuje 400€ a materiał to śmiech na sali cięki jak woreczek foliowy a szorstki jak nie wiem ) wole umyć sobie auto z jakiegoś syfu na bezdotyku niż miec porysowany lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przerabialem ten temat, bo auto czesto stoi na dworzu. Na domiar zlego wokol jest masa sosen i swierkow, co wiaze sie z "zielonym osadem" :zly:

Kupilem na allegro jakis za 40-60zl. Wszystko super tylko jeden podmuch wiatru i go nie ma na aucie! To po pierwsze, po drugie bardzo latwo go porwac :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przez podmuchy wiatru zraziłem się do ( użyję tej nazwy) " uniwersalnych pokrowców" bo mimo prób zabezpieczenia go przed wiatrem, kompletnie się nie sprawdził. Z kolei ori pokrowiec już zdał egzamin, ładnie dopasowany ze ściągaczami na dole, nie ma mowy o tym aby zrzucił go podmuch wiatru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przez podmuchy wiatru zraziłem się do ( użyję tej nazwy) " uniwersalnych pokrowców" bo mimo prób zabezpieczenia go przed wiatrem, kompletnie się nie sprawdził. Z kolei ori pokrowiec już zdał egzamin, ładnie dopasowany ze ściągaczami na dole, nie ma mowy o tym aby zrzucił go podmuch wiatru. 


Ile dales za ori? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, muunv napisał:

Ile dales za ori? :)

i podaj numerek jeśli znasz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek się urwał, więc odkopię i podbiję. Rozglądam się za jakąś ochroną przed spadzią z drzew, ptasimi odchodami, głównie na wyjazdy w lecie. Auto zazwyczaj stoi pod jakimiś drzewami. Ktoś coś poleci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...