Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak świateł, wycieraczek, kierunków - chwilowo


Faraday

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co któreś odpalenie samochodu nie mam wycieraczek ani kierunkowskazów a po włączeniu świateł świecą tylko pozycje. Podświetlenie zegarów jest oraz podświetlenie climatronica przygasa więc przełączniki są chyba ok. Gdzie szukać przyczyny ? Ostatnio rozbierałem klumnę kierownicy i podociskałem kostki ale dalej to samo. Wystarczy ze zgasze samochód i odpale ponownie światłą i wycieraczki działają bez zarzutu. Jedna kostka też nie jest nigdzie wpięta i też nie widać gniazda w które można byłoby ją wpiąć może wiecie od czego ona jest ?

255i8g4.jpg

Edytowane przez Faraday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć uszkodzoną stacyjkę. Ja tak miałem wystarczyło cofnąć minimalnie kluczyk i wszystko grało. Spróbuj jeśli zadziała masz winowajce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jak cofnę lekko kluczyk to światła i wycieraczki wracają. Idzie ta stacyjke zregenerować czy gra nie wart Świeczki i dać sobie spokój

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo... Z tym ze u mnie cofanie kluczyka nic nie daje. Naczytałem się trochę o przekazniku 213, tylko za cholerę nie mogę go u siebie znaleźć. Pewnie mam włożony jakiś inny w jego miejsce. Czy ktoś wie czy ten przekaźnik może powodować taka sytuacje? Gdzie dokładnie powinien być wpięty?

A cała sytuacja stała się po odbiorze auta od mechaników. Odbierała moja kobieta, nie zauważyła problemu, bo z kierunkami był problem juz wcześniej (przelutowany przekaźnik w kostce przerywacze, było OK, ale pomyśleliśmy ze znowu się zepsuło). Wróciłem z pracy wieczorem, spakowaliśmy się w trasę a tu nic nie działa... Wyjazd pilny, musiałem wypożyczać auto, masakra. Czy możliwe ze mechanicy grzebiąc przy czujnikach klocków hamulcowych zrobili jakieś spięcie?

Dzięki za ewentualna pomoc.
Pozdrówki.

Panowie pomoże ktoś?

Tak wyglądają przekaźniki u mnie:

11vnzwp.jpgWidziałem że kolega z forum ma u siebie przekaznik 213, w miejscu gdzie u mnie jest 370. Podmieniałem go dzisiaj i nadal nic...

Edytowane przez Mateusz00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostka stacyjki moze miec wypalone styki i wtedy nie działaja swiatła ,wycieraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na to wskazuje. Przekaźnik styku x, czyli w moim przypadku 370, po podpięciu do akumulatora "cyka", czyli jest sprawny. Mam zdemontowana kostkę stacyjki, jutro kupie nowa, poskladam i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli cofnięcie kluczyka pomaga ? Da radę zregenerować stacyjke i co jest przyczyną usterki

Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cofanie kluczyka pomaga to na 100% kostka stacyjki. Podobno są 2 rodzaje, dlatego najpewniej będzie najpierw zdemontować stara i na jej podstawie kupić nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzę że są dwie do 98 i od 99 i kosztuje 17 zł także spróbuję ją wymienić. Mam spodziewać się jakiś komplikacji czy prosta robota ?

Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się naczytałem to lepiej kupić coś lepszego niż najtańsza - nawet nowe, tanie zamienniki potrafią wariować.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/209813-kostka-stacyjki-wymiana-fotostory-manual-zdjecia/

tutaj bardzo pomocny manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś piszą o przekazniku odciazeniowyn ... :-/

Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jeśli cofanie kluczyka u Ciebie pomaga to na pewno będzie stacyjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może gdzie w Etce szukać tej kostki, na rysunku stacyjki nie ma :/

Moja Audi to B5 1.9 TDI AHU 1997 (mały lift)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak znaleźć w etce, natomiast numer części producenta FEBI to 18646. Na taką wymieniłem u siebie i wszystko działa.

EDIT:

2197ukp.jpg

Edytowane przez Mateusz00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie Ty masz 1999 a ja 1997 z tego co widziałem w katalogu 1 rodzaj jest 94-98 a 2 rodzaj 99-00 :))

Myślałem że na tym rysunku kostka stacyjki to numer 8 , przy numerze 8 nie ma numeru tylko odnośnik do innego rysunku ale w takim wypadku nr 5 to zaczynam szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od demontażu, i z kostka w ręku jedz do hurtowni - będziesz miał pewność ze dobiorą Ci taka sama :) czytałem o przypadkach ze w nowszych autach były starsze kostki i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...