Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bucząca klimatyzacja A4 B8


Jumber

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam delikatny problem z klimą w aucie. Mianowicie, jak ją włączę to słychać takie delikatne buczenie, bulgotanie, nie wiem jak to nazwać.

Na zewnątrz jest cicho, nic nie słyszę żeby gdzieś przy wentylatorze coś buczało a w środku jak jest włączona to coś bulgocze. Nie mam pomysłu co wogóle sprawdzić. Możliwe że mało gazu i coś zaczyna głośniej chodzić?

Bo ogólnie poza tym bulgotaniem to wszystko ok. Klima chłodzi normalnie.

Ma ktoś jakiś pomysł co można sprawdzić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to buczenie dochodzi z panelu climatronica? Czy też bardziej z kratek nawiewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź silniczek/wentylatorek panelu climatronica. Może już czas na jego wymianę, bo się zatarł...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj też to zauważyłem jak by się coś w środku gotowało nawiew na 1 i słychać bulgotanie kiedyś słyszałem że tak się dzieje jak jest mało czynnika prawda ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę w tym tygodniu napełnić klime to zobacze czy napełnienie coś pomoże i odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi buczało i winna okazała się dmuchawa, a właściwie mysz która była w niej :D Im większa moc ustawiona na panelu, tym głośniej buczało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dobić klimatyzację brakowało mi coś około 100 gramów Czy jakoś tak a Klima jak wydawała dziwne dźwięki tak dalej wydaje.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat. @lunatick Czy udało się tobie rozwiązać problem?
U mnie pojawia się buczenie z górnych nawiewów, najbardziej słyszę to przy lewym obok kierownicy, ale też ze środka. Dziwne buczenie. Po wyłączeniu klimy cisza.

 

Dodaje filmik, na którym słychać dźwięk buczenia. Dodam, że od roku jest nowy kompresor klimatyzacji.

 

Edytowane przez Mat.Rynio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2021 o 18:49, Mat.Rynio napisał(a):

Odkopię temat. @lunatick Czy udało się tobie rozwiązać problem?
U mnie pojawia się buczenie z górnych nawiewów, najbardziej słyszę to przy lewym obok kierownicy, ale też ze środka. Dziwne buczenie. Po wyłączeniu klimy cisza.

 

Dodaje filmik, na którym słychać dźwięk buczenia. Dodam, że od roku jest nowy kompresor klimatyzacji.

 

Hej i jak rozwiązałeś problem. Mam problem identyczny jak ty i też od roku mam nową sprężarkę klimatyzacji. Daj znać czy udało ci się rozwiązać problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc do tej pory nic z tym nie zrobiłem. Cały czas buczy i brzęczy. Na jesień będę wymieniał olej i prawdopodobnie powiem żeby przy okazji rzucili na to okiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...