Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprężarka nie dostaje prądu


brm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z klimatyzacją, chodzi o to że sprężarka nie dostaje prądu.

Klima nabita jest czynnikiem, sprężarka podłączona na krótko chłodzi jak nowa, sprawdzone zostały wszystkie kable w instalacji, wymieniony przekaźnik (267 o ile dobrze pamiętam) - znajomy który to sprawdzał twierdzi że wszystko jest okej, a sprężarka dalej nie dostaje prądu. Jedyne co nie zostało sprawdzone to sterownik klimatyzacji (nie wiem za bardzo jak to zrobić).

Sterownik wyświetla te błędy:

- 06.1 (G110) czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja ciągła przerwa

- 15.5 Klapa powietrza, ciągła blokada - 15.7 Klapa powietrza, czasem blokowana (raz ten raz ten w zależności czy włączę nawiew jak sprawdzam)

- 22.1 (F118) Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa

- 49.1

- 50.3

Tych dwóch ostatnich nie udało mi się znaleźć.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być nie tak?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc,

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


22.1 (F118) Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa

Ale ten błąd oznacza że brak jest czynnika ,a jeżeli jest na pewno,

to może być uszkodzony czujnik ten przy chłodnicy ,a jeżeli nie on, to kable idące do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.1 wcale nie oznacza, że nie ma czynnika, oznacza to tylko tyle, że kompresor zostaje wyłączony aż przerwa zostanie zamknięta. Co jest powodem przerwy? Ano albo brak czynnika, ale najczęściej jednak uszkodzenie przewodów tego czujnika.

Co, gdzie i jak znajdziesz w moich postach. Pisałem o tym już aż za dużo razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.1 wcale nie oznacza, że nie ma czynnika, oznacza to tylko tyle, że kompresor zostaje wyłączony aż przerwa zostanie zamknięta. Co jest powodem przerwy? Ano albo brak czynnika, ale najczęściej jednak uszkodzenie przewodów tego czujnika.

Co, gdzie i jak znajdziesz w moich postach. Pisałem o tym już aż za dużo razy.

Więc tak, czynnik na pewno jest. Sprawdziłem czujnik, na pinie 1 i 2 powinien przepuszczać prąd jeśli mamy odpowiednie ciśnienie czynnika - nie przepuszczał, więc uznałem że jest zepsuty i go wymieniłem. Wygląda na to, że nowy czujnik jest okej bo przepuszcza prąd na tych pinach. Sprężarka podłączona na krótko do akumulatora działa i chłodzi. Ale po zwarciu pinu 1 i 2 w kablu, który przychodzi do czujnika sprężarka nie załącza się. Po zwarciu pinów 3 i 4 startuje wiatrak (więc to jest okej).

Uznałem, że jakiś przewód jest uszkodzony i dlatego prąd nie przechodzi. Sprawdziłem odcinek kabla od czujnika do wtyczki po prawej stronie silnika i jest okej.

Pytanie teraz gdzie kable z tej wtyczki idą dalej? Widziałem, że łączą się z innymi w jeden i jest gdzieś puszczony przez błotnik do środka.

A czy przez ten błąd:

"06.1 (G110) czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja ciągła przerwa", klimatyzacja może nie startować? Co ma czujnik temperatury silnika do klimatyzacji?

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez brm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd czyta się następująco:

Skoro wywala: 06.1

To chodzi o:

(G110) czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT)

Z czego wynika:

klimatyzacja ciągła przerwa.

Czyli:

Klima nie działa.

:wink:

Wersja dla informatyków, poniekąd.

for błąd:= 06.1 (G110) czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT)

klima:=0

else

klima:=1

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd czyta się następująco:

Skoro wywala: 06.1

To chodzi o:

(G110) czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT)

Z czego wynika:

klimatyzacja ciągła przerwa.

Czyli:

Klima nie działa.

Wymieniłem ten czujnik. Ale dalej pokazuje ten błąd a klimatyzacja nie działa? Czy możliwe jest, że ruszy po skasowaniu błędów? Niestety nie mam dostępu do vag'a więc będę musiał podjechać do mechanika.

Jak to nie ten czujnik to już nie mam pojęcia co może być nie tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że mam zamontowany zły panel climatronic i prawdopodobnie stąd ten błąd. Mianowicie jest zamontowany panel z 99 roku, który nawet wygląda inaczej od tego co powinien być fabrycznie. Numery tego panelu to: 8L0820043D.

Tylko z tego co widzę to te panele mają różne numery. Czy ktoś orientuje się jaki panel powinien być fabrycznie w Audi A4 1.9 TDI 110KM rocznik 1996?

Czy jak założę panel z 1.8 w benzynie ale ten sam rocznik to będzie działał?

Edytowane przez brm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między przedliftem a poliftem w działaniu klimy jest taka że sprężarka jest jednym przypadku sterowana masą a w drugim przypadku plusem, dokładnie nie pamiętam bo czytałem to spory kawałek czasu temu, proponuję byś poszukał na forum tematu (tematów) gdzie koledzy wkładali środek z polifta do przedlifa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między przedliftem a poliftem w działaniu klimy jest taka że sprężarka jest jednym przypadku sterowana masą a w drugim przypadku plusem, dokładnie nie pamiętam bo czytałem to spory kawałek czasu temu, proponuję byś poszukał na forum tematu (tematów) gdzie koledzy wkładali środek z polifta do przedlifa

Znalazłem ten temat na forum tylko tam koledzy mają panel po tym drugim lifcie, gdzie wygląd jest całkowicie zmieniony.

Ja mam ten:

http://obrazki.elektroda.pl/3687281500_1359793063.jpg

A powinienem mieć ten:

http://www.auditeile-wolf.de/Bilderindex/Shop/Mix/2170.JPG

czy ten trik z zamianą kabli zadziała też dla tego panelu co mam?

EDIT:

Dzięki WIELKIE wszystkim za pomoc! Udało mi się to naprawić! Zrobiłem dokładnie tak jak opisywali koledzy żeby podłączyć plus z akumulatora do czujnika wysokiego ciśnienia żeby działał ten panel klimy po lifcie :). Dodatkowo jeszcze się okazało że przekaźnik 267 był do wymiany. Teraz wszystko hula :)

Edytowane przez brm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...