Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwrot za auto zastępcze problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze zwrotem za auto zastępcze .Szkoda w PZU pieniądze wypłacili lecz za mało sprawa w sądzie .Zastępczaka miałem ma czas 8 dni doprowadzenia auta do używalności w tym czasie byłem za granicą tym zastępczym.PZU domaga się oględzin naprawionego auta a jeszcze nie jest naprawione bo za mało wypłacili .Co mam zrobić w tej sytuacji ,czy wypożyczalnia będzie chciała ściągnąć ode mnie jakieś pieniądze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czy wypożyczalnia będzie chciała ściągnąć ode mnie jakieś pieniądze .
To zależy jaka podpisałeś umowę. Jeśli jest tam klauzula, że najemca płaci w momencie gdy ubezpieczyciel odmawia, to istotnie mogą ściągnąć od ciebie.

PZU domaga się oględzin naprawionego auta a jeszcze nie jest naprawione bo za mało wypłacili

To inny problem. Ubezpieczyciel ma prawo dokonać oględzin pojazdu po naprawie oraz zgodności zakresu wykonanych prac z kalkulacjąszkody i technologią napraw. Niestety nie napisałeś, czy to naprawa bezgotówkowa w serwisie, czy płacisz ty, a ubezpieczyciel zwraca, czy też kupiłeś używane części i odstawiłeś wóz do naprawy u sąsiada w stodole. Nie napisałeś także czy wóz zastępczy masz od ubezpieczyciela, z warsztatu, z wypożyczalni, czy też pożyczony od sąsiada. Oczekując precyzyjnej odpowiedzi należało by zatem zadać precyzyjne pytania i nieco bardziej szczegółowo opisać problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, dnia 03 Lip 2016 - 18:33, napisał:

czy wypożyczalnia będzie chciała ściągnąć ode mnie jakieś pieniądze .

To zależy jaka podpisałeś umowę. Jeśli jest tam klauzula, że najemca płaci w momencie gdy ubezpieczyciel odmawia, to istotnie mogą ściągnąć od ciebie.

Nie wiem jaką umowę podpisałem

Niestety nie napisałeś, czy to naprawa bezgotówkowa w serwisie, czy płacisz ty, a ubezpieczyciel zwraca, czy też kupiłeś używane części i odstawiłeś wóz do naprawy u sąsiada w stodole

Pieniądze dostałem na konto a auto zrobiłem żebym mógł jeździć i niebiescy się nie czepiali,czyli wymieniłem lampe bo była pęknieta i zrobiłem zamek drzwi zeby samochód jeździł

Nie napisałeś także czy wóz zastępczy masz od ubezpieczyciela, z warsztatu, z wypożyczalni, czy też pożyczony od sąsiada.

Auto miałem z wypożyczalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przedstawiałeś rachunków za naprawę to mogą Ci skoczyć. Wcale nie musisz naprawiać samochodu więc nie wiem co oni chcą oglądać. Dopiero jak przedstawisz rachunki za naprawę to mogą sobie weryfikować czy naprawione zgodnie z tym co było na fakturze albo kosztorysie warsztatowym.

A co do pojazdu zastępczego to napisz jaka była stawka za dobę, jakiej klasy samochód wynająłeś i dokładnie od kiedy do kiedy korzystałeś. (data szkody , data zgłoszenia, data oględzin, data otrzymania wyceny i czas naprawy z kosztorysu). Osiem dni to mało więc nie wiem czego się czepiają. Widziałeś fakturę czy wypożyczalnia sama wysłała? Może wypożyczalnia wyfakturowała dużo więcej niż korzystałeś? Sprawdź to bo 8 dni to powinni uznać bez pytania jak stawka nie jest z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przedstawiałeś rachunków za naprawę to mogą Ci skoczyć. Wcale nie musisz naprawiać samochodu więc nie wiem co oni chcą oglądać. Dopiero jak przedstawisz rachunki za naprawę to mogą sobie weryfikować czy naprawione zgodnie z tym co było na fakturze albo kosztorysie warsztatowym.

A co do pojazdu zastępczego to napisz jaka była stawka za dobę, jakiej klasy samochód wynająłeś i dokładnie od kiedy do kiedy korzystałeś. (data szkody , data zgłoszenia, data oględzin, data otrzymania wyceny i czas naprawy z kosztorysu). Osiem dni to mało więc nie wiem czego się czepiają. Widziałeś fakturę czy wypożyczalnia sama wysłała? Może wypożyczalnia wyfakturowała dużo więcej niż korzystałeś? Sprawdź to bo 8 dni to powinni uznać bez pytania jak stawka nie jest z kosmosu.

Szkoda była 9 zgłosiłem 10 ogledziny 12 kasa 13 wiec szybko załatwili sprawe.Auto VW passata stawki nie znam .Takie pismo przysłało mi TU

Szanowny Kliencie, W odpowiedzi na przedłożoną dokumentację dotyczącą zwrotu kosztów pojazdu zastępczego, PZU SA niniejszym informuje iż wszelkie roszczenia dodatkowe, pozostające w związku ze szkodą w pojeździe, wymagają należytego udokumentowania zarówno co do zasady jak i wysokości zgodnie z art. 822 kc w związku z art. 6 kc i art. 361 §1 kc. Z uwagi zatem na fakt, iż naprawa pojazdu nie została udokumentowana poprzez przedłożenie do szkody faktur, prosimy o przedstawienie pojazdu do oględzin po przeprowadzonej naprawie. W tym celu na adres [email protected] prosimy wysłać informację gdzie (dokładny adres) można dokonać oględzin pojazdu. W przypadku pytań proszę o kontakt z infolinią PZU pod numerem telefonu 801 102 102*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisz im w takim razie: "Szanowny Ubezpieczycielu, Nadmieniam, że jestem poszkodowanym w przedmiotowym zdarzeniu i zgodnie z wykładnią art 822 kc moje roszczenie (zrekompesowanie powstałej szkody jest bezsprzecznie zasadne). Ponadto zgodnie z cytowanym przez Was art 6 kc, w sposób właściwy udokumentowałem poniesioną stratę (fakt zaistnienia szkody, jej wysokość, a także koszt i konieczność korzystania z pojazdu zastępczego). Wbrew Waszej interpretacji ciążący na Ubezpieczycielu obowiązek naprawienia szkody powstaje z chwilą jej zaistnienia, a nie naprawienia. Przypominam, że poszkodowany nie ma prawnego obowiązku naprawy uszkodzonego pojazdu, a z pojazdu zastępczego korzystałem w związku z koniecznością wyjazdu na urlop, do którego realizacji był mi niezbędny pojazd nieuszkodzony i całkowicie sprawny.

Nadmieniam, że w przypadku dalszej nieuzasadnionej odmowy wypłaty należnego mi odszkodowania skorzystam z prawa do dochodzenia roszczeń na drodze sądowej. Jednocześnie informuję, że treść naszej korespondencji opublikuję na kilku forach motoryzacyjnych, co z pewnością pozwoli ograniczyć ryzyko kontaktów Waszego Towarzystwa z niebezpiecznymi klientami"

Z serdecznymi pozdrowieniami....

Polecam się na przyszłość. Henryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę, sprawdź jaką fakturę wystawiła wypożyczalnia bo moim zdaniem nie robiliby w PZU takiego cyrku o 8 dni najmu. Dziwne, że nie znasz stawki bo powinna być na umowie najmu, którą musiałeś podpisać. Podpisywałeś in blanco? Stawka do uznania za samochód klasy D powinna być w okolicach 150 brutto. Pierwszy raz się spotykam z czymś takim jak uzależnianie wypłaty za wynajem od tego czy naprawiłeś samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to było 200 za dobę był to nowy passat plus podstawienie auta

Wczoraj wypożyczalnia miała przesłać skan faktury ale nie przysłali

Wynajem był od 11 do 18. Kwota za dobę 190 netto czyli 230 tak mi odpisali z wypożyczalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację. Najbardziej zalecane jest wzięcie auta tej samej klasy a jeśli weźmiesz w wypożyczali ten sam model to na stoporocent ubezpieczyciel Ci zwróci kasę za ten wynajem. Ja znalazłem 150 zł dzień za wynajem A4. I nie było problemu, bo cena niska więc nikt nie kręcił nosem mimo, że naprawa trwała ponad miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...