Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A5 jak zrobić homologację z 4 na 5 osób(od handlarza )


fayera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Proszę o konkretne porady.

Kumpel kupił A5 1.8 2012r.z homologacją na 4 osoby.Czy jest możliwość zrobić homologację na 5 osób i co jest potrzebne, jak to się odbywa?

Kupił w sobotę od handlarza A5 gdzie telefonicznie jak i było w ogłoszeniu zapewniał ho że auto jest 5-osobowe.Zorientował się dopiero po powrocie do domu a raczej jego żona. Pojechał za 2 godzziny oddać auto bo takiego nie kupował i handlarz nawet mu bramy nie otworzył i powiedział że przez 2 godziny mógł wszystko zrobić z samochodem.Typowe dla handlarzy.

Czy jest ewentualnie możliwy zwrot auta?

I proszę o podpowiedź w sprawie tej homologacji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ma 3 miejsca z tyłu i pasy do nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ładnie nazywa zmiana konstrukcyjna pojazdu a nie zmiana homologacji :)

Jeżeli producent przewidział jest możliwość takiej zmiany.

Dodatkowy pas, zagłówek + wizyta na stacji diagnostycznej (bodajże od 01.2016 nie wszystkie mają możliwość robienia takiej zmiany)

Mnie to wyniosło w Skodzie Octavii bodajże 350PLN - tymże sam demontowałem kratkę, likwidowałem zagłówek itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście miałem na myśli zmianę konstrukcji. A5 bardzo mało jest 5-osobowych ale są i handlarze piszą w ogłoszeniach żeby sprzedać że są 5-osobowe a na tyle tylko 2 pasy.Mam kumpla który robi przeglady i ma z opcją zmian konstrukcyjnych ale jak do tej pory robił tylko tzw.kratki z tyłu i nie wiem czy znajomy nie będzie potrzebował zaświadczenie z ASO że te wersje są 4 i 5 osobowe.

Ma 3miejsca ale 2 pasy

uote name="majlet" post="4876350" timestamp="1467648832"]No a ma 3 miejsca z tyłu i pasy do nich ?3mie

No a ma 3 miejsca z tyłu i pasy do nich ?

Miejsca tak ale pasy tylko 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...