Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 tył siedzi niżej o 2 centymetry !


cubasx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wiem że może ktoś sadzić że odgrzewam kotleta ale na żadnym forum nie uzyskałem odpowiedzieć popartej konkretnym przykładem. Chodzi o mojego sedana B7 1.9TDI BRB, tył siedzi niżej o około 2 cm niż przód. Chciałbym żeby ktoś najlepiej z doświadczenia mógł doradzić jakie sprężyny mam kupić żeby było równo (eibach, h&r itd.) Czy może wymienić sam przód ?? Jednak raczej wolałbym komplet. Czy ktoś może mial taki przypadek i zdecydował się na wymianę kompletu jednej firmy np. -30mm i po tym zabiegu usiadło normalnie równo bo okazało się np. że fabrycznie były masy źle dobrane?? Byłbym wdzięczny naprawdę bo nie chciałbym się pakować w koszta i być zawiedziony albo zostać z tym samym problemem tylko o 10mm niżej. Dodam że najlepszą wizualnie opcję znalazłem na zagranicznym forum na H&R 35/35 mm ale przed wymianą był tył i przód praktycznie równo. Liczę że ktoś się znajdzie i wypowie w temacie, zdjęcia dla przykładu też będą mega. Pozdrawiam!!

Edytowane przez cubasx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw fotke jak mozesz, jestes pierwszym wlascicielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz uzyskać. Ja ma byc niżej i komfortowo to eibach prokit. Jak tyl bedzie troche nizej to można jeszcze zmienić talerzyki w przednich amorach s-line na te z B5.

Sprawdzałeś czy z tyłu czasem nie popekaly sprężyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Eibach prokit z komfortem za wiele wspólnego nie ma, ale fakt faktem-jeśli dobrze dobrane sprężyny do nacisku osi to siedzi idealnie równo. Miałem ten wynalazek -30 i -30, ładnie dla oka, równo do podłoża, pewne prowadzenie i sporo sztywniej w stosunku do seryjnego BA.

Tył można podnieść stosując nakładki na sprężyny ale one mają chyba 13mm, nie wiem czy tył pójdzie do góry o całe 2 cm. Spróbować można, w ASO kosztują grosze.

Mnie udało się trafić niewypracowane tylne ori sprężyny i i teraz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem drugim właścicielem ale jestem pewien że nie było nic grzebane po za tym kupiłem autko jako gołego S-lina (jak wiele 1.9BRB) z przebiegiem 110k km i sam wszystko dokładam. Jutro wrzucę fotę bo nie mam możliwości teraz dobrego zdjęcia zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zawias 1be to standard ze przód jest wyzej. Nie jest to wina tylu tylko przodu. Zmierz na równej powierzchni odległość od ziemi do błonnika powinno być 65. Przód obnizasz talerzykami z b5 i stoi idealnie równo B-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...