Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARJ] Clean Freak V6


jeery2995

Rekomendowane odpowiedzi


Czym robiłeś tą kierownicę, możesz podać nazwę środka/farby??


Zestaw zamówiłem na renowacjaskor.pl i mi wystarczył ten 50ml na 3x kierownicę i 2x gałkę skrzyni biegów :thumbup1: z efektu jestem zadowolony i od momentu malowania nakręciłem jakieś 3500km i nic nie widać żeby farba puszczała :)

Audi podjechałes to nie miała wyjścia, faktycznie. Szerokosci i udanego wesela ;)

Heh co te Audi robi z kobietami :grin: Dzięki! :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym robiłeś tą kierownicę, możesz podać nazwę środka/farby??

autko fajnie widać że zadbana :) szerokości :hi:

Malowanie kierownicy to i tak chwilowy moment pot z rąk robi swoje
Ja u siebie robiłem takim zestawem z allegro SAPHIR creme coś tam,spoko wyszło,zrobiłem kilka tysięcy i nic się nie działo,nie wiem jak na dłuższą metę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfjwzezn.jpg

Także zrobione jest praktycznie wszystko co założyłem. Rozrząd, uszczelka klawiatury, olej i filtr skrzynki, wycieraczki już śmigają, uszczelniacze świec też ogarnięte, filtr kabinowy siedzi nowy, fotel kierowcy ogarnięty razem ze ślizgami i doszła jeszcze rolka napinacza od alternatora.

Co do reszty to pompki w fotelach - napięcie na kostkach jest ale nie pompują :facepalm: łożysko w kole jest ok szumienie okazało się winą opon :grin: ksenony założone...i już wyciągnięte (szpetnie to wyglądało) ;) i niestety ABS..dalej załącza się przy dohamowywaniu, próbowałem wyregulować czujnik w lewym kole ale skończyło się to wymianą bo czujnik tego nie wytrzymał :decayed:

Jak już wcześniej wspominaliście technicznie autko z grubsza jest ogarnięte to czas na mody..no tak te moooody :(

Zacząłem tak delikatnie, subtelnie :grin:

r2x4dzzl.jpg

Padło na halogeny! :naughty: Delikatnie kolorek się zmienił :)

Może się panowie :police: nie przyczepią :)

i2c9cfny.jpg

6hso32jw.jpg

Może pyszczek trochę brudny ale to takie na szybko strzelone w Białym na zakupach :grin: jest już kolejny pomysł na "modziki" ale to kwestia czasu bo przesyłki i te sprawy :) alee wiedz że coś zaczyna się dziać :wink:

Bym zapomniał jeszcze czekamy na czujniki parkowania bo padnięte są dwa także póki co mam agresywne wloty powietrza :decayed:

Edytowane przez jeery2995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten sline w grilu co robi?

Siedzi sobie :decayed: Tak już ją kupiłem i póki co będzie sobie siedział w grillu bo jest plan na grill ale trzeba czasu czasu i jeszcze raz czasu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze pomysl z halogenami sie spodobal? :):> na zywo robi to fajnie robote:) dzialaj dzialaj

Dokładnie teraz halogeny robią robotę :D tylko będę chyba musiał wymienić jeden halogen bo coś mi paruje :angry:

EDIT: 16.11.2016

Na dzień dzisiejszy Audiczka jest po wymianie przegubu i łączników. W niedziele sprezentowała mi mały prezent w postaci rozsadzenia przewodu od gazu :angry:

W poniedziałek sprawa już była załatwiona - czujnik temperatury, zestaw naprawczy reduktora i przewód :facepalm:

przy okazji gaz wyregulowali :naughty:

EDIT: 08.01.2017

Ostatnio wymieniony bezpiecznik od gazu bo w nowy rok odmówił współpracy :angry:

Doszedł mały gadżet czyli światełka ledowe cofania :D

m6hu463f.jpg

Dodatkowo przed pierwszym śniegiem zdążyłem wsadzić jeszcze małą pukawkę :)

8vusxkhs.jpg

Niedługo jeszcze szykuje się wymiana sprężyn, bo przed świętami zrobiła prezent i stara sprężyna na amorku po prostu pękła :facepalm:

Edytowane przez jeery2995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna wymieniona już ponad miesiąc temu :D734ows2v.jpg

 

W kwietniu się szykuje olej, filtr i hamownia do zrobienia :)

A w między czasie kilka problemów z gazem. Czyli przepalające się bezpieczniki. Problem już znaleziony i zlikwidowany - przetarte kable pod zbiorniczkiem wyrównawczym :angry:

No i powoli rozglądam się za japonkami na lato do Audi. Tylko sprawa jeszcze do przemyślenia czy szukać z alusami czy samych letnich opon :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz obrotów przy 100km/h na 5 biegu?  2000?  Zaciekawiło mnie to zdjęcie:

pggl6cxb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michu93 napisał:

Ile masz obrotów przy 100km/h na 5 biegu?  2000?  Zaciekawiło mnie to zdjęcie:

pggl6cxb.jpg

Jeśli porównujesz ze swoim to nie zapomnij, że to automat i większa pojemność :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, enczu napisał:

Jeśli porównujesz ze swoim to nie zapomnij, że to automat i większa pojemność :P 

nie porównuję do swojego, ale jeździłem różnymi automatami i ciekawi mnie, właśnie porównanie tu do manuala, jakie obroty ma 2.4 przy 100? Bo jak na benzynę i skrzynię 5 biegów ma niskie obroty ;)

Przykładowo ajm w manualu i tipie mają takie same obroty przy 100. Mało tego, 4 biegowy DMX w AFN ma takie same obroty przy 100 na 4 biegu co na 5 w manualu ;) Dalej, to w 1.8 mnie zawsze przerażały obroty, gdzie przy 100km/h są wysokie, a nie miałem okazji jeździć V w a4.

Z tego co znalazłem to skrzynia 6 w 2.4 ma takie obroty na 6, przy 5 biegach jest ok 2500.

Edytowane przez michu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2017 o 22:08, michu93 napisał:

nie porównuję do swojego, ale jeździłem różnymi automatami i ciekawi mnie, właśnie porównanie tu do manuala, jakie obroty ma 2.4 przy 100? Bo jak na benzynę i skrzynię 5 biegów ma niskie obroty ;)

Przykładowo ajm w manualu i tipie mają takie same obroty przy 100. Mało tego, 4 biegowy DMX w AFN ma takie same obroty przy 100 na 4 biegu co na 5 w manualu ;) Dalej, to w 1.8 mnie zawsze przerażały obroty, gdzie przy 100km/h są wysokie, a nie miałem okazji jeździć V w a4.

Z tego co znalazłem to skrzynia 6 w 2.4 ma takie obroty na 6, przy 5 biegach jest ok 2500.

Przy 2500 obrotów na liczniku jest coś takiego kolego :)

c6u2jpoi.jpg

Zawartość dodana 5 minutes later

I przy okazji jak się zaczęło cieplej robić to wpadły ledziory do gabażnika :naughty:

u85clym7.jpg

I z góry przepraszam za bajzel ale po zimowe gadżety jeszcze się wożą :decayed:

Swoją drogą bez wsparcia by się nie obyło :D

puv7vvdb.jpg

Po matki boskiej pieniężnej szykuje się kilka zakupów do Audi ale o tym z czasem :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2017 o 23:51, enczu napisał:

Bez jaj, że Zenek ma swoje energole :grin:

Tylko czekać jak będą Durexy z edycji limitowanej Zenka :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2017 o 23:51, enczu napisał:

Bez jaj, że Zenek ma swoje energole :grin:

To już od dawna :D dobre dwa miechy, tylko cholera nie moge tego nigdzie znalezc w lodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony, filtry pozmieniane, połamana zaślepka lampki w bagażniku wymieniona, hamulce odpowietrzone, nowe opony letnie założone - na wiosnę już gotowi :D

cbt2zq6t.jpg

enmq4gi6.jpg

66n9j4pd.jpg

Fakt fota jeszcze na starych kapciach ale ładnie się prezentuje gdyby nie ten parujący halogen :angry:

Teraz tylko poluję na mały świecący gadżet do audi ale jak upoluję i zamontuję to się pochwalę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni miesiąc walczę ze stukaniem w przednim zawieszeniu.. Wymienione tulejki, przegub, przy okazji małe poprawki przy tłumiku

Niestety wymiany części nic nie dały.. Po zrobieniu 30-40km zaczyna coś stukać. Stawiałem na przegub, że się rozgrzewa i smar i bla bla i d*pa :wallbash:

Teraz stawiam na dolne wahacze :rant:  zobaczymy..

Powoli szlak mnie już trafia..

86giwb5t.jpg

W międzyczasie strzeliło już 20 000 km od zakupu :thumbup:

fasmh8cn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcinoa4b5 napisał:

który zmieniałeś? zew czty wew?

na yt są filmiki jak jest rozwalony przegub wew:)

 

Wewnętrzny zmieniony z lewej strony a co do filmików to poszperam bo w sumie nie pomyślałem o mechaniku youtube :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadły nowe tulejki na przód i tył a dodatkowo pompa wspomagania przeszła regenerację ;) zobaczymy czy stukanie ustanie..

Swoją drogą dowiedziałem się, że przy tym silniku siedzi pompka od a6 :wink: aaa i nowa poducha pod silnikiem bo w starej aż osłonę przetarło :decayed:

 

EDIT: 10.08.2017

Dalej walcząc ze stukaniem w kole znajomy wyszukał kilka części do wymiany. Zatem w niedługim czasie wpadną:

- nowe amorki na tył

- kolejna poducha pod silnik

- przy okazji wymiana zbiorniczka wyrównawczego na nowy (stary już kiepsko wygląda)

- kolejna regeneracja pompy wspomagania (przed regeneracją chodziła normalnie tylko było ją słychać a teraz traci wspomaganie na wolnych obrotach)

Edytowane przez jeery2995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...